sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Koszalińska Lewica prezentuje liderów

Koszalińska Lewica prezentuje liderów

Koszalińska Lewica prezentuje liderów
Data publikacji: 2019-08-26 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-27 22:14
Wywietleń: 947 410697

W poniedziałek (26 sierpnia) w Koszalinie Lewica zaprezentowała swój program wyborczy. W okręgu koszalińskim wystawia 16 kandydatów, ale głos zabierali jedynie liderzy z czołówki listy do Sejmu, czyli - odpowiednio - przedstawiciele Wiosny, SLD i Partii Razem.

Małgorzata Prokop-Paczkowska za priorytet uważa naprawę służby zdrowia, w tym m.in. dostęp do lekarzy specjalistów w ciągu maksymalnie 30 dni i stuprocentowy ekwiwalent za zwolnienia chorobowe. W ramach działań proekologicznych stawia na odnawialne źródła energii zamiast kopalnych i oszczędne gospodarowanie krajowymi zasobami leśnymi. Była też mowa o świeckim państwie czy likwidacji nierówności płacowych kobiet i mężczyzn. Nieprzypadkowo obok kandydatów znalazł się pies, bo Lewica postuluje powołanie Rzecznika Praw Zwierząt.

Jerzy Kotlęga, w przeszłości zachodniopomorski kurator oświaty, skrytykował pospieszne wprowadzenie reformy edukacji bez szerokich konsultacji społecznych. Jednak Lewica nie dąży do przywrócenia gimnazjów w proponowanym systemie kształcenia, choć domaga się zmian programowych, np. przywrócenia twórczości laureata Nagrody Nobla - Czesława Miłosza w zestawie lektur szkolnych.

Jacek Wezgraj uważa, że państwo powinno zadbać o takie wartości, jak wolność, równość i demokracja. Zadeklarował się jako wieloletni aktywista koszaliński, który zna potrzeby miasta i regionu. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

PiSzcząca bida
Do @bida - nie będę zmieniał, bo "gnida" już sobie sam przypisałeś. ---------------------------------------------------------------------- @ Do bidy - Bida skończyła się w 2015 wraz z waszym rozumem, czego objawem były wyniki wyborów w twoim ukochanym roku. Coś za mało PO w twoich komentarzach, czyżby bida w zasobach intelektualnych?
2019-08-27 21:51:32
@bida
Zmień nick z bida na gnida.
2019-08-27 16:54:37
Do bidy
Wracaj bida na Kubę.U nas bida skończyła się w 2015 roku i nie wróci nigdy więcej.Na POpęd możesz dostać kopa w doopę.
2019-08-27 15:46:01
Uo rany !!! Ruda znowu na fotce !!
.
2019-08-27 15:19:28
cap kościelny
Wreszcie Lewica rusza do ataku na kościelne kacze bajoro...smrodliwe, cuchnące, kłamliwe, krętackie,faływe, złodziejskie... Najwyższy czas zacząć skubać te farbowane kliki powiatowych i gminnych pastuchów aż do gołej skóry i pokazć Rodakom co wyrosło na nazszych przepracowanych plecach!Zacząć trzeba od Nowogrodzkiej!!!Popędzić też ich mocodawców-pederastów w sutannach!!!
2019-08-27 15:15:31
cdn
WOn czerwona zarazo
2019-08-27 14:15:15
a i TU... ZNOWU ?
Wysyp Lewackich "madralcow i medrcow" trolujacych i na tych Kurierowych stronach... az na "Nowo-smieszne i za-KOD-owane" cofff...niecia sie rowniez zbiera !!
2019-08-27 13:46:37
PiSzcząca bida
Biedne te trolle ostatnio. Nie dość, że ujawniono ich mocodawców, to jeszcze im roboty przybyło. Już nie tylko PO i PSL trzeba trollować, doszła jeszcze lewica. Roboty więcej, a czy stawki wzrosły? A kto wam w ogóle teraz płaci, jak wicemajster hejter podał się do dymisji? Nie mówcie że pracujecie dla idei, bo ludzie ideowi są na ogół inteligentni.
2019-08-27 12:14:53
Biedne to, zakłamane, żałosne.
.
2019-08-27 08:39:44
Wódz OTUA
Towarzysze nie zapominajcie o przywróceniu przywilejów emerytalnych ciężko pracującym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa.Czy to deszcz,czy śnieg,czy mróz,czy upał dzielne chłopaki śledzili wrogów ludu miast i wsi.Musieli wysłuchiwać jęków,krzyków bólu osób,którym wyrywano paznokcie.Podczas "kulturalnych" przesłuchań wybijali zęby i łamali kości,tym którym marzyła się wolna Polska.Towarzysze ubecy wracali do domów wykończeni fizycznie po ciężkiej pracy nabierając sił przed następnym ciężkim dniem pracy.Jedyną pociechą dla utrudzonych,dzielnych funkcjonariuszy były efekty ich pracy,gdy w dniu wyborów 99,99% społeczeństwa oddawało swoje głosy na jedynie słuszną PZPR.
2019-08-27 08:39:36
hmm
Gdyby nie było wolności, równości i demokracji, to ci państwo nigdy by nie mieli prawa głosu, więc o co chodzi?
2019-08-27 07:00:45
a TU ZNOWU
Wysyp PISowskich "mędrców" trollujących na Kurierze, aż na cofkę zbiera...
2019-08-27 06:08:22
Ed
100% płatne zwolnienia jak najbardziej tak ale tylko pod warunkiem ich kontroli i surowego karania za „fikcyjne„ bo to plaga.
2019-08-27 05:47:13
Precz... i z Lewicowcami
A wiec: po/PO 68 latach czyli 1945-2015 (-2 lata ) Nie zawracajcie juz wiecej Polakom 4-liter - czyli D..Y !!!
2019-08-26 23:47:25
czytam
Od Miłosza do psa płci trzeciej . Psy genderowe , świeckie państwo oświetlane wiatrakami itd .
2019-08-26 21:21:16
Ale jaja
Ruda czyli palikociarnia bis. Ludzie nie sa głupi, nie dadzą się nabrać na farbowane (na rudo) lisy, a raczej lisice.
2019-08-26 20:04:53
.
Ruda a gdzie tęcza, którą tak obnosiłaś pieszczotliwie na POprzednich mitingach???
2019-08-26 19:40:59
Dociekliwszy
- ta ruda to ta sama zawsze ruda?
2019-08-26 19:26:22
Dociekliwy
Fajnie że nie przywrócicie gimnazjów bo Korwinowi Mikke by wzrosło,no ale gdzie jest TĘCZA???? tęcza nie obraża! Dlaczego schowaliście tęczę,małżeństwa jednopłciowe,adopcje dzieci,wyeliminowanie mięsa z diety Polaków,uznanie dojenia krów za antyfeministyczne no i przywrócenie ubeckich wysokich emerytur.Dlaczego te elementy programu nie są pokazywane na wierzchu?Obywatel ma prawo wiedzieć na kogo i na jaki program głosuje