Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Kurtyny wodne nie dla prawobrzeża

Data publikacji: 05 czerwca 2019 r. 10:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Kurtyny wodne nie dla prawobrzeża
 

W trzech punktach Szczecina od wtorku działają kurtyny wodne. Jednak żadna z nich na prawobrzeżu. Za lokalizację wodotrysków odpowiada zamawiający, czyli szczeciński magistrat. Za ich ich montaż - Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Za nami kilka upalnych dni. Jednak wodne kurtyny - jak twierdzi ZWiK - nie pojawiły się w przestrzeni publicznej Szczecina zanim termometry nie wskazały temperatury powyżej 27 stopni Celsjusza, w cieniu. Dlaczego więc nie działały już w ostatni weekend? Na to pytanie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Wodne kurtyny zaczęły funkcjonować dopiero we wtorek, po południu. Stanęły w trzech punktach Szczecina: na pl. Żołnierza Polskiego (w dawnej alei kwiatowej), na pl. Lotników (przy pomniku Colleoniego) oraz na pl. Zwycięstwa (opodal Bramy Portowej). Według zamówienia magistratu, a zatem - z niejasnych powodów, choć podobnie jak w minionych latach - nie na prawobrzeżu.

Kurtyny stanęły nie na stałe, ale wyłącznie czasowo: będą działały w czasie największych upałów i na godziny. Dla ludzi i miasta… Lepsze to niż nic. Choć faktem jest, że ZWiK ma możliwość ustawienia nawet 9 wodnych kurtyn w Szczecinie.

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Aby kurtyny wodne pojawiły się w przestrzeni publicznej Szczecina, niezbędne jest zamówienie ze strony magistratu. Tym razem było tylko na... trzy wodotryski. Ten w d. alei kwiatowej stanął jednak nie w słońcu lecz w cieniu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ponury
2019-06-05 17:41:16
przecież prawobrzeże to miała być tylko sypialnia szczecina.
No i
2019-06-05 12:17:34
Wielki problem gorszego brzeża

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA