Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Krzyżownice torowisk po regeneracji

Data publikacji: 18 listopada 2019 r. 21:23
Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2019 r. 13:32
Krzyżownice torowisk po regeneracji
 

Zakończyły się kolejne prace związane z utrzymaniem torowisk w Szczecinie. W ostatnich tygodniach regeneracji zostało poddanych 46 krzyżownic.

- Dzięki napawaniu, które zostało wykonane, elementy torowiska odzyskały pierwotną funkcjonalność, a tramwaj przez skrzyżowanie będzie przejeżdżał bezpieczniej - wyjaśnia  Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. 

Prace prowadzone były na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z al. Piastów oraz rejonie placu Kościuszki. Napawanie miało na celu doprowadzenie zużytych elementów rozjazdów, w tym przypadku bloków krzyżownic wraz z rampami najazdowymi, do pierwotnej geometrii.

- Bloki krzyżownic w tych lokalizacjach są szczególnie narażone na zużycie ze względu na duże natężenie ruchu - dodaje rzeczniczka. - Dzięki zastosowaniu metody regeneracji poprzez napawanie można znacznie przedłużyć „życie” tych szczególnych elementów rozjazdów i wyeliminować konieczność ich wymiany. Napawanie polegało na uzupełnieniu napoiną materiału „zeszlifowanego” przez obręcze przejeżdżających tramwajów i doprowadzenie wymiarów krzyżownic do pierwotnego stanu.

Zadanie wykonała spółka TOR-MEL za 480 tysięcy złotych.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2019-11-19 06:19:47
headline news !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA