niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Adam Zygmunt: Czarny dzień dla edukacji, oświaty, nauczycieli i ZNP

Adam Zygmunt: Czarny dzień dla edukacji, oświaty, nauczycieli i ZNP

Adam Zygmunt: Czarny dzień dla edukacji, oświaty, nauczycieli i ZNP
Data publikacji: 2019-04-08 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1512 384820

- To bardzo czarny dzień dla edukacji, oświaty, nauczycieli i związku - tak na poniedziałkowej konferencji opisał pierwszy dzień ogólnopolskiego strajku w szkołach  Adam Zygmunt, prezes zachodniopomorskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego. Poinformował on również, że w całym województwie do strajku przystąpiło 658 placówek.

- Nie ustąpiliśmy z naszych żądań, ponieważ były one konkretne - powiedział prezes Zygmunt. - Ostatni pomysł rządu o podwyższeniu pensum, co spowodowałoby wyrzucenie jednej czwartej nauczycieli na bruk, nie mieści nam się w głowie. Stąd ta propozycja podwyżek kosztem zwolnionych nauczycieli była nie do przyjęcia. Jesteśmy związkiem, który broni ludzi przed wyrzucaniem z pracy.

Prezes Zygmunt nie krył rozczarowania weekendową konwencją Prawa i Sprawiedliwości, na której nie została podniesiona sprawa nauczycieli.

- Niestety dowiedzieliśmy się, że krowy i świnie są bardziej cenne niż nauczyciele, co tylko podniosło atmosferę - stwierdził.

Ponadto Zygmunt zwracał uwagę, że ze strajku wycofały się niektóre przedszkola, m.in. w Kamieniu Pomorskim.

- Na moją prośbę zostały też zwolnione ze strajku szkoły specjalne, niektóre bursy oraz internaty - wyliczał prezes.

Jak poinformował Zygmunt, w niektórych oddziałach ZNP pojawiły się pomysły strajku okupacyjnego.

- Niebezpieczeństwem jest to, że po niezbyt dobrych pomysłach rządu dla nauczycieli, po raz kolejny padły dzisiaj propozycje z pięciu oddziałów, żeby związek rozpatrzył wariant strajku okupacyjnego w środę. W rozmowie telefonicznej przedstawię takie wnioski uczestnikom posiedzenia w Warszawie - zadeklarował.

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Komentarze

TAK PREZESIE
Dla mnie teraz krowa i świnia ma większe znaczenie niż stado pożytecznych idiotów - nauczycieli z Toba na czele!
2019-04-09 12:35:19
rob
Czy agenci panstwa Watykanskiego w szkolach czyli katecheci przylaczaja sie do strajku czy moze beda tez egazminowac jako lamistrajki.????? Pewien czarnosukienkowy w Lublinie rzekl byl "strajkujący nauczyciel to nie nauczyciel" i "kiedyś nauczyciel uczył za darmo i oddawał życie za ucznia".Proponuje Panstwu katechetom takie zycie najlepiej o chlebie i wodzie plus zrezygnowanie z pensji ktora pochodzi z podatkow wszystkich. Wyprowadzic nalezy religie ze szkoly, religia powinna byc przedmiotem dodatkowym a propagdandysci K K powinni byc oplacani przez instytucje KK wszak KK to nie biedna instytucja a oplywajaca w bogactwo i przywileje.Dosc czarnosukienkowych w zyciu publicznym !!!!!
2019-04-09 11:55:01
@zak
Dlaczego kłamiesz? Za rzadu PO-PSL nauczyciele co roku otrzymywali podwyżkę a ich pensje wzrosły dwukrotnie.
2019-04-09 09:59:03
Jarun
Pan Proksy z Solidarności "sprzedał" związkowców i nauczycieli, pewnie za jakąś synekurę (wzorem Śniadka). Jeszcze mu ta zdrada bokiem wyjdzie. Nauczyciele powinni brać przykład z pani wicepremier Szydło. Potrzebuję pieniędzy, idę do kasy i biorę 70 tys. zł. "Nam się należy"!
2019-04-09 09:24:14
belferek
Nie zgadzasz się ze strajkiem-czytaj trohana ! Tyle macie do powiedzenia...zresztą nikt was nie chce słuchać -to piszecie na forum. Tak trzymać nauczyciele i gonić Dojną Zmianę !
2019-04-09 09:16:46
bolo
śmieszą mnie te teksty i artykuły jak to uczniowie solidaryzują się z nauczycielami , no po prostu śmiech na sali.Uczniowie cieszą się że nie mają lekcji i to całkiem legalnie i w to im graj, a jeszcze "punkty" u niektórych nauczycieli pozbierają że niby tak są za nimi a tak naprawdę mają ich gdzieś...wiemy gdzie
2019-04-09 07:05:57
John brito12
Mialo nie byc kosztem dzieci a tu znp knuje strajk okupacyjny w srode...a wiec przeciwko odbyciu sie egzaminow...oj zle to sie skonczy dla nauczycieli,na rodzicow belfry nie liczcie...
2019-04-09 06:17:21
szczeciniak
a co strajkujacy nauczyciele robia na miescie w czasie strajku - np w galeriach handlowych, w kawiarniach itd ? raczej dziwne, uczniowie to widza bo ich przypadkowo spotykaja....
2019-04-09 06:07:59
Komuna trzema się mocno
Dlatego wyniki nauczania w tym regionie są najgorsze.
2019-04-09 02:34:23
@trohan
Dlaczego wyzywasz innych ludzi?
2019-04-09 02:28:49
zak
W czasie rządów PO-PSL pensje nauczycieli były zamrożone. Strajków nie było, a Sławomir Broniarz działał po cichu. Wielowieyska w „Wyborczej” pisała: Nauczyciele w szkołach publicznych powinni mieć normalny 40-godzinny tydzień pracy bez przywileju 18-godzinnego pensum (czas spędzony przy tablicy). Dziś spędzają bardzo mało czasu na lekcjach w porównaniu z kolegami z Unii Europejskiej. Poza tym mają rozmaite mieszkaniowe i wiejskie dodatki do pensji niezwiązane z wydajnością czy jakością ich pracy. Trzeba je zlikwidować podobnie jak roczne pełnopłatne urlopy na poratowanie zdrowia, które przysługują już po siedmiu latach pracy. I to trzy razy w czasie całej kariery —czytamy.
2019-04-09 01:28:03
kkk
Prezydent Trzaskowski poinformował w wywiadzie dla Polsatu, że podwyżki, które zaplanowano dla nauczycieli w Warszawie zostały wstrzymane na prośbę ZNP. O co naprawdę chodzi Prezesowi Broniarzowi? Chyba nie o pieniądze dla pedagogów — mówi Barbara Nowak.
2019-04-09 01:22:05
max
"Kochany, panie Grzegorzu, dziękuję za zaproszenie"; "Aby ta dobra zmiana trwała jak najkrócej". Tak Broniarz zwraca się do Schetyny. Czy nauczyciele nie widzą,że wykorzystuje się ich do walki z wolną Polską.
2019-04-09 01:18:03
zak
Broniarz były członek PZPR i ZNP założone przez komunistów posługują się jak widać mało inteligentnymi nauczycielami do walki z PiSem. Termin nie przypadkowy chodzi o zamieszanie przed wyborami do PE. Antypisowcy KE /komuniści/ za wszelka cenę chcą żeby jak najwięcej osób na nich głosowało.Wykorzystują do tego celu dzieci i młodzież uniemożliwiając im przystąpienie do egzaminów. Ile dzieci z powodu stresu nie zda egzaminu? To nie ważne aby był bałagan. To ludzie może nie zagłosują na PiS.
2019-04-09 01:08:55
trohan
Jest na forum 3-4 internetowych debili, znudzonych małolatów bez pomysłu na swoje życie, sfrustrowanych pętaków, którzy wiedzą wszystko najlepiej i wszystko u nich na : NIE! Olać szczeniaków! Byłbym zapomniał o psychopacie, który dostaje białej gorączki i wścieklizny jak coś złego o prezesie i PiS. (Ten od dat i PO). Hasło na dzisiaj: Zabrać świniom-dać nauczycielom. A co tam, niech się obrażają we władzach nadzorczych spółek skarbu państwa, co mają pensję za siedzenie 40-60 tys. zł. np. dwórki glapy.
2019-04-09 00:29:40
lil
Ciągle te same twarze od kilkudziesięciu lat zrobili sobie przedsiębiorstwo znp a nauczyciele jak te lemingi nawet w przepaść wszystko i wszystkich aby zyskać więcej tylko szkoda że nie zastanawiają się kto zyska?
2019-04-08 19:47:12
37 osobowe klasy
nie rozumiem dlaczego miano by zwalniać nauczycieli?
2019-04-08 19:43:34
awet
Świnie i krowy nie robią świństw. Nie grają kosztem słabszych. To, co powiedział ten osobnik z miejsca go określa.
2019-04-08 19:36:28
odnośnie rozgoryczenia zygmuntowego
Krowy dają mleko , które piją nasze dzieci , świnki dają mięso na kotlety i paróweczki dla naszych dzieci a nauczyciel tego nie wie jak one są ważne , bo teraz ON jest najważniejszy , a to ,że szkoły produkują matołki to już w ogóle sukces !I tak sobie pan z wiadomego związku "podnosi atmosferę ". Sprywatyzować i już !
2019-04-08 18:31:22
taka jest prawda
Za PO zamknęliście ponad 1000 szkół, 40 tys nauczycieli zwolniliście i przez 4 lata zamroziliście podwyżki a teraz Schetyna i PO solidaryzuje się z nauczycielami - co za hipokryzja!!
2019-04-08 18:27:06