niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krokusy na prawobrzeżu

Krokusy na prawobrzeżu [GALERIA]

Krokusy na prawobrzeżu
Data publikacji: 2018-11-16 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:00
Wywietleń: 527 361742

Krokusowa Rewolucja zawitała w czwartek na prawobrzeże do przedszkoli "Słoneczna dziewiątka", "Mądra Główka" oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Legato. Posadzonych zostało ponad dwa tysiące szafranowych cebul.

Na pierwszy ogień poszło przedszkole językowe "Mądra Główka". Zanim maluchy zabrały się do pracy, wzięły udział w proekologicznej pogadance. Otrzymały również balony oraz odblaski dla swoich pupili z napisem "po mnie sprzątają" i posadziły pół tysiąca cebulek na skwerze przed placówką.

Następnie Paweł Kurdziałek oraz Sylwiusz Mołodecki - organizatorzy społecznej akcji - pojawili się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Legato. Uczniowie wraz z nauczycielami obsadzili zieleniec przed budynkiem. Wspierali ich mieszkańcy, członkowie Rady Osiedla Majowe oraz grupa maluchów z przedszkola "Słoneczko" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wspólnie zasadzili 1500 cebulek. Wiosną mieszkańcy osiedla zdecydowanie będą mieli co podziwiać.

Ostatnim przystankiem Krokusowej Rewolucji na prawobrzeżu - w tym dniu - było przedszkole "Słoneczna dziewiątka", które znajduje się na osiedlu Słonecznym. W tej odsłonie akcji udział wzięło aż 150 przedszkolaków. Posadzonych zostało pół tysiąca cebul, które wiosną rozkwitną w kolorze żółtym.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały organizatorów i oglądały jak wygląda najdroższa przyprawa świata, która powstaje właśnie z krokusów. Zostały również zachęcone do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Szczecińskie Krokusy.

- Wystarczy trochę chęci i pracy żeby zdobyć fajne nagrody - mówił Sylwiusz Mołodecki.

Konkurs skierowany jest dla wszystkich przedszkoli i żłobków biorących udział w Krokusowej Rewolucji. Szczegóły można znaleźć na stronie społecznej akcji na Facebooku. Jednak to nie koniec. W przyszłym tygodniu odwiedzimy Dąbie i Zdroje.

(KaNa)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu Krokusy na prawobrzeżu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie