środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kurator apeluje o zawieszenie strajku na czas egzaminów

Kurator apeluje o zawieszenie strajku na czas egzaminów

Kurator apeluje o zawieszenie strajku na czas egzaminów
Data publikacji: 2019-04-09 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1283 384897

Chcielibyśmy zaapelować do dyrektorów szkół i nauczycieli, by rozważyć taką możliwość i tę akcję protestacyjną na czas egzaminów zawiesić  - powiedziała na wtorkowej konferencji prasowej zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza.

Trwający od poniedziałku strajk w oświacie przybiera na sile. W środę rozpoczynają się natomiast egzaminy gimnazjalne. Kurator zaapelowała, by zrobić wszystko, aby uczniowie, którzy do niego przystąpią mogli go napisać w spokojnej atmosferze.

Do rodziców wystosowała odezwę: - Bardzo proszę skontaktujcie się z dyrektorem szkoły i dowiedzcie się, czy  tam egzaminy się odbędą, a jeśli nie, to poinformujcie nas o tym. Będziemy przyjmować zgłoszenia, gdzie egzaminy są zagrożone pod telefonem 91 4427538 i  mailowo: egzamin2019@kuratorium.szczecin.pl -  podkreśliła kurator.

W województwie jest sporo szkół, w których strajkuje sto procent kadry. Kurator na konferencji nie odpowiedziała na pytanie, ilu brakuje członków do zespołów egzaminacyjnych. Kuratorium przyjmuje zgłoszenia osób z kwalifikacjami pedagogicznymi, które chciałyby w nich zasiąść. Do tej pory zgłosiło się 118 osób z województwa zachodniopomorskiego, jednak weryfikacja ich faktycznych kwalifikacji i przeszkolenie ma się odbyć tuż przed egzaminem. Na pytanie w ilu szkołach są zagrożone egzaminy, kurator odpowiedziała: - Dopiero jutro będziemy wiedzieli. ©℗

(el)

Fot. Elżbieta KUBERA

Komentarze

ola
Nauczyciele i tak mało nie mają, ale widać zachłanność przoduje i to kosztem uczniów! Później będzie, że egzaminy i matury słabe! Nic dziwnego bo młodzież po przerwie od nauki szybko do tempa nie wróci... Niech sobie w sejmie okupują jak inni, a pozostali niech uczą...sami ten zawód wybrali! Może w ogóle cała Polska zacznie strajkować??? Niech rząd pomniejszy zarobki posłów, prezydentów itp. wówczas będzie więcej dla zwykłych obywateli!!! jest bieda i nic się z tym nie zrobi...jak się nie podoba to droga wolna...świat jest duży. DOŚĆ JUŻ TYCH STRAJKÓW!!! DOŚĆ PODŻEGANIA DO STRAJKÓW! Zamiast się jednoczyć i naprawiać system to się tylko wykłócają o gwiazdkę z nieba...
2019-04-12 18:41:58
Uczen
Do roboty lenie brawo rząd ani grosza dla nierobow
2019-04-10 09:40:59
gość
Nauczyciele, cała Polska jest z Wami. Trzymamy za Was kciuki. Znajdą kasę, a ja na Pis nie będę już głosował. Suweren zmienia zdanie. "Kasa Wam się po prostu należy" haha
2019-04-10 06:57:20
2 - a wyjscia...
A moze lepiej "PO-wiesic jak ZA-wiesic" ?? No i moze "padnijcie jeszcze" przed tym za-KOD-owanym Lewactwem - na kolana...??
2019-04-10 00:39:37
Haha
Może te wszystkie madrale popracuja jako nauczyciel, chociaż przez tydzień i zobaczą jak to jest fajnie. A pani kurator z nadania pis zmienił się punkt widzenia, bo siedzenie się zmieniło i nie jest już w szkole w Nowogardzie
2019-04-09 21:59:29
@Alex
Oto jak rząd PO-PSL "poważnie" traktował nauczycieli: ponad 1000 szkół zlikwidowanych, ponad 40000 nauczycieli wyrzuconych z pracy i pensje zamrożone na 4 lata.
2019-04-09 17:49:58
@Kurator jest śmieszna
Jak co roku PO podwyższała pensje dla nauczycieli jak były one przez 4 lata zamrożone - trollu KODziarski dlaczego piszesz nie prawdę??
2019-04-09 17:46:50
Alex
było trzeba traktować nauczycieli poważnie, a nie dawać kasę pisowskiej trzodzie przy korycie! walcie się! Wasz czas dobiega końca, skończycie na marginesie hańby ze swoją głupio uśmiechniętą mierną ministerką!
2019-04-09 17:31:29
Wq
Niech rząd się bierze do roboty i składa nową propozycję nauczycielom. Gdzie w ogóle jest Zalewska???
2019-04-09 16:58:13
cdn
Decyzja o zawieszeniu badz nie zapada w gabinecie ,,kpt schetino' i jego kumpli z parti oszustow.Komunista broniarz jest tylko od wykonania rozkazu.ROZUMIECIE lemingi.
2019-04-09 16:56:42
Obserwatorka
Zagrożenie strajkiem było od dawna, pytanie: Dlaczego rząd tak późno przystąpił do rozmów?
2019-04-09 16:50:01
O co jej chodzi?
Rodzice a nawet sami uczniowie w większości popierają ten strajk.
2019-04-09 16:49:28
Były Szczeciniak
Nic dziwnego, że w komuszym Szczecinie tyle szkół strajkuje. Najpierw dobrze uczcie a potem domagajcie się kasy!!!!
2019-04-09 15:39:22
Kurator jest śmieszna
Dlaczego PO w latach swoich rządów potrafiła co roku podwyższać pensje nauczycielom, a PiS nic im nie daje?
2019-04-09 15:27:10
wynagrodzenia
tu nie chodzi o politykę ale tak po prostu o pieniądze. W małych miasteczkach troszkę więcej zarabiają ale w samym mieście Szczecin to już zupełna tragedia. 2200-2500 na rękę. Nic dodać nic ująć.
2019-04-09 15:24:54
aha i to nie jest strajk polityczny
Dlaczego nauczyciele, ZNP i pan Broniarz tak nie walczyli o godność i swoje płace za rządów PO-PSL gdy zamknięto ponad 1000 szkół, ponad 40000 nauczycieli wyrzucono na bruk i zamrożono na 4 lata pensje nauczycielom? Wtedy pan Broniarz siedział cicho!
2019-04-09 15:02:51
PaJo
Kto jest organem prowadzącym szkoły w Szczecinie? Kto decyduje o "kasie" dla zatrudnionych nauczycieli? Jakie obowiązki są nałożone na dyrektora placówki? Czy będzie wypłacona "kasa" za opuszczenie stanowiska pracy przez związek, czy szanowny Pan Prezydent Miasta otworzy swoją japę. Kogo należy pozywać o zwrot kosztów opieki nad dzieckiem pozostawionym w domu. Kiedy Pani Elu założy okulary i sięgnie do ustaw o nauce i oświacie. Na czarodziejski kapelusz z kasą MUSZĄ pracować mało wyedukowani durnie z przemysłu.Pozdrawiam
2019-04-09 14:31:45
Kurator do kuratorowni!!!
Nauczyciele!!! To wasz pierwszy prawdziwy protest od 30lat!!!! Nie strzelajcie sobie w stopę!!! Nie dajcie się omamić!!! To obecnie jedyna szansa żeby coś zmieniło się w sposobie kształcenia w tym kraju!!!! Może wreszcie CAŁE społeczeństwo uzna, że trzeba kształcić!!! Rządzący chcieliby rządzić "ciemną masą" bo łatwo, głupiemu wystarczy 500plus albo jakaś krowa..
2019-04-09 14:05:16
Artur
Niech tylko moje dziecko nie przystąpi do egzaminu (bo szkoła strajkuje) to wytocze proces dyrekcji szkoły. Płace podatki i egzamin ma być przeprowadzony ! ! !
2019-04-09 14:03:33
Ala
Zawiesić można pranie
2019-04-09 13:49:23
to jest skandal
Zwolnić protestujących nauczycieli! Jaki oni przykład dają młodym dzieciom w szkołach!
2019-04-09 13:37:26
Jarun
O godz. 15 wicepremier Beata Szydło oczekuje rozmów ze związkowcami i bezwarunkowej kapitulacji, czyli podpisania podsuniętego pod nos aktu kapitulacji. A pani kurator - namiestnik pisowskiego rządu, musi ponosić konsekwencję za pisowską politykę oświatową i wesołego trzpiota -Zalewską. Widziały gały dokąd się pchały? Pytanie, czy nauczyciel usunięty dyscyplinarnie ze szkoły, może teraz egzaminować?
2019-04-09 13:31:31
Zed
Apelować każdy głupi potrafi. Trzeba było wcześniej nie lekceważyć nauczycieli, to by strajku nie było