poniedziałek, 12 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Krzystek kontra Nitras. Będzie druga tura

Krzystek kontra Nitras. Będzie druga tura

Krzystek kontra Nitras. Będzie druga tura
Data publikacji: 2018-10-21 23:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-22 12:34
Wywietleń: 2747 357544

Głośne okrzyki radości i długie oklaski – tak zareagowali zwolennicy Bezpartyjnych – ugrupowania aktualnego prezydenta Szczecina Piotra Krzystka po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów samorządowych. Zdobył on 43,1 proc. głosów. Oznacza to, że będzie druga runda walki o fotel prezydenta Szczecina. Zmierzy się w niej z posłem Sławomirem Nitrasem z Koalicji Obywatelskiej.

Kandydaci Bezpartyjnych i zwolennicy tego ugrupowania spotkali się w niedzielny wieczór w jednej ze szczecińskich restauracji. Czekały na nich zimne napoje oraz przekąski. Ale atmosfera była bardzo gorąca.

- Za nami trudna kampania. Byliśmy w wielu miejscach Szczecina, spotkaliśmy się z wieloma mieszkańcami. Dziękuję za ich poparcie. Szczecin jest i pozostanie bezpartyjny, będzie dobrze zarządzanym miastem – powiedział Piotr Krzystek w swoim wystąpieniu tuż przed zamknięciem lokali wyborczych.

Tuz przed godziną 21 pojawiły się „przecieki” z wynikami głosowania. W chwilę potem potwierdziły się z efektami badania exit pool Pracowni Analiz Obywatelskich zaprezentowane przez jedną ze stacji telewizyjnych. Krzystek – 43, 1 proc. głosów. Oznacza to, że będzie druga runda wyborów w Szczecinie. Krzystek zmierzy się w niej 4 listopada z posłem Sławomirem Nitrasem z Koalicji Obywatelskiej. W wyborach do Rady Miasta Bezpartyjni zdobyli drugie miejsce z wynikiem 25,1 proc.

- To doskonałe wyniki. Dużo lepsze niż w poprzednich wyborach cztery lata temu. Mam jednak nadzieję, że się jeszcze poprawi i przekroczymy magiczną granicę drugiego mandatu w sejmiku. Przed nami druga tura wyborów. Będziemy ciężko pracować. Jesteśmy otwarci na współpracę i kompromis. Chciałbym jeszcze podziękować mojej żonie, że to wszystko wytrzymała i była bardzo cierpliwa – stwierdził Krzystek wręczając żonie bukiet czerwonych róż.

Szczeciński PSL nie wystawiło swojego kandydata na prezydenta Szczecina. Postawił na walkę o miejsca w sejmiku. Wieczór wyborczy zorganizowało w swojej siedzibie – pałacyku przy ulicy Matejki.

- Z dużą ostrożnością podchodzimy do wyników w regionach. Bo każdy Z nich ma swoją specyfikę. Z nadzieją jednak patrzymy na Pomorze Zachodnie. Patrząc na wyniki jakie zostały zaprezentowane są one dla nas lepsze niż cztery lata temu. Jeżeli te dane się utrzymają myślę, że otrzymamy cztery, pięć mandatów w sejmiku województwa – stwierdził Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa i szef zachodniopomorskiego PSL.

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Jarun
Nitras w drugiej turze-to chyba jakieś kpiny ?! Niestety, pies z kulawą nogą nie interesuje się Szczecinem. Czyżby Polska uważała Szczecin za Dojczlandek-Zdrój? PS. Proszę po mnie nie powtarzać!
2018-10-22 12:30:31
Pytanie...do Poznaniaka
Ty lepiej po-pa-trz wyrazniej... czy PO-stkomunisci i tamtejsze Lewactwo, dalej PO-zostana w Poznaniu przy Korytku - i jak ewentualnie PO-dziela dalej te Wasze pyrki...??
2018-10-22 12:17:49
To jak to w koncu jest...?
Ze rozne notaki na dzisiejszej internetowej stronie Kuriera, podaja "rozne sytuacje"...tzn. wpierw Krzystek-Sochanski - a tu z kolei Krzystek-Nitras ?? Ciekawym wiec jest: Kto w Szczecinie Opracowal i Nadzorowal Komputerowe Oprogramowanie oraz Zsumowanie Wynikow Wyborczych...tzn. Ktos z Lewicy, Ktos z Prawicy czy moze i bez-Partyjnych ???
2018-10-22 12:00:44
obserwator
Nie informowanie w ogólnopolskich mediach wyniku wyborczego Szczecina dowodzi tego, że nasze miasto jest miastem teoretycznym, w rzeczywistości jest to miasto będące rozszarpane przez oligarchiczne grupy interesów, które działają według filozofii 'po nas choćby potop' stąd zachowują się według zasadny brudy i przekręty robić należy w ciszy. Dlatego cicho sza o Szczecinie. Ciemny lud ma sie zaspokoić miską ryżu -za pracę a pokolenie niezamożnych starszych ma się jak najszybciej przenieść sie na drugi świat. Ochrona nie)zdrowia ma jej to zapewnić!!!
2018-10-22 09:37:53
@Poznaniak
Szczecin zawsze był za daleko od Warszawy i zawsze był pomijany ze wszystkim .tak było za komuny i za wszystkich rządów demokratycznych , a całkowity prestiż Szczecina pozbawili swojego czasu głupi wyborcy Jurczyka wybierając go na dwie kadencje!!!
2018-10-22 09:24:44
Mikuś
W Świnoujściu, Stargardzie, Koszalinie prezydenci wybrani w pierwszej turze! O czymś to świadczy wobec Szczecina - trzymanie się na siłę stołka.Czas odpocząć i zejść że sceny.
2018-10-22 09:07:43
Adam
słaby wynik Krzystka ze będzie druga tura wyborów na prezydenta w większości dużych miast nie będzie drugiej tury
2018-10-22 08:56:58
mpl
No no. A ja mówię, że ludzie swój rozum mają. To że Szczecin jest cokolwiek zacofany względem innych miast to moim zdaniem efekt niefartu do prezydentów miasta przed Krzystkiem ze szczególnym wskazaniem na skrajnie nieudolnego Jurczyka. Bo za niego bardzo dużo się w Szczecinie zmienia nawet biorąc poprawkę na wcale liczne wpadki. A na Nitrasa ludzie w dużej części głosowali w wyniku takiej kalkulacji - jakby co druga tura z Nitrasem to żadna tragedia a przynajmniej na pewno z góry odpadnie PIS :) Wiem, po sobie i rodzinie.
2018-10-22 08:41:52
POZNANIAK
Szczecina nawet w TVN nie było na Wieczorze Wyborczym i wyników wyborów na wójta Szczecina. Na żadnym pasku w żadnej TV.W TVN był Lublin, Radom i inne miasta, a o Szczecinie zapomniano. Natomiast Poznań był na ustach całej Polski. Pojawienie się info w TVN oznacza prestiż i uznanie i wysoką pozycję na mapie Polski. O Szczecinie cisza.Nie podawano wyników- przykre to i dołujące.
2018-10-22 07:55:42
Trollek
Nie rozumiem ludzi którzy oddali głos na nitrasa??? Może byli pijani jak gość który wczoraj podpisywał listę przede mną (lokal wyborczy na ul.Rydla 49)
2018-10-22 07:40:14
Au
Jaka organizacja polityczna spowodowała, że żaden komitet nie odważył się wystawić lepszego kandydata niż Krzystek?
2018-10-22 02:31:02
xxx
Na Krzystka głosują ci co nie wyjeżdżają dalej niż za Stargard lub Gryfino oraz pracownicy UM i spółek wraz z rodzinami. Do tego dochodzi grupa nowych mieszkańców którzy są z ościennych powiatów. I dla nich jest fajnie bo jest tyle kfc i mcdonalds w Szczecinie. Marazm, bylejakość, niedaizm to znaki rozpoznawcze prezydentury. A poparcie dla Nitrasa to już zagadka XXI wieku
2018-10-22 01:40:49
wyborca
Krzystek mojego głosu nie dostanie, cały czas swoje "sukcesy" buduje na otrzymanych z Unii Europejskiej dotacjach. A Szczecin dalej wiocha z tramwajami. Nawet dziś w wieczorze wyborczym w żadnej telewizji Szczecina nie było. Nawet o Płocku mówili. Czas aby Krzystek odpoczął a nie dalej umacniał zatrudnienie wg swojego .... Oceniam, pytam.
2018-10-22 00:21:43