sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kwesty przy pomniku

Kwesty przy pomniku

Kwesty przy pomniku
Data publikacji: 2015-10-30 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:27
Wywietleń: 927 34567

W sobotę, 31 października, na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbędzie się kwesta wolontariuszy fundacji „Ludziom Morza”. Można ich będzie spotkać od godz. 12 do 16 w pobliżu monumentu „Tym, którzy nie powrócili z morza” oraz stojącego nieopodal nowszego pomnika, upamiętniającego ofiary katastrofy promu „Jan Heweliusz”.


– Jak co roku, zbieramy datki na rzecz poszkodowanych w katastrofach i wypadkach na morzu oraz ich rodzin – informuje Katarzyna Górecka, prezes fundacji. – Mam nadzieję, że w sobotę pogoda dopisze, bo od niej zazwyczaj zależą efekty kwesty. Najhojniejsi darczyńcy otrzymają książkę „Jan Heweliusz – pamiętamy”, poświęconą tragedii promu.
Wśród kwestujących będą marynarze oraz byli i obecni pracownicy firm morskich. Fundacja zaprosiła do udziału w zbiórce m.in. członków Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich.

W niedzielę natomiast, w dniu Wszystkich Świętych, kwestę organizuje Komitet Opieki nad Pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Datki na utrzymanie i renowację monumentu będą zbierane przez szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, SSMM, studentów Akademii Morskiej i uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

Studenci AM będą trzymać wartę honorową przy pomniku (w godz. 11.30 - 12.30, podczas składania okolicznościowych wiązanek). Na godz. 12 zaplanowano uroczystą zmianę warty. Obecny też będzie duszpasterz Ludzi Morza – ks. Stanisław Flis ze wspólnoty domu zakonnego księży pallotynów w Szczecinie. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

JÓZEK
Wypij flachę wódy będzie tobie lepiej PAWEŁKU SKNERUSIE.
2015-10-31 18:46:23
Paweł
Jak mnie to żebractwo na każdym kroku wpienia. Na cmentarzu, na ulicy ciągle ktoś zaczepia, po domach łażą daj na to, na tamto, jak nie "fundacja" to "stowarzyszenie", tio ktoś inny znowu. Nie można dać plakatu przy wejściach, niech stoi człowiek, pilnuje skarbonki, kto chce ten wrzuci, a nie zaczepianie.
2015-10-31 08:13:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy