poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowe pogotowie (galeria)

Krokusowe pogotowie (galeria)

Krokusowe pogotowie (galeria)
Data publikacji: 2015-11-13 17:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1685 37359

Jedna z najlepszych szczecińskich szkół. Z jedyną w Polsce – w tej grupie wiekowej - klasą wolontariatu. Placówka nie bez przyczyny ciesząca się renomą społecznie zaangażowanej. Mowa o Gimnazjum nr 34 przy ul. Wojciechowskiego. Teraz jej uczniowie naukę altruizmu czerpią także z „krokusowej rewolucji” - wielkiej społecznej akcji dla zielonego Szczecina i jego mieszkańców.

W czwartek byli na nadodrzańskich bulwarach, by pomagać w sadzeniu 8 tysięcy krokusów darowanych szczecinianom przez okoliczne firmy: SEC, SGI oraz LSC. Wcześniej ponieśli „krokusową rewolucję” na pasy przyulicznej zieleni obwodnicy śródmiejskiej, do parku Chopina, nad Jeziorko Słoneczne, na rondo Gierosa i na tereny administrowane m.in. przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Wspólny Dom”. Natomiast w piątek (13 bm.) przy ul. Wojciechowskiego powiększali dywany wiosennych kwiatów na przyszkolnych zieleńcach.

- Pamiętam, jak cztery lata temu byliśmy dumni, sadząc pierwszych 500 cebulek. Teraz na naszym rozległym terenie zielonym mamy ich co najmniej 10 tysięcy, w tym jeden ufundowany przez rodziców naszych uczniów. Wystarczy odwiedzić nas wiosną, gdy rozkwitają krokusowe kobierce, by zrozumieć, co nasza szkoła daje miastu – mówi Iwona Potrykus, dyrektor Gimnazjum nr 34.

Przede wszystkim wychowuje młodzież wrażliwą na potrzeby innych. Bezinteresownie wspierającą najmłodszych zarówno w świetlicy środowiskowej, hospicjum dziecięcym, jak i w rodzinnym domu dziecka. Niosącą „Iskierkę Radości”. Zaangażowaną w działania Stowarzyszenia Polites i w „Godzinę dla Szczecina”. Współtworzącą „Szlachetną Paczkę” oraz „Górę Grosza”.

- Nasi wychowankowie są zaangażowani we wszystkie dziejące się w Szczecinie akcje charytatywne. Współuczestniczymy w wielu działaniach podejmowanych przez miejscową Radę Osiedla Arkońskie-Niemierzyn. Nie mogło więc nas zabraknąć w ­tak fantastycznej akcji, jaką bez wątpienia jest „krokusowa rewolucja”. Wspólnie chcemy bowiem zmieniać świat i nasz Szczecin na lepsze – dodaje dyr. Iwona Potrykus.

Społecznie zaangażowani, bezinteresowni, altruiści – takich uczniów Gimnazjum nr 34 do udziału w akcji sadzenia krokusów dla zielonego  Szczecina nie trzeba było specjalnie przekonywać. Z edycji na edycję zyskali więc miano „krokusowego pogotowia”. Gotowego pomóc w potrzebie. Czym zyskali szacunek i uznanie nie tylko współorganizatorów owej wielkiej społecznej akcji dla pięknego Szczecina - czyli „Kuriera”, Marii Myśliwiec i Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów – ale przede wszystkim szczecinian, których mocą pozytywnej energii i kolorami budzą krokusy na wiosnę.

x x x

W sobotę  (14 bm.) kolejny punkt na mapie miasta zamierza podbić „krokusowa rewolucja”. Tym razem – pl. Tobrucki, o godz. 11. Zapraszamy!©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Maria MYŚLIWIEC

Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria) Krokusowe pogotowie (galeria)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie