Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Kto Mecenasem Osób Niepełnosprawnych?

Data publikacji: 2019-11-20 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-17 12:32
Kto Mecenasem Osób Niepełnosprawnych?
 

Jeszcze przez kilka dni, do 25 listopada br. można zgłaszać kandydatury do honorowego tytułu „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych” przyznawanego przez prezydenta Szczecina.

Tytuł może być nadany osobom fizycznym, osobom prawnym, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz instytucjom nieposiadającym osobowości prawnej, które w sposób wyjątkowy przysłużyły się środowisku osób niepełnosprawnych. Za wyjątkową zasługę uważa się propagowanie idei tworzenia nowego standardu zachowań wobec środowiska osób niepełnosprawnych, przez którą należy rozumieć szczególną wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych wyrażoną jakością obsługi, rzetelnością przekazywanych informacji, wprowadzaniem udogodnień i rozwiązań architektonicznych przyjaznych osobom niepełnosprawnym, czynne w nich uczestnictwo, a także inną działalność rozumianą jako wzorcową i innowacyjną.

Tytuł nie może być nadawany pracownikom organów administracji państwowej i samorządów terytorialnych, których osiągnięcia na rzecz Szczecina wynikają z zakresu pełnionych przez nich obowiązków służbowych oraz organizacjom, których działalnością statutową jest działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenia kandydatur można składać w kancelarii Urzędu Miasta Szczecina, przesyłać pocztą tradycyjną na adres urzędu, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin lub pocztą elektroniczną: wss@um.szczecin.pl. Wniosek zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej www. bip.um.szczecin.pl.

Do tej pory ten tytuł, nadawany od 2009 roku, otrzymało 10 osób: Joanna Kałużna-Reimer, Elżbieta Linartowicz, Joanna Hryniuk, Jerzy Kałużny, Andrzej Stecewicz, Barbara Jaskierska, Alicja Zołotucho, Beata Andruszkiewicz, Beata Karlińska, Justyna Markitoń.

(gan)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Na zdjęciu: Wśród wyróżnionych już tytułem Mecenas Osób Niepełnosprawnych jest Jerzy Kałużny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie tego oczekiwałem...
2019-11-21 08:07:25
Jest to przykre, że trzeba "wynagradzać" osoby za propagowanie i tworzenie nowego standardu zachowań wobec środowiska osób niepełnosprawnych....Czy w ludzkiej naturze, w kulturze osobistej nie powinno być zakorzenione naganne, etyczne zachowanie wobec przede wszystkich tych osób, które taka pomoc jest potrzebna i to pomoc szeroko rozumiana? Czy Trzeba tworzyć przepisy, ustawy, zarządzenia tylko po to aby "druga" strona ocknęła się, że faktycznie...., że jest to mój moralny obowiązek być blisko tej czy innej osoby? Prawdziwą wartością tych ludzi powinna być przede wszystkim skromność, to ona czyni człowieka wielkim. Jestem dość zniesmaczony tym wszystkim...i jestem z tym naprawdę blisko...i nie tak to powinno wyglądać... Pozdrawiam. P.S. ...z za biurka nie wiele widać...
A by lepiej Mecenasi
2019-11-20 23:35:17
Zrozumieli i w koncu Rozumieli sytuacje Osob niepelnosprawnych... to i Sami powinni byc niepelnosprawni...!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ