niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Lepkie ręce sprzątaczki

Lepkie ręce sprzątaczki

Lepkie ręce sprzątaczki
Data publikacji: 2016-02-04 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:17
Wywietleń: 1197 115778

58-letnia sprzątaczka zatrudniona w hotelu przy ul. Słowackiego w Świnoujściu okradła gości. Pod ich nieobecność przeszukiwała prywatne rzeczy. Jej łupem padły pieniądze oraz wartościowe przedmioty o łącznej kwocie około 1500 złotych. W końcu jednak wpadła. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. 

- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy, przenośnej konsoli z grami i innych przedmiotów o łącznej wartości 1.100 zł, do jakiej miało dojść na terenie hotelu przy ulicy Słowackiego. Z zawiadomienia wynikało, że do przestępstwa doszło w jednym z pokoi, w którym zamieszkiwały trzy osoby. W rozmowie z pokrzywdzonym funkcjonariusze ustalili, że kiedy wszystkim lokatorom wynajmowanego pokoju zaczęły "znikać" z pokoju pieniądze oraz sprzęt elektroniczny, postanowili zainstalować przenośną kamerę, by rozwiązać zagadkę zaginięć - podaje st. asp. Beata Olszewska.

Na nagraniu utrwaliła się sprzątaczka, która nie miała pozwolenia na wchodzenie do ich pokoju. Policjanci zabezpieczyli płytę z nagraniem jako dowód w sprawie. W trakcie prowadzonego postępowania stróże prawa docierali do kolejnych pokrzywdzonych, którzy także padli ofiarą hotelowego złodzieja, szacując straty na łączną kwotę blisko 1.500 zł.               

- Po zebraniu wszystkich dowodów winy, policjanci zatrzymali podejrzewaną. Przebywająca czasowo w Świnoujściu 58-latka nie kryła zdziwienia na widok mundurowych. Po sprawdzeniu jej personaliów w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że zatrzymana w związku z popełnionymi przestępstwami, jest poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Łańcucie. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu - dodaje B. Olszewska.

Policjanci przedstawili podejrzewanej kilka zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznała. 58-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego tłumaczyła swoje zachowanie trudną sytuacją finansową. Materiały prowadzonego postępowania wraz aktem oskarżenia zostaną teraz skierowane do sądu. Za czyny, których dopuściła się kobieta grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

BaT

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Precz ze złodziejami
Dlaczego osoby, które zatrudniają się na podobnych stanowiskach nie podlegają sprawdzeniu w bazie danych osób poszukiwanych? Gdyby nie kamera pokrzywdzonych, nigdy by nie wpadła...
2016-02-05 08:23:22
Trafiono w 10-ke,
No i sie "dorobila"...! Brawo Policja i tak trzymac !!
2016-02-04 23:13:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”