Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Kurier pełen Serduszek

Data publikacji: 08 lutego 2019 r. 13:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Kurier pełen Serduszek
 

Redakcję "Kuriera Szczecińskiego" w piątek (8 lutego) odwiedziły dzieci ze świetlicy środowiskowej "Serduszka" przy ul. Łokietka w Szczecinie. Przyszły poznać naszą pracę i przyjrzeć się, jak powstaje kolejne wydanie najstarszej w mieście gazety.

Na czym polega dziennikarski fach, czy dziennikarz ma czasem wolne od pracy, co to jest kolumna, makieta i czołówka - tematów, zagadnień, pytań było wiele. Nasi goście z zaciekawieniem podpatrywali, jak zorganizowana jest praca redakcji i wertowali archiwalne wydania "Kuriera". Zajrzeli do pokoju redaktora naczelnego, porozmawiali z dziennikarzami, a także z redaktorami technicznymi. Na pamiątkę tego miłego spotkania, z podziękowaniem za wizytę, zrobiliśmy naszym gościom zdjęcie.

Wizyta u nas odbyła się ostatniego dnia ferii, które "Serduszkom" minęły bardzo aktywnie na półkoloniach. Dzieci i młodzież przez dwa tygodnie chodzili do kina, byli w Parku Trampolin, bawili się na interaktywnej ściance wspinaczkowej Ski Parku, uczestniczyli w warsztatach piekarniczych, odwiedzili Muzeum Techniki i Komunikacji, byli na interaktywnej wystawie Eureka, w Gabinecie Figur Woskowych, w Papugarni, na kręgielni. Ostatniego dnia odwiedzili "Kurier Szczeciński" i sąsiednie Muzeum Przełomy. W trakcie ferii na miejscu w ich świetlicy odbywały się też warsztaty muzyczne, zajęcia plastyczne i z rękodzieła. Przez półkolonie w tym czasie przewinęło się 50 uczestników.

Po tak intensywnym czasie pora wrócić do szkoły. "Serduszkom" życzymy szczęścia i mocno trzymamy kciuki!

(gan)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Mili goście z bliska przyjrzeli się dziennikarskiej pracy.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA