czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Inwestowanie w wody tryskanie

Inwestowanie w wody tryskanie

Inwestowanie w wody tryskanie
Data publikacji: 2017-01-17 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Wywietleń: 2852 202123

Szczecinianie z sentymentem wspominają fontannę zwaną „ścianą płaczu", jaka przed laty oddzielała ul. Ściegiennego od al. Wojska Polskiego. Pewnie dlatego wśród tegorocznych projektów zgłoszonych Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego - zadań dużych (nr 6) dla Śródmieścia - znalazła się jej odbudowa. Na takie uznanie mieszkańców raczej nie ma co liczyć rzeźba-fontanna zwana „labiryntem", szpecąca przestrzeń publiczną u zbiegu ul. Więckowskiego i al. Wojska Polskiego. Za to na hojność urzędników - owszem, tak.

To jeden z najmniej przychylnie przyjętych wodotrysków Szczecina. Kontrowersyjna tyleż estetycznie, ileż funkcjonalnie. Na dodatek nieczynna od lat i ustawicznie niszczona przez wandali. Teraz dobita przez śmieci i szkło rozbijanych o nią butelek.

Urzędnicy początkowo tłumaczyli problem zdewastowanego wodotrysku tym, że jest podłączony do licznika wody pobliskiego banku, a ten odmówił dalszego sponsoringu fontannie. Potem magistrat wraz z Zakładem Usług Komunalnych sezonami powielali formułkę: „W momencie, gdy znajdą się środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji, wystąpimy o pozwolenie na budowę i w miarę możliwości finansowych przystąpimy do prac". Natomiast teraz, w budżecie miasta na bieżący rok, na rzecz tego wodotrysku zarezerwowano... 150 tysięcy złotych.

Jak na rozbiórkę, to dużo za dużo. Jak na remont, to chyba szkoda, że wcześniej o zdanie nie zapytano szczecinian. Z przeprowadzonej przez „Kurier" sondy ulicznej wynika, że mieszkańcy takiej inwestycji nie chcą. Proponują o „labiryncie" zapomnieć, a na jego miejscu urządzić niewielki skwer zielony. Byłoby ładniej i zapewne taniej. ©℗

(an)

Fot. R.STACHNIK

Inwestowanie w wody tryskanie

Komentarze

ernest
Szkaradztwo okrutne ,to prawda, ale z tym skwerem to się ktoś rozpędził. Przecież ta fontanna zajmuje góra 5m2. Poza tym, w takim miejscu nawet byle trawnik się nie uchowa.
2017-01-17 09:37:56
Jedyne fontanny do zaakceptowania
Koniecznie ściana płaczu musi zostać odbudowana, a fontanna ze zdjęcia nie powinna niszczeć. To są niezaprzeczalne fakty.
2017-01-17 07:19:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie