wtorek, 11 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA]

Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA] [GALERIA]

Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA]
Data publikacji: 2018-11-18 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-21 17:42
Wywietleń: 3286 362088

Po zerwaniu przez inwestora, Hanza Invest SA, umowy z konsorcjum Eiffage, budowę Hanza Tower w Szczecinie dokończy spółka J.W. Construction. Inwestycja ma być gotowa w lipcu 2020 r. 

Zarząd J.W. Construction Holding zawarł kilka dni temu aneks do umowy (z 28 lutego 2017 r.) pomiędzy swoimi spółkami zależnymi: Hanza Invest SA jako inwestorem a J.W. Construction jako generalnym wykonawcą. Zgodnie z nowymi ustaleniami dokończeniem budowy budynku mieszkaniowo-usługowego  Hanza Tower w Szczecinie zajmie się spółka J.W.C.

Aneks zwiększa zakres prac generalnego wykonawcy, a także jego wynagrodzenie (do 173 mln zł netto). Ponadto ustala termin uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie budynku na 30 lipca 2020 r.

Przypomnijmy, że po czterech latach przerwy budowa Hanza Tower przy al. Wyzwolenia została wznowiona w kwietniu 2017 r. Wtedy deweloper deklarował oddanie inwestycji do użytku w 2019 r. W sierpniu 2018 r. konsorcjum spółek grupy Eiffage, które było wykonawcą szczecińskiej inwestycji, wystąpiło o ustalenie nowego terminu zakończenia prac, uwzględniającego opóźnienie oraz o pokrycie kosztów związanych z poślizgiem. Inwestor na to nie przystał i rozwiązał umowę. 

(mag)

Fot. Mirosław Winconek

Na zakończenie budowy którego z obiektów w Szczecinie czekasz najbardziej?

Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA] Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA] Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA] Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA] Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA] Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA] Kto dokończy budowę Hanza Tower? [SONDA]

Komentarze

Waldek
Ta budowa to wielka farsa i kompromitacja. Do końca budowy jeszcze nie raz przesuną termin.
2018-11-21 16:47:05
----
Lepiej pozno niz wcale, i przestancie tu lamentowac tramwajowe eksperty od nieruchomosci ,sami wbudujcie cos lepszego i wyzszego i pamietajcie 7 letniej zapasci inwestcyjnej poprzedniego para prezdenta i to sa tego skutki , stadion aquapark i 10 hanz juz by dawno bylo jak byscie wted ruszli dup na glsowanie a nie na narzekanie
2018-11-19 22:16:46
@re: Robert
Jeden 100 piętrowy by się przydał na pewno jako symbol miasta. Poza tym mogą być 30-50 piętrowe, byle ze szkła i stali. To daje nową jakość przestrzeni miejskiej. Co do Bramy Portowej to przecież samo centrum miasta! Co chciałbys aby tam nadal chaszcze były? Nie mówiąc już o tych komunistycznych koszmarkach 3-4 piętrowych, które nadają się tylko do wyburzenia! Centralne skrzyżowania prawie półmilionowego miasta, a przy nim bloczki jak na wsiach pegeerowskich i przedszkole rodem z ZSRR. To trzeba jak najszybciej zmienić, a nie krytykować nowoczesną inwestycję!
2018-11-19 19:49:56
majster
za mało dostali? w mieście i tak już dużo paskudnego betonu.
2018-11-19 16:27:55
Wolne miasto Szczecin
Brak nadzoru i zabezpieczeń gwarancyjnych tak się kończy.Ta inwestycja,poza budową-przebudową dworca PKP w Szczecinie to najbardziej skompromitowane inwestycje.
2018-11-19 13:15:21
@Mietek i cała reszta przekonana że to problem ceny
Kryterium najniższej ceny jest bardzo dobrym kryterium - nie rozumiem dlaczego wszyscy chcą przepłacać za inwestycje - problemem jest nienależyty nadzór inwestorski, niewłaściwe specyfikacje i brak stosownej gwarancji na wykonane prace. W dzisiejszych czasach wysoką jakość nie oznacza wysokiej ceny - gdyby tak było to wasze telefony jeszcze by się nie pojawił na rynku - różnica jest taka ze producenci komponentów i samych telefonów mają odpowiednie kryteria jakości (jedni lepsze inni gorsze ale pewne minimum jest spełnione). Budowlanka niczym nie różni się od innych obszarów działalności przemysłowej człowieka - kontrola jakości i egzekwowanie dobrze napisanych umów a kryterium ceny okaże się najwłaściwsze.
2018-11-19 11:58:44
re: Robert
Pewnie, najlepiej 100 piętrowe drapacze, zaj.. studnia się robi z Bramy portowej. Przecież to kompletnie nie ma uzasadnienia estetycznego, ani ekonomicznego. Oczywiście dla zwykłych ludzi, bo nienażarte dusigrosze zarabiają na wałkach finansowych.
2018-11-19 11:11:13
Pablo E.
Do Mietek A kto wybiera tanich wykonawców? A kto wybiera prezydenta? Odpowiedz sobie sam...
2018-11-19 10:52:23
Robert
Oby skończyli jak najszybciej! Mam nadzieję, że pojawi się trend na wysokie, nowoczesne budynki w naszym mieście. Dobrze byłoby gdyby w końcu coś zaczęło się dziać na parceli u zbiegu Piastów i Narutowicza. Obecnie jest tam syf niebotyczny, a miasto nie robi nic by właściciele tej działki uprzątnęli ten Bangladesz.
2018-11-19 08:01:52
Piękny budynek
To bedzię nowa wizytówka Szczecina
2018-11-19 07:28:28
Mietek
To SĄ skutki wybierania tanich wykonawców i w przetargach publicznych to samo. Potem upadłości lub ciągle naprawy bo kiepska jakość wykonania. Trzeba z tym dziadostwem skończyć.
2018-11-19 02:24:19
jonatan
Oby jak najmniej takich inwestorów w Szczecinie.
2018-11-18 23:38:32