Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Przyjaciele Krokusowej Rewolucji [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-14 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-15 10:20
Przyjaciele Krokusowej Rewolucji
 

Krokusowa Rewolucja zawitała w środę do Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólny Dom". Dzięki pomocy uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 - dawnego krokusowego gimnazjum nr 34 - na zielonym pasie przy ulicy Chopina wiosną rozkwitnie krokusowy napis.

- Dwa lata temu spółdzielnia "Wspólny Dom" została uhonorowana statuetką "Przyjaciel Krokusowej Rewolucji". Szczerze mówiąc zawsze możemy na nich liczyć - mówi Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów.

Spółdzielnia już od sześciu lat bierze udział w Krokusowej Rewolucji. Za każdym razem jej członkowie sadzili cebule w różnych miejscach tak, aby wszędzie były widoczne. Tym razem postanowili utworzyć z nich wielki napis na pasie zieleni przy ulicy Chopina.

- W tym roku obchodzimy 60-lecie istnienia. Postanowiliśmy to uczcić i z kwiatowych cebul stworzyć napis "WSPÓLNY DOM 60 LAT" - mówi Tomasz Luleczka z tej Spółdzielni. - Mieszkańcy zawsze się cieszą, kiedy wiosną w okolicy ich domów rozkwitają krokusy.

W posadzeniu prawie 10 tysięcy cebul pomagali uczniowie klas 7a i 7d Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie. W związku z tym, że była to ich pierwsza Krokusowa Rewolucja - choć szkoła bierze w niej udział od dawna - Sylwiusz Mołodecki przeprowadził krótką lekcję, jak należy prawidłowo sadzić krokusy.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wspólny Dom" zakupiła 6 tysięcy cebul, a trzy tysiące przekazało Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Sadzenie szafranów zajęło niecałą godzinę. Jednak to nie był koniec pracy dla uczniów - po skończeniu napisu posadzili jeszcze 500 cebul na zieleńcu przy swojej szkole.

- Ten napis na pewno będzie cieszyć oczy mieszkańców osiedla, ale również kierowców i pasażerów, którzy będą mieć doskonały widok z za okien - mówi Maria Myśliwiec, pomysłodawczyni akcji. - To również idealne uzupełnienie napisu "uśmiechnij się", który znajduje się niedaleko.

(KaNa)

Na zdjęciu: Wiosną mieszkańcy będą mogli oglądać krokusowy napis, który jest dziełem pracowników SM "Wspólny Dom" oraz uczniów SP nr 7.

Fot. Karolina Nawrocka

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA