Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kto nowym szefem Rady Miasta?

Data publikacji: 01 grudnia 2016 r. 07:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Kto nowym szefem Rady Miasta?
 

W grudniu ze stanowiska przewodniczącego Rady Miasta Szczecin ustępuje przedstawiciel PO. Obejmie je ktoś z klubu radnych Bezpartyjni. Ale oni sami jeszcze nie wiedzą, kto nim zostanie. Choć w kuluarach aż huczy od plotek, że będzie to radny Mariusz Bagiński.

W 2014 roku, po wyborach samorządowych, Platforma Obywatelski oraz Prawo i Sprawiedliwość zawarły porozumienie, według którego przewodniczącym Rady Miasta Szczecin na rok miał zostać przedstawiciel PiS. Wybrano Artura Szałabawkę. Dostał 17 głosów. Jego kontrkandydat - Łukasz Tyszler z PO - 11. Ustalono, że funkcja przewodniczącego będzie rotacyjna. Tyszler został przewodniczącym RM w listopadzie 2015 roku. I teraz, po roku sprawowania tej funkcji, zgodnie z umową, przekaże ją na grudniowej sesji Rady Miasta przedstawicielowi proprezydenckiego klubu radnych Bezpartyjni. Tylko na razie nie wiadomo komu.

- Jeszcze o tym nie rozmawialiśmy - mówi Władysław Dzikowski, przewodniczący klubu radnych Bezpartyjni.
Według nieoficjalnych informacji, największe szanse na stanowisko szefa RM ma mieć aktualny wiceprzewodniczący Rady z ramienia Bezpartyjnych Mariusz Bagiński.

- Zakładam jednak, że będzie to radny Bagiński. Nie wiem także, kogo to ugrupowanie wyznaczy na funkcję wiceprzewodniczącego RM. Ja w każdym razie na grudniowej sesji zaraz po jej rozpoczęciu złożę rezygnację - stwierdził Łukasz Tyszler (PO), aktualny przewodniczący Rady Miasta Szczecin.

(dar)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: wciąż nie wiadomo komu władzę przekaże obecny przewodniczący RM Łukasz Tyszler.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

antyradny
2016-12-01 19:26:33
Tylko nie Wilkocki,bo jeszcze ustawi rury do tańca w holu UM.On już dawno powinien złożyć mandat radnego jeśli chce być przewodniczącym rady osiedla.To jawny konflikt interesów.Sam sobie może przyznawać finanse.A że kocha władze nie chce ustąpić z rady osiedla choć mówiono mu o tym.A dodatkowo tańczy jak mu prezydent Krzystek zagra!
Nastepny roku dla Przedstawiciela z PiS-u... !
2016-12-01 11:15:17
A jaki Program ma bez-Partyjny... tylko swoj Prywatno - Wlasny...??
Mon
2016-12-01 09:15:22
radny osiedlowy moze byc tak jest w krakowie
Ma
2016-12-01 08:59:23
Ludzie z bezpartyjnych nadają się najwyżej do podnoszenia rąk według rozkazu. Ich aktywność dla miasta jest zerowa. Tych ludzi nie powinno być w radzie miasta wcale.
Kto?
2016-12-01 07:31:07
Ale nad czym tu debatować, skoro: 82-latek nie może być (byłoby to niehumanitarne) pracownica spółki ze 100% udziałem miasta nie może być (bo konflikt interesów), radny osiedlowy też nie może być (również konflikt interesów), nauczycielka też nie (za krótki staż), biznesmen niestety też nie (był już wice), sportowiec również nie (ze względu na olbrzymią aktywność, jako radnego), siatkarka też nie (ten sam powód). Zostaje pracownik spółki ze 100% udziałem miasta, więc też nie, bo konflikt interesów. I co teraz??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA