wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Blokady dróg od soboty

Blokady dróg od soboty

Blokady dróg od soboty
Data publikacji: 2015-10-30 10:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2269 34447

Już w czwartkowy poranek samochody stały w korkach w oczekiwaniu na przejazd na obu nitkach jezdni na całej długości ul. Ku Słońcu w rejonach dojazdów do bram Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Mimo, że w związku ze wzmożonym ruchem na żadnej z nich nie obowiązywały jakiekolwiek blokady czy ograniczenia w ruchu. Dziś też ich jeszcze nie będzie. Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać od godz. 6 w sobotę (31 października). 

Jezdnią ul. Ku Słońcu przyległą do cmentarza na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do ronda Gierosa kierowcy nie przejadą swoimi autami już w sobotę od świtu. A jezdnia prowadząca do rogatek miasta na Gumieńcach i dalej w kierunku Mierzyna zostanie wyłączona z ruchu o godz. 6 w niedzielę (1 listopada).

Zakazy ruchu w rejonie Cmentarza Centralnego nie będą dotyczyły rowerów, taksówek, służb komunalnych, komunikacji miejskiej, pojazdów uprzywilejowanych (radiowozów, pojazdów straży miejskiej, karetek pogotowia ratunkowego) oraz tych, którzy będą posiadali specjalne zezwolenia, wydane na wjazd przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Zakład Usług Komunalnych.

Na odcinku ul. Santockiej pomiędzy ul. Ku Słońcu i ul. Świerczewską wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu (od ul. Ku Słońcu). Przyległe ulice: Piękna, Fieldorfa, Karola Miarki staną się jednokierunkowymi (od ul. Świerczewskiej do ul. Ku Słońcu). Na ul. Piękną czasowo zostanie przeniesiony postój TAXI. Na ul. Świerczewskiej dopuszczony zostanie ruch dwukierunkowy na odcinku od ul. Derdowskiego do ul. Zielonogórskiej.

Jednokierunkową na odcinku od pl. Słowińców do ul. Europejskiej będzie też ul. Dworska. Tylko autobusy komunikacji miejskiej będą nią kursowały w obu kierunkach. Na wysokości cukierni (dla kierunku do pl. Słowińców) pojawi się dodatkowy przystanek. Analogicznie do ruchu na ul. Dworskiej wprowadzone zostaną zmiany na pobliskich ulicach Krzywej i Gajowej.

Na odcinku ul. Mieszka I od al. Powstańców Wielkopolskich - jak zawsze - obowiązywać mają ograniczenie prędkości jazdy do 40 km/h i zakaz zatrzymywania. Ulice Białowieska i Milczańska zostaną wyłączone z ruchu kołowego na odcinku od ul. Mieszka I do bramy cmentarza. 

W Dąbiu na ul. Goleniowskiej wprowadzone zostaną zakaz zatrzymywania oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h na odcinku pomiędzy ulicami Rumuńską i Jugosłowiańską oraz Jugosłowiańską i Bośniacką. Ulice Czarnogórska i  Jugosłowiańska (na odcinku od ul. Goleniowskiej do ul. Toruńskiej) staną się jednokierunkowymi. Wyjazd z miejsc parkingowych ulicami: Bośniacką, Rumuńską i Wrzesińską.

W Zdrojach ul. Poległych zostanie wyłączona z ruchu na odcinku między ulicami Walecznych i Cedrową. 

Na Golęcinie ul. Pokoju będzie można przejechać, ale przy zachowaniu prędkości do 40 km/h. Obowiązywać na niej będzie zakaz zatrzymywania.

Osoby, które zdecydują się na dojazd samochodami do Cmentarza Centralnego będą miały do dyspozycji parkingi przy centrach handlowych: Turzyn (al. Bohaterów Warszawy), Atrium Molo (ul. Mieszka I), Tesco (ul. Milczańska). W Zdrojach będą mogły pozostawić auta na parkingu przed Selgrosem.

(MIR)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie