Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Kwesty przy pomniku

Data publikacji: 30 października 2015 r. 21:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Kwesty przy pomniku
 

W sobotę, 31 października, na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbędzie się kwesta wolontariuszy fundacji „Ludziom Morza”. Można ich będzie spotkać od godz. 12 do 16 w pobliżu monumentu „Tym, którzy nie powrócili z morza” oraz stojącego nieopodal nowszego pomnika, upamiętniającego ofiary katastrofy promu „Jan Heweliusz”.


– Jak co roku, zbieramy datki na rzecz poszkodowanych w katastrofach i wypadkach na morzu oraz ich rodzin – informuje Katarzyna Górecka, prezes fundacji. – Mam nadzieję, że w sobotę pogoda dopisze, bo od niej zazwyczaj zależą efekty kwesty. Najhojniejsi darczyńcy otrzymają książkę „Jan Heweliusz – pamiętamy”, poświęconą tragedii promu.
Wśród kwestujących będą marynarze oraz byli i obecni pracownicy firm morskich. Fundacja zaprosiła do udziału w zbiórce m.in. członków Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich.

W niedzielę natomiast, w dniu Wszystkich Świętych, kwestę organizuje Komitet Opieki nad Pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Datki na utrzymanie i renowację monumentu będą zbierane przez szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, SSMM, studentów Akademii Morskiej i uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

Studenci AM będą trzymać wartę honorową przy pomniku (w godz. 11.30 - 12.30, podczas składania okolicznościowych wiązanek). Na godz. 12 zaplanowano uroczystą zmianę warty. Obecny też będzie duszpasterz Ludzi Morza – ks. Stanisław Flis ze wspólnoty domu zakonnego księży pallotynów w Szczecinie. ©℗

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

JÓZEK
2015-10-31 18:46:23
Wypij flachę wódy będzie tobie lepiej PAWEŁKU SKNERUSIE.
Paweł
2015-10-31 08:13:10
Jak mnie to żebractwo na każdym kroku wpienia. Na cmentarzu, na ulicy ciągle ktoś zaczepia, po domach łażą daj na to, na tamto, jak nie "fundacja" to "stowarzyszenie", tio ktoś inny znowu. Nie można dać plakatu przy wejściach, niech stoi człowiek, pilnuje skarbonki, kto chce ten wrzuci, a nie zaczepianie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA