Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Rozwiązali umowę z wykonawcą

Data publikacji: 2018-10-28 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Rozwiązali umowę z wykonawcą
 

Budowa Hanza Tower znów opóźniona. Z oficjalnych informacji, jakie otrzymaliśmy, wynika, że deweloper zakończył współpracę z głównym wykonawcą – firmą Eiffage. Klienci, którzy kupili lokale, zostali listownie poinformowani o zaistniałej sytuacji.

„Z uwagi na specyfikę oraz skalę tego projektu, a także zmiany na rynku usług budowlanych, budowa budynku Hanza Tower w Szczecinie wymaga dłuższego okresu realizacji niż dotychczas zakładano” – tłumaczy opóźnienie Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding SA. Poinformowała o tym w liście z 22 bm.

Główną przyczyną jest rozwiązanie przez J.W. Construction umowy z firmą Eiffage. Członkini zarządu wyjaśnia w piśmie, że „powodem zakończenia współpracy było zaprzestanie prac przez Eiffage i uzależnienie ich kontynuacji od bardzo znaczącej dopłaty do kontraktu. Renegocjacje nowych warunków współpracy zakończyły się niepowodzeniem”.

Budowa Hanza Tower rozpoczęła się w 2011 roku. Budynek miał pełnić funkcję biurową, jednak zrezygnowano z niej na rzecz mieszkań pod wynajem.

Powierzchnia użytkowa wieżowca wyniesie ponad 54 tys. mkw. Największą część zajmą mieszkania. Koncepcję architektoniczną obiektu opracowała pracownia Urbicon. Budowa Hanza Tower ma się zakończyć w maju 2020 roku.

(kn)

***

Oświadczenie  wykonawcy

 W związku z publicznie dostępnym listem adresowanym do nabywców lokali w budynku Hanza Tower w Szczecinie, datowanym na 22 października br., podpisanym przez Małgorzatę Ostrowską, członka zarządu Hanza Invest S.A. – inwestora inwestycji Hanza Tower, konsorcjum spółek Eiffage Polska Serwis sp. z o.o. oraz Eiffage Polska Budownictwo S.A. – jako wykonawca odpowiedzialny za prace konstrukcyjne, informuje, iż utrudnienia związane z terminową realizacją inwestycji Hanza Tower w zakresie prac nam zleconych wynikają z przyczyn leżących po stronie J.W. Construction sp. z o.o., będącej generalnym wykonawcą inwestycji.

Do powstałych opóźnień przyczyniły się w szczególności:

- czteromiesięczne opóźnienie w przekazaniu konsorcjum Eiffage do dyspozycji jednego z 3 żurawi wieżowych, o kluczowym znaczeniu dla wykonywanych przez nas prac;

- opóźnienia w przekazywaniu konsorcjum Eiffage dokumentacji projektowej;

- zmiany wprowadzane do dokumentacji projektowej przez J.W. Construction sp. z o.o. oraz zlecane konsorcjum Eiffage przez J.W. Construction sp. z o.o. wstrzymania robót, z uwagi na zmiany wprowadzane do dokumentacji.

Kierując się opinią techniczną zespołu ekspertów, przedłożoną J.W. Construction sp. z o.o. w sierpniu br., konsorcjum Eiffage wystąpiło o ustalenie nowego terminu zakończenia robót, uwzględniającego powstałe opóźnienie oraz pokrycie kosztów związanych z tym opóźnieniem.

Nasze starania o podjęcie przez J.W. Construction sp. z o.o. działań pozwalających na uporządkowanie tej sytuacji nie przyniosły efektu, dlatego konsorcjum Eiffage zmuszone było przerwać aktywność na inwestycji do czasu usunięcia zaistniałych przeszkód, kontynuując – do ich zakończenia – jedynie prace, które (jak np. betonowanie) nie mogły zostać przerwane, zgodnie z regułami sztuki budowlanej.

Równocześnie podkreślamy, iż konsorcjum Eiffage deklarowało i stale deklaruje wolę kontynuowania zleconych mu robót, po usunięciu przeszkód w ich wykonywaniu leżących po stronie J.W. Construction sp. z o.o.

W świetle powyższych faktów, obecne działania Hanza Invest S.A. oraz J.W. Construction sp. z o.o. uważamy za próbę przerzucenia na konsorcjum Eiffage odpowiedzialności za uchybienia J.W. Construction sp. z o.o. w realizacji inwestycji.

 Konsorcjum spółek

Eiffage Polska Serwis sp. z o.o. oraz Eiffage Polska Budownictwo S.A.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2018-10-29 15:02:51
Niektórym marzy się powrót komuny. W normalnych państwach funkcjonują zakłady pracy które przynoszą zyski finansowe a nie takie do których trzeba dopłacać! Na czyim utrzymaniu ma być stocznia ,huta ,kable itp.firmy?!
Miś
2018-10-29 14:58:16
Koniec kampanii wyborczej, koniec obiecanek cacanek. Wraca szara rzeczywistość.
A_Szczecin
2018-10-29 13:51:42
Przykre to pisać ale Szczecin słabym miastem jest.
Wawrzek
2018-10-29 12:16:34
W Szczecinie trzeba odbudować Zakłady Pracy- produkcyjne. Szczecinianie potrzebują pracy stałej, bezpiecznej a nie śmieciówek w pseudo-firmach a takiej w Szczecinie mało. Stąd też nadal sporo Młodzieży i nie tylko ucieka za granicę w poszukiwaniu pracy o którą i tam jest już trudno. To dobrze, że obecny Rząd chce odbudować chociaż część Zakładów ale idzie to zbyt wolno, nadal Opcja "szkodników" jest zbyt silna i przeszkadza nie wiadomo albo wiadomo dlaczego. Polacy nadal trwają w ogłupieniu, że wszyscy będą kapitalistami" tylko spity "Bolek" mógł takie brednie wygłaszać ale niestety znalazł wiernych tym bzdurom. Przypomnieć należy, że Szczecin nie ma praktycznie gospodarki morskiej a tylko jej namiastki, podobnie przemysłu stoczniowego, Huty, fabryk kabli, Papierni, fabryki kontenerów, fabryki hydrauliki i wielu, wielu innych choćby np "Selfy" Baz Rybackich itd. Szczecin nie ma również ponad 100 ty. mieszkańców, których ubyło w ślad za zniszczonym przemysłem. I nie ma co wyzywać piszących tu bo w Szczecinie PRACY NIE MA. Praca na dwie godziny, na śmieciówce bez ubezpieczenia w obcych firmach - nie jest pracą. Szkoda bo to Miasto i Region są jak gdyby znowu blokowane w rozwoju przez obce siły nieprzyjazne Polsce. Tak po prawdzie Rządy po 1989 zniszczyły przemysł i to Rządy powinny go odbudować. Pieprzenie, że Rządowi nie wolno jest kolejną teorią "Bolka".
re: jonatan
2018-10-29 11:01:28
A dlaczego Ty zabierasz głos na forum? Sam jesteś mąciwoda. Niskie bezrobocie to jedno, a "wysokość" pensji to drugie, mądralo. Ale przecież Ty jesteś zapewne z tych sprytnych. Kogo doisz Miasto czy Państwo? A może pracowników?
budowlany szantaż
2018-10-29 09:41:28
Pojawia się na rynku budowlanym nowa forma wyłudzania kasy nazywa się to "szantaż budowlany" Inwestorzy przy tak okazałych projektach wpadają niczego nie świadom w pułapkę bandyterki budowlanej,która w odpowiednim momencie,na odpowiednim etapie realizacji projektu wysuwa nowe żądania.Wniosek więc z tego,że narodziła nam się nowa świecka forma wyłudzania kasy "szantaż budowlany" z którym przyjdzie się mierzyć każdemu,kto ma w planie większą konkretną inwestycję.
Kitt
2018-10-29 07:51:36
Będzie można sporo zarobić na odsetkach ustawowych ;)
kruk77Szczecin
2018-10-29 07:34:25
Życzę J. W. Constraction, żeby jak najszybciej znalazło nowego wykonawcę i kontynuowało dalszą budowę HANZA Tower. A malkontentom tylko współczuję i życzę zdrowia. Takie nieżyczliwe nastawienie do różnych przedsięwzięć w Szczecinie (i w ogóle) z pewnością nie wpływa pozytywnie na stan zdrowia fizycznego, a także psychicznego.
Rozenek
2018-10-29 06:16:43
Ale przecież to Majdan jest tearzą rekly, więc wszystko jasne
Hns
2018-10-29 01:33:05
To częsta sytuacja na rynku budowlanym że względu na rosnące koszty materiałów i utrzymana pracowników
nowomowa, anglicyzmy, wydumane nazwy
2018-10-28 23:55:31
ale za to jaka wypasiona nazwa
Czytelnik Łukasz
2018-10-28 23:31:35
Kładzie się też to cieniem na Radzia teklamującego całą sprawę.
jonatan do Dopóki Szczecin ...
2018-10-28 22:43:44
W Szczecinie bezrobocia praktycznie nie ma, bo wynosi ok 4%. Tylko kto nie chce, ten nie pracuje. Co ty szerzysz za kłamliwą propagandę? Dlaczego takie mąciwody jak ty zabierają głos na forum?
Dopóki Szczecin nie
2018-10-28 20:58:22
zapewni mieszkańcom miejsc pracy, budowanie takich molochów mija się z celem.
zs
2018-10-28 20:35:55
PRL-bis?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA