środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek z życzliwością

Krzystek z życzliwością

Krzystek z życzliwością
Data publikacji: 2019-02-14 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1091 375840

Czy prezydent Szczecina, jako jeden z liderów ruchu Bezpartyjni, zaangażuje się w nowy projekt polityczny Roberta Gwiazdowskiego? Nie wiadomo. Na razie "patrzy życzliwie".

W ostatni wtorek (12 lutego) znany ekspert finansowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski ogłosił powstanie nowej partii - Polska Fair Play. Projekt ten współtworzy m.in. z Bezpartyjnymi Samorządowcami, np. prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem, radnym sejmiku województwa mazowieckiego Konradem Rytelem, radnym sejmiku województwa lubuskiego i rzecznikiem Bezpartyjnych Samorządowców Łukaszem Mejzą. Jednym z punktów programu Gwiazdowskiego jest przekazanie samorządom maksimum władzy, która, według niego, dziś należy wciąż do jednostek administracji rządowej.

 - Rząd na serio musi podzielić się władzą z samorządami, a wiele instytucji państwa można z powodzeniem rozproszyć terytorialnie i wesprzeć w ten sposób rozwój średnich i mniejszych miast. W Polsce jest życie poza stolicą – stwierdził w założeniach programowych ruchu.

Gwiazdowski zapowiedział, że jego ugrupowanie wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według nieoficjalnych informacji ma także wystartować w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Co na to Piotr Krzystek - prezydent Szczecina i jeden z liderów ogólnopolskiego ruchu Bezpartyjni Samorządowcy oraz lokalnego ugrupowania Bezpartyjni?

- To inicjatywa której przyglądam się z uwagą. Choćby ze względu na fakt, że zaangażowały się w nią osoby blisko związane z ideą bezpartyjności - stwierdził Krzystek.

Krzystek unika jednak odpowiedzi na pytanie, czy Bezpartyjni poprą nowy polityczny projekt.

 - Nie jesteśmy partią, w której o wszystkim decyduje prezes w Warszawie. Wypowiadamy się w imieniu własnym i zgodnie ze swoimi przekonaniami. Osobiście patrzę życzliwie na tę inicjatywę - dodaje prezydent Szczecina.©℗

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

ODWOLAC KRZYSTKA
NAJGORSZY PREZYDENT RP
2019-02-15 04:03:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie