środa, 20 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sześciu chętnych na przebudowę torowiska w ul. Mickiewicza

Sześciu chętnych na przebudowę torowiska w ul. Mickiewicza

Sześciu chętnych na przebudowę torowiska w ul. Mickiewicza
Data publikacji: 2019-01-31 10:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-01 12:03
Wywietleń: 1286 373819

Aż sześć firm ubiega się o zlecenie na przebudowę torowiska tramwajowego w ul. Mickiewicza do mostu Akademickiego do ul. Brzozowskiego w Szczecinie.

Ma to być pierwszy z długiej listy remontów w ramach ogłoszonej niemal rok temu torowej rewolucji. Pierwsze postępowanie unieważniono z powodu zbyt wysokich kwot, jakie zażyczyli sobie wykonawcy.

Tym razem jest podobnie. Spółka Tramwaje Szczecińskie, która w imieniu miasta ma prowadzić inwestycję, zarezerwowała na ten cel 27 443 579,14 zł. Najdroższa z ofert, złożona przez spółkę Intercor z Zawiercia, została skalkulowana na ponad 41,1 mln zł. Najbliżej zarezerwowanej kwoty jest konsorcjum, którego liderem jest hiszpańska firma Balzola. Podmiot deklaruje wykonanie prac za niewiele ponad 28,5 mln zł.

Wszystkie firmy udzielają gwarancji na 96 miesięcy.

ToT

Fot. Mirosław Winconek

Sześciu chętnych na przebudowę torowiska w ul. Mickiewicza

Komentarze

tramwajarz
Problem tylko w tym, że ta firma Balzota ma dość słabe "renommée". Nie tak dawno Wrocław wyrzucił ich z przebudowy ul. Hubskiej za niedotrzymywanie terminów wykonania inwestycji, co w połączeniu ze szczecińskimi opóźnieniami może dać mieszankę wybuchową. Wierzmy jednak, że u nas może jednak będzie lepiej. A tak BTW @Nie mogę, kiedy Gdańska byłą remontowana 2x...?
2019-02-01 11:41:13
A kiedy
żelechowa i drzetowo w stronę gocławia?? Mickiewicza było remontowane w okolicach 2010 roku. Nie wiem co jest powodem kolejnego remontu można powiedzieć świeżych szyn - może prezydent jeździ w tamtą stronę ?:)
2019-01-31 22:04:41
Pogodniak
Czy te komunistyczne szpetne ogrodzenie niczym linia demarkacyjna lub mur berliński biegnące wzdłuż torowisk na całej długości Mickiewicza też zniknie-? Co za patafian wymyślił te zasieki i czemu lub komu one mają służyć-? Projekt pozostawienia torowiska nasypowego to też krok wstecz.Zero myślenia,ręce po prostu opadają.My się uwsteczniamy a nie rozwijamy
2019-01-31 20:38:35
Toto
Torowiska mają być przebudowane dla nowych składów tramwajowych. Uuuuu, to kiedy te nowe tramwaje będą. Nowe tory siem wygnom
2019-01-31 14:15:09
@Nie mogę...
Największa beszczelnościa jest to, że torowisko w okolicach stoczni ma już ponad 35 lat, Golecin, Gocław około 7-8 lat mniej. Torowisko wzdloz Wałow Chrobrego prawie 45 lat. Ale w międzyczasie remontowanie juz 2x Gdańska i Energetyka. Pl. Zwycięstwa z kilkunastoletnim torowiskiem tez chcą ruszać...
2019-01-31 13:22:55
Nie mogę się doczekać
aż ta torowa rewolucja dotrze na golęcino i gocław. Prezydent obiecywał ale słowa nie dotrzymał jak zwykle z resztą. Warszewo rules!
2019-01-31 12:08:48
Ano
Myślę że nie jest aż tak źle z tą kwotą. ... patrząc na inne przetargi :(