czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rozwiązali umowę z wykonawcą

Rozwiązali umowę z wykonawcą

Rozwiązali umowę z wykonawcą
Data publikacji: 2018-10-28 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 3713 358585

Budowa Hanza Tower znów opóźniona. Z oficjalnych informacji, jakie otrzymaliśmy, wynika, że deweloper zakończył współpracę z głównym wykonawcą – firmą Eiffage. Klienci, którzy kupili lokale, zostali listownie poinformowani o zaistniałej sytuacji.

„Z uwagi na specyfikę oraz skalę tego projektu, a także zmiany na rynku usług budowlanych, budowa budynku Hanza Tower w Szczecinie wymaga dłuższego okresu realizacji niż dotychczas zakładano” – tłumaczy opóźnienie Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding SA. Poinformowała o tym w liście z 22 bm.

Główną przyczyną jest rozwiązanie przez J.W. Construction umowy z firmą Eiffage. Członkini zarządu wyjaśnia w piśmie, że „powodem zakończenia współpracy było zaprzestanie prac przez Eiffage i uzależnienie ich kontynuacji od bardzo znaczącej dopłaty do kontraktu. Renegocjacje nowych warunków współpracy zakończyły się niepowodzeniem”.

Budowa Hanza Tower rozpoczęła się w 2011 roku. Budynek miał pełnić funkcję biurową, jednak zrezygnowano z niej na rzecz mieszkań pod wynajem.

Powierzchnia użytkowa wieżowca wyniesie ponad 54 tys. mkw. Największą część zajmą mieszkania. Koncepcję architektoniczną obiektu opracowała pracownia Urbicon. Budowa Hanza Tower ma się zakończyć w maju 2020 roku.

(kn)

***

Oświadczenie  wykonawcy

 W związku z publicznie dostępnym listem adresowanym do nabywców lokali w budynku Hanza Tower w Szczecinie, datowanym na 22 października br., podpisanym przez Małgorzatę Ostrowską, członka zarządu Hanza Invest S.A. – inwestora inwestycji Hanza Tower, konsorcjum spółek Eiffage Polska Serwis sp. z o.o. oraz Eiffage Polska Budownictwo S.A. – jako wykonawca odpowiedzialny za prace konstrukcyjne, informuje, iż utrudnienia związane z terminową realizacją inwestycji Hanza Tower w zakresie prac nam zleconych wynikają z przyczyn leżących po stronie J.W. Construction sp. z o.o., będącej generalnym wykonawcą inwestycji.

Do powstałych opóźnień przyczyniły się w szczególności:

- czteromiesięczne opóźnienie w przekazaniu konsorcjum Eiffage do dyspozycji jednego z 3 żurawi wieżowych, o kluczowym znaczeniu dla wykonywanych przez nas prac;

- opóźnienia w przekazywaniu konsorcjum Eiffage dokumentacji projektowej;

- zmiany wprowadzane do dokumentacji projektowej przez J.W. Construction sp. z o.o. oraz zlecane konsorcjum Eiffage przez J.W. Construction sp. z o.o. wstrzymania robót, z uwagi na zmiany wprowadzane do dokumentacji.

Kierując się opinią techniczną zespołu ekspertów, przedłożoną J.W. Construction sp. z o.o. w sierpniu br., konsorcjum Eiffage wystąpiło o ustalenie nowego terminu zakończenia robót, uwzględniającego powstałe opóźnienie oraz pokrycie kosztów związanych z tym opóźnieniem.

Nasze starania o podjęcie przez J.W. Construction sp. z o.o. działań pozwalających na uporządkowanie tej sytuacji nie przyniosły efektu, dlatego konsorcjum Eiffage zmuszone było przerwać aktywność na inwestycji do czasu usunięcia zaistniałych przeszkód, kontynuując – do ich zakończenia – jedynie prace, które (jak np. betonowanie) nie mogły zostać przerwane, zgodnie z regułami sztuki budowlanej.

Równocześnie podkreślamy, iż konsorcjum Eiffage deklarowało i stale deklaruje wolę kontynuowania zleconych mu robót, po usunięciu przeszkód w ich wykonywaniu leżących po stronie J.W. Construction sp. z o.o.

W świetle powyższych faktów, obecne działania Hanza Invest S.A. oraz J.W. Construction sp. z o.o. uważamy za próbę przerzucenia na konsorcjum Eiffage odpowiedzialności za uchybienia J.W. Construction sp. z o.o. w realizacji inwestycji.

 Konsorcjum spółek

Eiffage Polska Serwis sp. z o.o. oraz Eiffage Polska Budownictwo S.A.

Rozwiązali umowę z wykonawcą

Komentarze

@
Niektórym marzy się powrót komuny. W normalnych państwach funkcjonują zakłady pracy które przynoszą zyski finansowe a nie takie do których trzeba dopłacać! Na czyim utrzymaniu ma być stocznia ,huta ,kable itp.firmy?!
2018-10-29 15:02:51
Miś
Koniec kampanii wyborczej, koniec obiecanek cacanek. Wraca szara rzeczywistość.
2018-10-29 14:58:16
A_Szczecin
Przykre to pisać ale Szczecin słabym miastem jest.
2018-10-29 13:51:42
Wawrzek
W Szczecinie trzeba odbudować Zakłady Pracy- produkcyjne. Szczecinianie potrzebują pracy stałej, bezpiecznej a nie śmieciówek w pseudo-firmach a takiej w Szczecinie mało. Stąd też nadal sporo Młodzieży i nie tylko ucieka za granicę w poszukiwaniu pracy o którą i tam jest już trudno. To dobrze, że obecny Rząd chce odbudować chociaż część Zakładów ale idzie to zbyt wolno, nadal Opcja "szkodników" jest zbyt silna i przeszkadza nie wiadomo albo wiadomo dlaczego. Polacy nadal trwają w ogłupieniu, że wszyscy będą kapitalistami" tylko spity "Bolek" mógł takie brednie wygłaszać ale niestety znalazł wiernych tym bzdurom. Przypomnieć należy, że Szczecin nie ma praktycznie gospodarki morskiej a tylko jej namiastki, podobnie przemysłu stoczniowego, Huty, fabryk kabli, Papierni, fabryki kontenerów, fabryki hydrauliki i wielu, wielu innych choćby np "Selfy" Baz Rybackich itd. Szczecin nie ma również ponad 100 ty. mieszkańców, których ubyło w ślad za zniszczonym przemysłem. I nie ma co wyzywać piszących tu bo w Szczecinie PRACY NIE MA. Praca na dwie godziny, na śmieciówce bez ubezpieczenia w obcych firmach - nie jest pracą. Szkoda bo to Miasto i Region są jak gdyby znowu blokowane w rozwoju przez obce siły nieprzyjazne Polsce. Tak po prawdzie Rządy po 1989 zniszczyły przemysł i to Rządy powinny go odbudować. Pieprzenie, że Rządowi nie wolno jest kolejną teorią "Bolka".
2018-10-29 12:16:34
re: jonatan
A dlaczego Ty zabierasz głos na forum? Sam jesteś mąciwoda. Niskie bezrobocie to jedno, a "wysokość" pensji to drugie, mądralo. Ale przecież Ty jesteś zapewne z tych sprytnych. Kogo doisz Miasto czy Państwo? A może pracowników?
2018-10-29 11:01:28
budowlany szantaż
Pojawia się na rynku budowlanym nowa forma wyłudzania kasy nazywa się to "szantaż budowlany" Inwestorzy przy tak okazałych projektach wpadają niczego nie świadom w pułapkę bandyterki budowlanej,która w odpowiednim momencie,na odpowiednim etapie realizacji projektu wysuwa nowe żądania.Wniosek więc z tego,że narodziła nam się nowa świecka forma wyłudzania kasy "szantaż budowlany" z którym przyjdzie się mierzyć każdemu,kto ma w planie większą konkretną inwestycję.
2018-10-29 09:41:28
Kitt
Będzie można sporo zarobić na odsetkach ustawowych ;)
2018-10-29 07:51:36
kruk77Szczecin
Życzę J. W. Constraction, żeby jak najszybciej znalazło nowego wykonawcę i kontynuowało dalszą budowę HANZA Tower. A malkontentom tylko współczuję i życzę zdrowia. Takie nieżyczliwe nastawienie do różnych przedsięwzięć w Szczecinie (i w ogóle) z pewnością nie wpływa pozytywnie na stan zdrowia fizycznego, a także psychicznego.
2018-10-29 07:34:25
Rozenek
Ale przecież to Majdan jest tearzą rekly, więc wszystko jasne
2018-10-29 06:16:43
Hns
To częsta sytuacja na rynku budowlanym że względu na rosnące koszty materiałów i utrzymana pracowników
2018-10-29 01:33:05
nowomowa, anglicyzmy, wydumane nazwy
ale za to jaka wypasiona nazwa
2018-10-28 23:55:31
Czytelnik Łukasz
Kładzie się też to cieniem na Radzia teklamującego całą sprawę.
2018-10-28 23:31:35
jonatan do Dopóki Szczecin ...
W Szczecinie bezrobocia praktycznie nie ma, bo wynosi ok 4%. Tylko kto nie chce, ten nie pracuje. Co ty szerzysz za kłamliwą propagandę? Dlaczego takie mąciwody jak ty zabierają głos na forum?
2018-10-28 22:43:44
Dopóki Szczecin nie
zapewni mieszkańcom miejsc pracy, budowanie takich molochów mija się z celem.
2018-10-28 20:58:22
zs
PRL-bis?
2018-10-28 20:35:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie