czwartek, 03 grudnia 2020r.

PiS: Ostatnie pięć lat to okres dynamicznego rozwoju. „Duda to najlepszy wybór”

Data publikacji: 2020-07-08 15:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 14:03
PiS: Ostatnie pięć lat to okres dynamicznego rozwoju. „Duda to najlepszy wybór”
 

- Ostatnie pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy to okres bardzo dynamicznego rozwoju województwa zachodniopomorskiego - mówił na środowej (8 lipca) konferencji wojewoda Tomasz Hinc. Spotkanie z mediami było okazją do podsumowania aktywności obecnego prezydenta RP w naszym regionie.  

- Po latach bycia rubieżą Rzeczpospolitej Pomorze Zachodnie za kadencji Andrzeja Dudy stało się jednym z centrów inwestycyjnych naszego kraju - zaznaczył wojewoda zachodniopomorski. 

Wojewoda podkreślił, że Andrzej Duda przyjeżdżał do naszego regionu nie tylko w czasie kampanii wyborczej.

- Po skończonej kampanii w 2015 roku prezydent intensywnie interesował się sprawami Pomorza Zachodniego - mówił Hinc. - Dbał o najważniejsze inwestycje. Odwiedził całe województwo, systematycznie spotykał się z mieszkańcami naszego regionu. Każdy mógł uścisnąć mu dłoń. W trakcie kadencji Pomorze Zachodnie dla prezydenta Andrzeja Dudy zawsze było ważnym elementem jego polityki. Mamy nadzieje, że będzie tak nadal.

Hinc przypomniał wizyty Andrzeja Dudy na Pomorzu Zachodnim. Wśród nich był przyjazd prezydenta do Szczecina z okazji obchodów Grudnia '70 czy uroczystości nadania imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego terminalowi LNG w Świnoujściu.

- Pierwszą wizyta odbyła się w 2015 roku w związku z 35. rocznicą Porozumień Sierpniowych - przypominał wojewoda. - 30 sierpnia to bardzo ważna data. Spotkanie odbyło się pod zamkniętą Stocznią Szczecińską. Prezydent odwiedzał nasz region w wielu ważnych dla naszego województwa wydarzeniach.

Wojewoda zachodniopomorski podkreślił, że bez wsparcia prezydenta Dudy nie byłoby możliwości realizacji takich inwestycji w regionie jak Gazociąg Baltic Pipe, nowe bloki gazowe w elektrowni Dolna Odra, budowa fabryki polimerów w Policach, rozbudowa Gazoportu, budowa Tunelu w Świnoujściu, pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m., czy nowoczesne centrum dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

- Terminal w Świnoujściu wbrew temu co mówią nasi polityczni konkurenci, rozpoczął swoją działalność w kwietniu w 2016 roku, czyli pół roku po zwycięskich przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach - zaznaczył Hinc. - W przeciwieństwie do poprzedników, politycy Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezydentem Andrzejem Dudą nie zapomnieli o Pomorzu Zachodnim.

Jak przekonywał Hinc, efektem polityki głowy państwa było też odtwarzanie komisariatów policji i spadek bezrobocia w regionie.

- Dzięki temu poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców w tych miejscach rośnie - mówił wojewoda. - To co było zmorą również Pomorza Zachodniego, czyli ubóstwo dzieci, zostało rozwiązane dzięki programowi 500 plus i Maluch plus. Pięć i pół miliarda złotych to kwota, która wpłynęła do województwa zachodniopomorskiego dla rodzin. Pieniędzy przeznaczonych na programy społeczne by nie było bez skutecznej polityki Andrzeja Dudy.

Wojewoda wraz z innymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, którzy pojawili się na środowej konferencji, zgodnie przyznali, że "Andrzej Duda to najlepszy wybór dla Pomorza Zachodniego" i zachęcali mieszkańców regionu oraz całej Polski do oddania głosu na obecnego prezydenta. ©℗

Kamil Krukowski

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

 

 

Komentarze

Police
2020-07-10 14:54:25
Inwestycja w polimery Police to jest super inwestycja modernizacyjna i rozwojowa.Znowu krok do przodu.Brawo.
@Klara
2020-07-10 10:04:49
Skumulowany dług Polski dzisaj po 5 latach rządu PiS to ponad 1 bilion 100 miliardów i codziennie rośnie. Inflcja taka, że trzeba banknoty 500 zł drukować. A piszesz tak jak byś była Małgoosią suwnicową z kwitnącej stoczni
vigo
2020-07-10 07:57:36
Andrzej Duda oszukał Szczecin w sprawie stoczni. Przez 5 lat nie wybudowano ani jednego statku. Stoczni nie ma.
jakże to
2020-07-09 22:12:03
Reaktywacja stoczni, w tym głównie szczecińskiej (Andrzej Duda: „Musimy w naszym kraju odbudować nowoczesny przemysł morski”; Beata Szydło: „Warto mieć w Polsce stocznie i silne rybołówstwo. Trzeba doprowadzić do tego, żeby w polskich stoczniach były budowane statki, a polska bandera wróciła na morza”).
Klara
2020-07-09 13:55:44
Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności . Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.
ekonomik US
2020-07-09 13:47:54
Komisja Europejska znowu dobrze oceniła prognozy gospodarcze dla Polski na okres postcovidowy.Trzeba dbać o gospodarkę i umiejętnie prowadzić naszą ekonomię przez burzliwe wody nowego kryzysu.
Klara
2020-07-09 13:41:41
Skumulowana luka podatkowa w całym okresie 2008-2015 rządów PO-PSL według ministerstwa finansów wyniosła aż 262 mld zł, na trochę mniejszą wielkość szacowała ją Komisja Europejska, określając, że przez 8 lat wyniosła około 250 mld zł. Za te środki mógłby być na przykład finansowany program Rodzina 500 plus i to w odniesieniu do wszystkich dzieci do 18 roku życia ( a więc w pełnym wymiarze tak jak będzie finansowany od połowy tego roku) i to przez ponad 6 lat. Za kwotę 250 mld zł można było wybudować aż 6250 km autostrad ( średnia cena obecnie budowanego kilometra to około 40 mln zł/km), a więc blisko dwa razy więcej niż obecnie mamy w Polsce (jest ich dziś ponad 3700 km). Taka skala grabieży podatku VAT w oczywisty sposób przekładała się na to, że wszyscy byliśmy w tym okresie ubożsi, jak policzono każdy Polak ( od najmłodszego do najstarszego), miał w portfelu o 70 zł miesięcznie mniej, (czyli 840 zł rocznie, prawie 7 tysięcy zł przez 8 lat) przez cały okres lat 2008-2015. W innym ujęciu w odniesieniu do dorosłych Polaków, ta kwota na głowę wynosiła 92 zł miesięcznie, (czyli 1,1 tysiąca rocznie) a więc blisko 9 tysięcy złotych w ciągu 8 lat rządów PO-PSL. Jeszcze bardziej działa na wyobraźnię przeliczenie wskazujące, że za skradzione budżetowi pieniądze z luki VAT w latach 2008-2015 można byłoby finansować rachunki za energię elektryczną wszystkich gospodarstw domowych w Polsce, aż przez 162 lata ( 13,5 mln gospodarstw, średni miesięczny rachunek za energię to 115 zł).
@Klara
2020-07-09 13:10:53
Zapomniałaś wspomnieć, że z pełnym portfelem zamówień, pełną parą pracuje Stocznia Szczecińska, a prom, pod którego stępkę postawił Morawiecki został już dawno zwodowany.
@Klara
2020-07-09 13:04:31
Ależ ty jesteś zindoktrynowana. Dyskusja z tobą, to jak rzucanie grochem o ścianę. Szok i niedowierzanie, że takie mondzioły się tu wypowiadają.
Wolne Miasto Szczecin
2020-07-09 13:02:03
PiS: Ostatnie pięć lat to okres nieustannego łamania praw demokracji,praw Konstytucji,dzielenie społeczeństwa,tworzenie społecznych podziałów nienawiści wrogości,język pogardy.Duda to najgorszy wybór dla Polski dla Szczecina dla Polaków.
Franek
2020-07-09 12:42:34
Komisja Europejska twierdzi że recesja spowodowana koronawirusem najmniej dotknie Polskę.Bezrobocie w Unii Europejskiej jest na najniższym poziomie własnie w Polsce.Nie zakłamie tego nawet Trzaskowski zwany politycznym pinokio.
Klara
2020-07-09 12:38:22
Budżet nie traci już 50 mld zł rocznie bo nie chciało się pilnować wpływów budżetowych.Gazprom zwrócił za gaz 1,5 mld USD.Jest największy budżet z UE w historii dla rolników,dla zwalczania koronawirusa i zwiększania rozwoju gospodarki.Pojawiły się strategiczne inwestycje takie jak gazociąg z Norwegii i rozbudowa gazoportów.Będzie przekop Mierzei Wiślanej i Centralny Port Lotniczy. Dzieje się!Rozwój gospodarczy i społeczny jest faktem a nie obietnicą wyborczą.Co zrobi Trzaskowski jak zostanie prezydentem?Powoła jakąś śmieszną komisję do likwidacji mediów TVP oraz osądzania niewygodnych obywateli na których złoży się skargę.Ten człowiek chyba nie wie jakie prerygatywy przysługują urzędowi Prezydenta RP.Za to już Gosia uważana jest za pierwszą damę.Jeżeli Polacy chcą rozwoju i zgodnej współpracy rządu i Prezydenta muszą powstrzymać nie tyle szkodników bo to oczywiste ile nieudaczników i niekompetentnych.Przecież gołym okiem widać że Rafał Trzaskowski z zarządzaniem Warszawą sobie rady nie daje.Już politolog Marek Migalski skarży się że Rafał lubi się wyspać a tu trzeba pracować. Też te L4 nie służy Trzaskowskiemu na które poszedł jak zaczął się koronawirus bo się zmęczył. Trzeba dla Polski pracować ciężko a nie lansować się.
tylko z dzisiejszego OKO.press. Fundacji Kontroli Obywatelskiej
2020-07-09 11:02:10
Z dzisiaj OKO.press Polska nie dostanie zapowiadanych 63,8 mld euro z UE? Za łamanie praworządności i homofobię Prokuratura zajmie się Ardanowskim. Pozwolił na stosowanie szkodliwego dla pszczół środka, zakazanego w UE Sąd: Jarosław Kaczyński ma przeprosić Radosława Sikorskiego za nieprawdziwe oskarżenie o zdradę Duda: w 2020 nasz wzrost kilka razy lepszy niż na Zachodzie. Nieprawda. A w 2021 ma być najgorszy. Morawiecki namawia seniorów do głosowania. Za nic ma, że to grupa największego ryzyka. Duda walczy z wymyślonym wrogiem, a dzieci zamiast w rodzinach adopcyjnych siedzą w domach dziecka. Te z problemami są skazywane na tkwienie w instytucji, bo PiS walcząc z adopcją zagraniczną, nie zaoferował nic w zamian. Były wójt Pcimia w Enerdze i Orlenie zarobił ponad 3,2 mln zł. Może dostać jeszcze 1,7 mln premii Żona stratega wyborczego Dudy zarobiła w PZU blisko 5 mln zł i tak dalej,i tak dalej ....
Końskie USTAWKA
2020-07-09 10:43:21
Radio ZET Wybory prezydenckie 2020 Znaleziono scenariusz debaty w Końskich. A w nim odpowiedzi Andrzeja Dudy Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polityka/Wybory-prezydenckie-2020/Debata-prezydencka-TVP-w-Konskich.-Znaleziono-scenariusz-z-odpowiedziami-Andrzeja-Dudy
@Antoni
2020-07-09 09:28:27
Antoś, napisz z jakiej studni czerpiesz te swoje "mądrości"?
Wybory
2020-07-09 08:39:59
Jaki Duda wybory wygra TRZASKOWSKI!!!
Aneta
2020-07-09 08:06:17
Ostatnie 5 lat to nieustanne niszczenie Polski. Tylko Rafał Trzaskowski może powstrzymać dyktaturę PiS.
gosc
2020-07-09 07:33:39
jebac frajerów .....
Duda to marionetka kaczora.
2020-07-09 00:00:44
Nigdy na Dudę nie zagłosuję. Każdy inny kandydat będzie lepszy.
czy w koncu...
2020-07-08 23:18:39
czy w koncu pomrocznosc LACHOW przestanie przedkladac sie na NIENAWISC? przeciez kto bedzie po Wyborach to zalezy to od wszystkich ktorzy glosuja!!!Jak zaglosujesz na Jasia i reszta tez to Jasia bedzie Prezydentem - wiec miejcie pretensje do samych siebie a nie do Wybranych. JASNE!!!!!
Antoni
2020-07-08 22:46:56
Brawo! Co by z kontekstu nie wyciągali internetowi hejterzy, to zdecydowany rozwój nastąpił. W regionie powstaje bezpośredni odcinek Świnoujście - Zielona Góra. Podkreślam, PO już miało swoje krewetki, VATy, gaz z Rosji zawyżony, strzelanie do górników, afery OFE, reprywatyzacje, likwidację posterunków policji, wyprzedaż majątku, ośmieszanie Komorowskiego w Japonii czy na Jasnej Górze, bronienie Polańskiego, stawanie w obronie komunistów, podwyższenie wieku emerytalnego, podwyższenie podatku VAT m.in. na ubrania dla dzieci, oddanie wraku samolotu Ruskim i kłamanie mówiąc o pełnym zaangażowaniu w przeszukanie terenu itd. To co mi przyszło do głowy. Może weźcie się za naprawę swojej partii a nie liczycie, że pozostałe partię oddadzą Wam głosy :)
Chamska holota bez kompleksow
2020-07-08 22:32:53
Wy naprawde mierzycie ludzi swoja miara...Mam tej waszej propagandy dosyc!Prymityw przy korycie to zawsze porazka.
Zeznania majątkowe na stół!!!!
2020-07-08 20:55:43
Gdzie i kiedy ukażą się zeznania majątkowe żon Morawieckiego i Szumowskiego ??? Tajemnica WIADOMO DLACZEGO !!! a Szydło na to : Wystarczy nie kraść :))))
No same sukcesy ...:
2020-07-08 19:27:58
Mówisz i masz: Złodziejom trzeba patrzeć na ręce! 4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza i badanie parówek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na niedziałające testy 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 117.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 stracono w GetBack, np. pakiet długów PEKAO wartości 66mln kupiono za 148mln 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 18.000 wydane przez Agatę Dudę na apaszki i 4.000 na wstążki to już drobne nie warte splunięcia… Gdyby zwolennikom PiS mieszały się ziobra w oczach i nie ogarniali tego rozumkami to te wszystkie liczby przewinęły się w publikacjach. 8.000.000.000 "repolonizacja" banków Pekao i Alior - o tyle spadła wartość przejętych akcji, 75.000.000.000 spadek wyceny akcji spółek z udziałem Skarbu Państwa od wyborów 2015
Ku świadomości zkochanym w PIS-ie
2020-07-08 19:05:58
140 milionów złotych. Z publicznej kasy. Dla prywatnej firmy. Zupełnym przypadkiem należącej do brata ministra. Z dużo mniejszych powodów w cywilizowanym świecie rządy upadały. A Wam, przeszkadzały ośmiorniczki. To macie. czy w całej pisiarni jest jeden w miarę uczciwy człowiek? proszę o nazwisko. Jak cie złapią za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Czyli zawierzenie MB Częstochowskiej działa. Ciekawe, jakie wotum umieści Szumowski na Jasnej Górze. Ja stawiam na maseczkę ochronną. Bo i tak jej nie używa. W ten oto prosty sposób można się podłączyć bezpośrednio do kieszeni podatnika. na dodatek jeszcze całkiem legalnie, przecież MY stanowimy prawo. Tak jeden dzień bez afery w pisie, dalibyście radę pisowcy
żal
2020-07-08 18:44:43
A stępka jak rdzewiała tak rdzewieje.
faza
2020-07-08 18:27:19
Tak to nowa elyta, dobrze odżywiona, opalona, no i ten pisowskie rysy: duża twarz mała puszka mózgowa.. takie "prawie" aryjczyki... a nie wróć narodowo katolicy... ale to szok!!! żadnego przedstawiciela feudała watykańskiego nie ma na zdjęciu, nieładnie Panie Hinc, nieładnie..
Wolne Miasto Szczecin
2020-07-08 17:55:13
PiS: Ostatnie pięć lat to okres nieustannego łamania praw demokracji,praw Konstytucji,dzielenie społeczeństwa,tworzenie społecznych podziałów nienawiści wrogości,język pogardy.Duda to najgorszy wybór dla Polski dla Szczecina dla Polaków.
@zak
2020-07-08 17:32:31
Weź posłuchaj swojego prezydenta a w szczególności premiera. Ten to dopiero ma słownictwo i kłamstwo goni kłamstwo. Słownictwo podwórkowe. Lepszy od Pinokio.
wit
2020-07-08 16:45:25
Ci dwaj po bokach wygldaja jak bracia syjamscy.Jesze troche a wszyscy z PIS beda wygladali podobnie.Ten wybitny sort Polakow,tzw.Prawdziwi patrioci beda mieli fizjonomie PREZESA.
Prezydent
2020-07-08 16:33:38
Rząd moxe byc Pisowski ale Prexydent juz nie . Bo rząd i Prezydent z tej samej opcji politycznej prowadzi do dyktatury, łamania konstytucji i wypatrzen władzy.
zazula
2020-07-08 16:25:55
A mnie PIS zapierdolił w ramach pomocy RDZ 5300PLN z konta ZUS bo miałem nadpłatę, wynikłą przez nieudolność matoła urzędnika. Żadne odwołanie nie pomogło. nJak myślicie na kogo zagłosuję?
Zak
2020-07-08 16:23:47
Nie mozna dopuscic zeby wygral Trzaskowski gosc ktory co piec minut zaprzecza sobie. Chcecie takiego kretacza na Prezydenta?
Grześ
2020-07-08 16:18:21
Panowie z PIS u co w końcu ze stocznią będzie.Tyle tam zamieszano i nic z tego nie wynika .To najważniejsze miejsce dla miasta i nie można dalej je ignorować. Jesteśmy państwem morskim czy nie.Za komuny lepiej to rozumieli. Ważniejsze jest budowanie ekspresówki do Zakopanego niż rozwój przemysłu Szczecina.Tu tętnilo kiedyś życie a teraz cisza.Niewykorzystano potencjału przemysłowego.Zrobiliscie dużo za mało.
I zapomnieli dodać
2020-07-08 16:10:55
Ze do bankomatów wprowadzają banknoty 500 złotowe, z dobrobytu... Ciemnotą co nie ma zielonego pojęcia o ekonomii to w to uwierzy.
WWW
2020-07-08 16:00:43
TYLE PIS DAŁ SZCZECINOWI CO JA PISOWI CZYLI NIC ,JAK TEN FRAJER MOŻE WYJŚĆ I PLEŚĆ TAKIE BREDNIE DO LUDZI.
pyra
2020-07-08 15:58:43
najlepiej w tym czasie rozwinął się kler i RYDZYK OSZUST Z TORUNIA.
ITD
2020-07-08 15:49:44
Zdecydowane zwycięstwo Prezydenta Dudy.WiekszoscPolakow zrozumiala ustawke z celebbryta tvn Holownia,Nie udało się z Palikotem ,Ryszardem petru 6 krolw z wrzeszczącymi babami z nowosmiesznej ,nie uda się teraz.
POPiS
2020-07-08 15:47:16
Co za propaganda PiSraelska rodem z Prlu.
Popieramy
2020-07-08 15:37:59
Tak,Duda zna Szczecin, trzask prask nie zna i tyle w temacie

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ