Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Nowa płyta Serduszek. Dyrygentka też zaśpiewała

Data publikacji: 14 października 2018 r. 07:53
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:51
Nowa płyta Serduszek. Dyrygentka też zaśpiewała
 

Szczeciński zespół dziecięco - młodzieżowy Serduszka nagrał swoją 19. płytę - „Z Serduszkami przez świat”. Tym razem w wielu językach m. in. po hiszpańsku, angielsku, włosku i grecku. Niedzielny (14 bm.) koncert grupy w szczecińskim Domu Kultury 13 Muz to też oficjalna premiera tego albumu. Początek występu o godz. 16.

Jakich piosenek możemy spodziewać się po nowym krążku? Oto co zdradzają szefowie zespołu: „Po setkach tysięcy pokonanych kilometrów samolotami i autokarami, po milionach przebytych kroków, nadszedł czas, by wziąć sprawy w swoje ręce. Sagrada Familia, Koloseum, Big Ben, a nawet Partenon – wszyscy mówią w swoich ojczystych językach. My, choć ten jeden raz, chcemy, aby i oni zrozumieli, o czym śpiewamy. Dlatego ta płyta. Dlatego te utwory. Dla ludzi, dla miejsc, dla wspomnień. A przede wszystkim dla Boga. O Bogu, miłości i wierze. Śpiewamy sercem pamiętającym o życzliwych uśmiechach i wspaniałych podróżach. Marzymy o kolejnych koncertach za górami, za lasami. Ale nie zapominamy o Polsce. Przecież tutaj wszystko się zaczęło”.

Niezwykłym akcentem na zakończenie płyty jest piosenka „Jestem Mamą” (świadectwo kobiety współczesnej, zapracowanej i ambitnej, która rezygnuje z kariery i wszystkiego, co się z nią wiąże dla najważniejszej życiowej roli – bycia mamą), zaśpiewana przez Aleksandrę Kołecką - dyrygenta zespołu Serduszka i dedykowana jej córeczce Ali.

- Najnowsza płyta zespołu „Z Serduszkami przez świat” jest pamiątką naszych podróży. Zwieńczeniem 29 lat koncertowania i głoszenia słowa bożego na całym świecie - mówi dyrygentka. - Niektóre utwory takie jak „El Senior”, „Madre ensenianos” czy „Jesus eres genial” poznaliśmy i przywieźliśmy ze sobą z Hiszpanii do Polski blisko dwadzieścia lat temu. Piosenki „Athina” i „Di efhon” również pozostają pamiątką z wyjazdu Serduszek do Grecji. Podróże inspirują, kiedy pojechaliśmy pierwszy raz do Włoch usłyszeliśmy radosną piosenkę „Scusa Gesu” w wykonaniu chóru dziecięcego Piccolo Coro del Antaniano, od razu zapragnęliśmy mieć ją w swoim repertuarze. Znajdujący się na płycie materiał muzyczny jest zróżnicowany oraz tworzony w różnym czasie. Istniejące wcześniej podkłady muzyczne do utworów hiszpańskich i greckich różnią się jakością i techniką nagrań od angielskich i włoskich powstałych w tym roku na potrzebę realizacji płyty. Wiele utworów opowiada o spotkaniu z Panem Bogiem w modlitwie, dosłownej poprzez wyznanie wiary w utworze „This I believe”, modlitwy o pokój na świecie sprawiedliwość, nadzieję i braterstwo w piosence „La preghiera” czy o wstawiennictwo Matki Bożej w pieśni Santa Maria. Dziecięcym echem rozbrzmiewa utwór „Jesus eres genial” opowiadający o radości ze spotkania z Jezusem na coniedzielnej Eucharystii.

Do płyty jest dołączona książeczka z tekstami utworów oraz tłumaczeniem na język polski.

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ala66
2018-10-14 10:28:09
Bycie mamą najważniejsze - ciemnogród!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA