poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Lewica weryfikowana w KBW

Lewica weryfikowana w KBW

Lewica weryfikowana w KBW
Data publikacji: 2019-08-30 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 08:12
Wywietleń: 1082 411510

Lewica złożyła w piątek (30 sierpnia) w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie całą niezbędną dokumentację, łącznie z listą kandydatek i kandydatów do Sejmu z okręgu nr 41. Dokumenty są obecnie weryfikowane.

- Jeśli zostaniemy zarejestrowani, przestaniemy być jedynie kandydatami na kandydatów. A to oznacza, że od jutra idziemy do wyborczego boju - oznajmił Dariusz Wieczorek.

Wieczorek jest pełnomocnikiem wyborczym Lewicy i jednocześnie liderem listy. Wspólnie z kilkoma innymi kandydatami Lewicy zwołał w piątek konferencję prasową - z dziennikarzami spotkał się przed siedzibą Krajowego Biura Wyborczego. To tam ogłosił, że Lewica ma już pełny skład kandydatów.

- Na liście są 24 osoby, trzynaście kobiet i jedenastu mężczyzn - podkreślił.

To młoda ekipa. Średnia wieku wynosi 44 lata.

A Senat? Po ostatniej decyzji Koalicji Obywatelskiej, która w okręgu koszalińskim nie wystawia swojego kandydata (nie chcąc konkurować z niezależnym Stanisławem Gawłowskim), Lewica podjęła rozmowy z innymi ugrupowaniami. Chce bowiem wystawić jednak w tym okręgu kandydata opozycji.

- Chodzi o to, by wyborca miał większy wybór - tłumaczy Dariusz Wieczorek. - Nie tylko między kandydatem niezależnym i wystawionym przez PiS.

Lewica w okręgu nr 41 zebrała ponad 10 tys. podpisów.

(lw)

Fot. Leszek Wójcik

 Na zdjęciu: Część kandydatów Lewicy przed Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie.

 

Komentarze

do Cccvv
Czy ludzie podpisując się pod listą poparcia mieli świadomość, iż Lewica wystawia wśród kandydatów do sejmu byłych funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa PRL?
2019-09-09 08:09:22
Cccvv
Sorry, ale podpisy poparcia były zbierane dla komitetu Lewica(SLD) w ogóle bez list kandydatów ...człowiek czuje się oszukany, gdzie PKW. Jak pokazali wczoraj te kandydatki to załamka. Ekspertka ONZ od 7 boleści o której ONZ chyba nic nie wie.
2019-09-02 18:01:20
Tęczowa lewica
Tęczowa lewica będzie promieniować zwycięstwem na całą Europę
2019-08-31 15:33:08
teść pasierba do @ gość
".. a co robi na liście 57 letnia była funkcjonariuszka służby bezpieczeństwa, która chiała już być radną sejmiku". Odpowiadam; - ona paliła lecz się nie zaciągała lub - jej też ktoś wsadził świeczką w rękę.....Dla mnie przy sprzedawaniu Iluzji ważny jest fakt iż owi "młodzi" nie zdradzają jaki mają program na uszcząśliwienie Polaków i ich problemów, "pisdzielcy" stawiają jasno jak chcą uszczęśliwić swych wyborców i przez to wygrają 13-tego.
2019-08-31 09:31:26
gosc
"Młoda ekipa" - a co robi na liście 57 letnia była funkcjonariuszka służby bezpieczeństwa, która chiała już być radną sejmiku. Czasy komuny się skończyły, znowu zaliczycie porażkę.
2019-08-31 07:53:50
Stalin Józef
Bolszewika bij, bij, bij...
2019-08-31 07:32:11
A ile Kont Bankowych...
I z jakimi Sumami przez tyle Partyjnych lat... pozakladano w tej SLD-Lewicy chocby na podwieczorek ??
2019-08-30 22:23:17
Wieczorek powiedz jak skręciłeś Jurczyka
i dlaczego musieliśmy wypłacać wiele milionów odszkodowań Niemcom za zerwanie kontraktu...
2019-08-30 20:40:46
Precz z komuną! - Komuny nikt nie wprowadza oprócz PIS :))
Niby walczą "z komuną", a I sekretarz Kaczor na Nowogrodzkiej w Warszawie, a szef czarnej mafii Rydzol w Toruniu . Taki system to gorzej niż Komuna to DYKTATURA !!!
2019-08-30 18:00:44
Precz z komuną!
Czarzasty, Dyduch i reszta starych komuchów (w tym Wieczorek), którzy nie mogą skończyć- pomimo, że już "sfaczeli". Do tego trochę naiwniaków, kilku pożytecznych idiotów oraz garstka cwaniaków liczących na korytko. To przestało być już być nawet żenujące
2019-08-30 17:50:46
cdn
Uwolnic Polske od czerwonej zarazy.
2019-08-30 17:02:01
guciu
Komitet Biura Wewnętrznego !?hmm.
2019-08-30 16:25:58
Powodzenia
Czas na zmiany, czas uwolnić Polskę od pisowskiego reżimu