czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hojność i ślady pamięci

Hojność i ślady pamięci

Hojność i ślady pamięci
Data publikacji: 2015-10-28 17:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1538 33939

Od kilku lat w czasie Święta Zmarłych członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego organizują kwesty na renowację starych nagrobków największej szczecińskiej nekropolii. Nie inaczej będzie w tym roku. We Wszystkich Świętych również przedstawiciele trzech innych organizacji społecznych na Cmentarzu Centralnym będą zabiegali o uwagę i hojność szczecinian, aby zdobyć środki niezbędne na swoją działalność statutową, na ochronę śladów pamięci.

Zwykle najliczniejsza jest grupa kwestorów reprezentujących Stowarzyszenie na rzecz Cmentarza Centralnego. To głównie ludzie kultury, wśród nich aktorzy, historycy sztuki, pedagodzy, ale też uczniowie. Zwykle zbierają środki na renowację zabytkowych pomników nagrobnych. Tym razem na odnowienie nagrobka artysty plastyka Emanuela Messera, w kwaterze zasłużonych.

Kwesta Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego trwać będzie 1 listopada: od godz. 10 do 17. Tego dnia na Cmentarzu Centralnym kwestować będą również członkowie Stowarzyszenia „Katyń" (przy krzyżu Katyńskim), Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej (przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza"), Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych - Okręg Szczecin oraz wolontariusze Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Tylko te organizacje mają prawo - jak podkreśla Zakład Usług Komunalnych - w nadchodzące dni pamięci zabiegać o środki na swą działalność statutową na terenie zabytkowej szczecińskiej nekropolii. Pojawienie się jakichkolwiek innych kwestorów powinno budzić uzasadnione podejrzenie.

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Hojność i ślady pamięci

Komentarze

odpowiedz
zaduszki czyli za dusze zmarlych-czyli swieto zmarlych
2015-10-29 16:45:46
biel
Chciałoby się powiedzieć "gamonie z Kuriera". Dlaczego ?, bo nie ma Święta Zmarłych, w Polskim kalendarzu świąt. Jest tylko święto o nazwie - Wszystkich Świętych.
2015-10-28 17:40:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie