wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Huśtawka nastrojów w Prawie i Sprawiedliwości

Huśtawka nastrojów w Prawie i Sprawiedliwości

Huśtawka nastrojów w Prawie i Sprawiedliwości
Data publikacji: 2018-10-21 21:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 8317 357534

W siedzibie szczecińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza mieliśmy do czynienia z prawdziwą huśtawką nastrojów. Najpierw była euforia z powodu sondaży wskazujących na zwycięstwo w wyborach samorządowych w skali Polski, potem rozczarowanie przegraną z Koalicją Obywatelską w sejmiku, wreszcie wielka satysfkacja wywołana słowami prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, który przypomniał, że, w skali kraju, to czwarte z kolei zwycięstwo tej partii.

Oczywiście wszyscy podkreślali, że to sondaże, i coś się jeszcze może zmienić.

- Doskonale wiecie, że w pewnych regionach pewnych ludzkich odczuć tak łatwo się nie zmienia – powiedział poseł Leszek Dobrzyńskich, szef PiS-u w regionie. - W Stanach Zjednoczonych są stany, które są od dawna demokratyczne i takie, które od dawna są republikańskie. Jedno jest pewne: my od trzech lat rzeczywiście nie mamy się czego wstydzić, wszystko to, co tutaj włożyliśmy – a mówię o inwestycjach, o drogach, zakładach pracy, co możemy pokazać na liczbach – to już po trzech latach jest o wiele bardziej imponujące niż to, co zrobiła Platforma przez lat osiem.

Bartłomiej Sochański, który kandydował na prezydenta z ramienia PiS i według wstępnych prognoz nie dostanie się do drugiej tury, podkreślił, że w Szczecinie dołożono cegiełkę do ogólnopolskiego zwycięstwa partii.

- Pewnie było nam tutaj trudniej niż w innych regionach Polski – mówił. - Wielokrotnie mówiłem o dezintegracji ziemi szczecińskiej. To ziemia, na której jest najwięcej rozwodów, najwięcej dzieci ze związków pozamałżeńskich. Myślę, że wynik, jaki osiągnąłem, jest jakimś miernikiem sympatii Szczecina, na głębszą analizę przyjdzie czas. Tutaj trzeba było walczyć nie tylko ze zjednoczonymi siłami lewicowo-liberalnymi, ale także z urzędującym od 12 lat prezydentem, z przyzwyczajeniami społeczności lokalnej, z lękami społeczności lokalnej. 

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

szczeciniak
sam jestes Sochanski zdezintegrowany - nie chcemy cie tutaj w Szczecinie,kiedys byles i nic z tego dobrego nie wyszlo. Brawo Szczecin i jego mieszkancy ! p.s Sochanski - wez Jacyne pod reke i na centralny
2018-10-22 10:32:42
mieszkaniec
PIS musi poprzeć Krzystka tak jak robi to od dawna. Bo co by się stało z (pożal się Boże) zastępcą Pawlickim z PISu??? `Szloch byłby nie do zniesienia...
2018-10-22 10:03:38
Nil
Szlochanie PISu jest bez sensu. Od wielu lat PIS jest w Szczecinie w KOALICJI Z PARTIĄ KRZYSTKA - to po co mają szczecinianie wybierać PISOWSKIEGO prezydenta? Przecież PIS POPIERA KRZYSTKA od dawna. Dowód: zastępcy Krzystka z PISu i wiele intratnych stanowisk dla ludzi PISu. Taki sam błąd zrobiło SLD. Od lat w koalicji i wynik nie dziwi. Jedynie Ci co byli (choćby udawanej jak PO) w opozycji do Krzystka "zrobili" wynik. Zatem innego wyniku nie mogło być.
2018-10-22 10:00:58
z boku
Elektorat Sochańskiego poprzez Krzystka? A co na to śmiertelny wróg bezpartyjna radna?
2018-10-22 08:51:12
Haha
Pajace. Szczecin nigdy nie będzie pisowski
2018-10-22 07:22:01
Elektorat
Sochaňski ŝciągaj plakaty z latarni, bo ludzie na nie plują
2018-10-22 06:52:19
tom
No to Olgierd pakuj się. Twój czas już minął.
2018-10-22 01:44:12
piter
Ten się śmieje, co się śmieje ostatni. Zobaczymy wyniki i kto będzie rządził w Sejmiku. Zobaczymy.
2018-10-22 01:43:28
ja...
Takie głupoty wygaduje kandydat na prezydenta Szczeciną? Koszmar...
2018-10-21 23:44:36
jonatan
"Jedno jest pewne: my od trzech lat rzeczywiście nie mamy się czego wstydzić, wszystko to, co tutaj włożyliśmy – a mówię o inwestycjach, o drogach, zakładach pracy, co możemy pokazać na liczbach – to już po trzech latach jest o wiele bardziej imponujące niż to, co zrobiła Platforma przez lat osiem." Jak pan śmie tak kłamać, nawet w obliczu lokalnej porażki, tym bardziej, że pan jako poseł nic dla Szczecina nie zrobił. Prezydentem miasta był Piotr Krzystek - bezpartyjny, który te inwestycje zrealizował, a praktycznie każda inwestycja w mieście oraz w regionie była dofinansowana dotacjami z UE. A te z kolei załatwił poprzedni rząd PO/PSL i marszałek Geblewicz, też z PO. Wasza, a pana w szczególności żadna w tym zasługa, za to kłamać potracicie najlepiej. Zasługa PiS to stępka na pochylni Wulkan, która rdzewieje od 1,5 roku i obietnice budowy promu oraz mrzonki o reaktywacji przemysłu okrętowego. Inne inwestycje były już planowane za poprzedniej koalicji.
2018-10-21 22:53:48
:)))
No to pan bartłomiej moze znowupic buhahahhahah na szczescie ludzie w Szczecinie jeszcze cos w glowie maja, szacun
2018-10-21 22:42:27
Brawo mieszkańcy
Brawo mieszkańcy za to że nie daliście się ogłupić. Jestem dumny idziemy po wolność.Czas na kolejne wybory.
2018-10-21 22:40:09
Kitt
Śmiech na sali. Świetny sukces Jacyny i Sochańskiego! Tak wielki sukces, że lepiej już iść na emeryturę.
2018-10-21 22:37:35
szczecinianka
oj nietęga mina wiecznej kandydatki....
2018-10-21 22:34:48
SromotnikBezwstydny
Sochański:"..mówiłem o dezintegracji ziemi szczecińskiej. To ziemia, na której jest najwięcej rozwodów, najwięcej dzieci ze związków pozamałżeńskich...." Panie kauzyperda, Ziemia Szczecińska to Kraj Ludzi Wolnych...Europejskich!
2018-10-21 22:29:30
Bez zaskoczeń.
Gość z UW i KLD kandydatem PIS na prezydenta Szczecina. To się musiało tak skończyć. Twardy elektorat PIS to nie są idioci . Idiotami są .........