Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Krzystek z życzliwością

Data publikacji: 14 lutego 2019 r. 14:56
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Krzystek z życzliwością
 

Czy prezydent Szczecina, jako jeden z liderów ruchu Bezpartyjni, zaangażuje się w nowy projekt polityczny Roberta Gwiazdowskiego? Nie wiadomo. Na razie "patrzy życzliwie".

W ostatni wtorek (12 lutego) znany ekspert finansowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski ogłosił powstanie nowej partii - Polska Fair Play. Projekt ten współtworzy m.in. z Bezpartyjnymi Samorządowcami, np. prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem, radnym sejmiku województwa mazowieckiego Konradem Rytelem, radnym sejmiku województwa lubuskiego i rzecznikiem Bezpartyjnych Samorządowców Łukaszem Mejzą. Jednym z punktów programu Gwiazdowskiego jest przekazanie samorządom maksimum władzy, która, według niego, dziś należy wciąż do jednostek administracji rządowej.

 - Rząd na serio musi podzielić się władzą z samorządami, a wiele instytucji państwa można z powodzeniem rozproszyć terytorialnie i wesprzeć w ten sposób rozwój średnich i mniejszych miast. W Polsce jest życie poza stolicą – stwierdził w założeniach programowych ruchu.

Gwiazdowski zapowiedział, że jego ugrupowanie wystartuje w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według nieoficjalnych informacji ma także wystartować w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Co na to Piotr Krzystek - prezydent Szczecina i jeden z liderów ogólnopolskiego ruchu Bezpartyjni Samorządowcy oraz lokalnego ugrupowania Bezpartyjni?

- To inicjatywa której przyglądam się z uwagą. Choćby ze względu na fakt, że zaangażowały się w nią osoby blisko związane z ideą bezpartyjności - stwierdził Krzystek.

Krzystek unika jednak odpowiedzi na pytanie, czy Bezpartyjni poprą nowy polityczny projekt.

 - Nie jesteśmy partią, w której o wszystkim decyduje prezes w Warszawie. Wypowiadamy się w imieniu własnym i zgodnie ze swoimi przekonaniami. Osobiście patrzę życzliwie na tę inicjatywę - dodaje prezydent Szczecina.©℗

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ODWOLAC KRZYSTKA
2019-02-15 04:03:34
NAJGORSZY PREZYDENT RP

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA