Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Książnica na ferie: „Rozwiniemy szare komórki!”

Data publikacji: 31 stycznia 2020 r. 10:09
Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2020 r. 11:26
Książnica na ferie: „Rozwiniemy szare komórki!”
 

Książnica Pomorska w Szczecinie zaprasza najmłodszych czytelników na ferie, których wiodącym tematem będzie rozwój szarych komórek. W programie znalazło się mnóstwo gier i zabaw. Start: 10 lutego, finał: 22 lutego.

Na co mogą liczyć dzieci? Propozycji jest wiele. Podczas pierwszego tygodnia dzieci będą mogły stworzyć lapbooka, czyli trójwymiarową książkę tematyczną, nauczyć się grać w szachy, wziąć udział w warsztatach poetyckich. Nauczą się też, jak przyszyć guzik czy zaszyć dziurę, oraz opanują grę w warcaby.

Atrakcje drugiego tygodnia to m.in. gra w gry planszowe oraz zajęcia mające na celu kształcenie umiejętności głośnego czytania tekstu ze zrozumieniem, właściwą interpretacją i dykcją. Nie zabraknie warsztatów medialnych. Celem tych zajęć jest kształcenie umiejętności poprawnej i skutecznej wymowy, właściwej, zależnej od okoliczności, interpretacji tekstu, omówienie zasad umiejętnego korzystania z własnego głosu,  pielęgnacji aparatu mowy - umiejętności przydatnych nie tylko przyszłym lektorom.

Ferie w Książnicy zwieńczy konwent gier planszowych RozGRYFka 2020. Proponowane gry, w formie bezpłatnej wypożyczalni, przeznaczone będą dla odbiorcy w każdym wieku. Będą to zarówno klasyki gier planszowych jak i nowości wydawnicze, światowe bestsellery oraz ciekawostki.

Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Więcej informacji: promocja@ksiaznica.szczecin.pl.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA