czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek z życzliwością

Krzystek z życzliwością

Krzystek z życzliwością
Data publikacji: 2019-02-14 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1354 375840

Czy prezydent Szczecina, jako jeden z liderów ruchu Bezpartyjni, zaangażuje się w nowy projekt polityczny Roberta Gwiazdowskiego? Nie wiadomo. Na razie "patrzy życzliwie".

W ostatni wtorek (12 lutego) znany ekspert finansowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski ogłosił powstanie nowej partii - Polska Fair Play. Projekt ten współtworzy m.in. z Bezpartyjnymi Samorządowcami, np. prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem, radnym sejmiku województwa mazowieckiego Konradem Rytelem, radnym sejmiku województwa lubuskiego i rzecznikiem Bezpartyjnych Samorządowców Łukaszem Mejzą. Jednym z punktów programu Gwiazdowskiego jest przekazanie samorządom maksimum władzy, która, według niego, dziś należy wciąż do jednostek administracji rządowej.

 - Rząd na serio musi podzielić się władzą z samorządami, a wiele instytucji państwa można z powodzeniem rozproszyć terytorialnie i wesprzeć w ten sposób rozwój średnich i mniejszych miast. W Polsce jest życie poza stolicą – stwierdził w założeniach programowych ruchu.

Gwiazdowski zapowiedział, że jego ugrupowanie wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według nieoficjalnych informacji ma także wystartować w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Co na to Piotr Krzystek - prezydent Szczecina i jeden z liderów ogólnopolskiego ruchu Bezpartyjni Samorządowcy oraz lokalnego ugrupowania Bezpartyjni?

- To inicjatywa której przyglądam się z uwagą. Choćby ze względu na fakt, że zaangażowały się w nią osoby blisko związane z ideą bezpartyjności - stwierdził Krzystek.

Krzystek unika jednak odpowiedzi na pytanie, czy Bezpartyjni poprą nowy polityczny projekt.

 - Nie jesteśmy partią, w której o wszystkim decyduje prezes w Warszawie. Wypowiadamy się w imieniu własnym i zgodnie ze swoimi przekonaniami. Osobiście patrzę życzliwie na tę inicjatywę - dodaje prezydent Szczecina.©℗

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

ODWOLAC KRZYSTKA
NAJGORSZY PREZYDENT RP
2019-02-15 04:03:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie