Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Przewodniczący: poszukiwany, poszukiwana

Data publikacji: 14 września 2016 r. 07:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Przewodniczący: poszukiwany, poszukiwana
Łukasz Tyszler Fot. Robert Stachnik  

Zbliża się kolejna zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta Szczecin. Po rocznym pełnieniu tej funkcji przez Łukasza Tyszlera, zamierza on z niej zrezygnować na listopadowej sesji.

Bo takie były wcześniejsze ustalenia wszystkich ugrupowań polityczne w RM. Teraz czas na kogoś z klubu Bezpartyjni. Ale jego szef twierdzi, że "jeszcze o tym nie rozmawiali".

Dwa lata temu, po zakończeniu wyborów samorządowych, największe ugrupowania polityczne, które weszły do Rady Miasta Szczecin - Bezpartyjni, Platforma Obywatelski i Prawo i Sprawiedliwość zawarły porozumienie na mocy którego funkcja przewodniczącego RM będzie pełniona rotacyjnie. Po roku stanowisko to ma obejmować przedstawiciel innego klubu.

Jako pierwszy funkcję tę zaczął pełnić Artur Szałabawka z PiS - otrzymał 17 głosów, a jego kontrkandydat - Łukasz Tyszler z PO - 11. I on też miał zostać przewodniczącym RM w grudniu 2015 roku. Ale okazało się, że Szałabawka wystartował w wyborach parlamentarnych w październiku 2015 roku z listy PiS i został wybrany posłem. Dlatego też Tyszler swoją funkcję zaczął pełnić 17 listopada 2015 roku.

- Umowa, jaką zawarliśmy z pozostałymi klubami, nadal obowiązuje. Na listopadowej sesji Rady Miasta zamierzam złożyć rezygnację - zapowiedział Tyszler.

Kolejnym przewodniczącym RM ma zostać członek proprezydenckiego klubu radnych Bezpartyjni.

- Nie wiem kto nim zostanie. I nawet nie pytam, aby nie zostać posądzonym o jakąkolwiek manipulację - dodał Tyszler.

Szef klubu radnych Bezpartyjni - Władysław Dzikowski twierdzi, że nie wie, kto obejmie funkcję nowego szefa Rady Miasta Szczecin.

- Jeszcze o tym nie rozmawialiśmy. Ja na pewno nie. Nie wyrażę na to zgody. Nie chcę. Ale spróbuję zaproponować, aby tę funkcję objęła któraś z pań radnych naszego klubu - mówi Dzikowski.

Według nieoficjalnych informacji do funkcji przewodniczącego ma być zgłoszony radny Mariusz Bagiński - w tej chwili wiceprzewodniczący RM.
(dar)

 

Na zdjęciu: Łukasz Tyszler

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Karolcia
2016-09-14 10:20:27
ale awansowany za Tyszlera na stanowisko dyrektora Biura Rady, niejaki Miszczuk - najpierw z PO a teraz od Bezpartyjnych - też poda się do dymisji ?
Kamila
2016-09-14 10:19:57
Ten młody powinien być od nich
do kto tam
2016-09-14 09:27:35
Sportowcy-radni kiedyś byli wybitnymi sportowcami, ale jako radni to miernoty, Wilkocki za młody, Stopyra za stary, itd, więc widać jakich radnych wybrali mieszkańcy, skoro nie można z nich wskazac sensownego przewodniczącego... I Krzystek może robić, co chce, sprytnie ich dobrał, zresztą w PO i PiS nie wiele lepiej.
Kto tam
2016-09-14 07:51:24
Jak można opowiadać ludziom takie bajki i udawać, że się nie wie, kto zostanie przewodniczącym Rady Miasta z ramienia ugrupowania, którego jest się przewodniczącym, gdy następna sesja już za trzy tygodnie? Przecież nawet dziecko nie uwierzy w takie infantylne zapewnienia. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że personalia były już znane w chwili zawierania porozumienia o rotacyjności funkcji przewodniczącego RM. Jednak ciekawe, kto to będzie. Przewodniczący Rady Osiedla Gumieńce na pewno nie (bo ileż można tych funkcji), sportowcy również (bo zabiegani), weteran też nie (wiek), przewodniczący klubu nie wyrazi zgody na swoją kandydaturę, nauczycielka raczej nie (za mały staż), pracownica miejskiej spółki też nie (konflikt interesów), więc zostaje biznesmen - wiceprzewodniczący RM :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA