Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Krokusy na bulwarach [GALERIA]

Data publikacji: 2018-11-07 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-07 18:30
Krokusy na bulwarach
Już trzeci raz kwiatowe cebule zasadzone zostały na szczecińskich bulwarach. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Blisko sześć tysięcy krokusowych cebul posadzonych zostało w środę na szczecińskich bulwarach. W tej odsłonie "Krokusowej Rewolucji" udział wzięli uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

To już trzeci raz kiedy kwiatowe cebule zasadzone zostały na szczecińskich bulwarach. Słoneczna, bezchmurna i ciepła pogoda sprzyjała pracy. Licealiści z nieukrywaną niecierpliwością wyczekiwali momentu, w którym będą mogli zacząć sadzić. To nie pierwszy raz kiedy szkoła pomaga - wzięła już udział w jednej z odsłon akcji w Ogrodzie Różanym, gdy do gleby trafiło aż 10 tysięcy szafranów.

- Wcześniej bardzo chciałam posadzić krokusy na skarpie na Wałach Chrobrego - mówi Maria Myśliwiec, pomysłodawczyni akcji. - Niestety tam nie mogły nam pomagać dzieci. W związku z tym wybraliśmy bulwary. Nie mogliśmy dostać odpowiedzi, kto jest zarządcą tego pasa zieleni. Stwierdziliśmy, że skoro to rewolucja, to po prostu zaprosiliśmy dzieci z Gimnazjum nr 39, posadziliśmy cebule i już.

Dzięki temu spontanicznemu i prawdziwie rewolucyjnemu zachowaniu na bulwarach oczy szczecinian od trzech lat cieszą szafranowe dywany. Wcześniej w sadzeniu cebul w tym miejscu pomagali uczniowie Gimnazjum nr 39 i 9. Szkoły zostały zlikwidowane i ta pierwsza przekształcona została w XVI Liceum Ogólnokształcące. Od tego momentu licealiści również z chęcią pomagają w społecznej akcji.

Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń przekazało tysiąc krokusowych cebul w ramach Inicjatywy Lokalnej. Wsparli je Szczecińska Energetyka Cieplna - która zafundowała trzy tysiące cebul, firma CSL Internationale Spedition - zakupiła tysiąc cebul oraz Zielone Ogrody, które dorzuciły ich pół tysiąca.

(KaNa)

Na zdjęciu: Już trzeci raz kwiatowe cebule zasadzone zostały na szczecińskich bulwarach.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA