Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Krokusowa Rewolucja u szczecińskich uczniów z PSM i SP54

Data publikacji: 2019-11-12 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-13 09:54
Krokusowa Rewolucja u szczecińskich uczniów z PSM i SP54
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej posadzili cebulki, które wiosną rozkwitną w kształcie klucza wiolinowego.  

Po raz trzeci "Krokusowa Rewolucja" zawędrowała do ogrodu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. Jednak to nie jedyna placówka, która może pochwalić się takim stażem. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 54 również od trzech lat sadzą szafranowe cebulki.

Ogród Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia został upiększony dzięki kolejnym 500 krokusowym cebulkom. Akcja zawędrowała do placówki dzięki zaproszeniu dyrektor Anny Tarnowskiej i sponsorowi cebulek, czyli Radzie Rodziców. Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów tradycyjnie już, w trakcie pracy, przeprowadził proekologiczną pogadankę oraz instruktaż sadzenia cebulek.

- Już trzeci raz biorę udział w Krokusowej Rewolucji w naszej szkole. Chętnie pokażę każdemu, jak trzeba sadzić cebulki. To nie jest trudne, a efekty wiosną zachwycają - mówiła młoda harfistka, Klara.

Przypomnijmy, że szkoła zwyciężyła w tegorocznym konkursie "Kuriera" pn. "Krokusy za krokusy". Placówka zdobyła uznanie jury za wykonanie szafranowej nutki. Teraz, z wygranych 500 sadzonek, uczniowie wykonali klucz wiolinowy. Pozostaje czekać do wiosny, aby zobaczyć to kwitnące zielone dzieło sztuki.

Swoje Jasne Błonia od trzech lat tworzą również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 54 przy ulicy Rayskiego w Szczecinie. Podczas tegorocznej edycji "Krokusowej Rewolucji" dosadzili kolejne 350 cebulek. Młodzi ogrodnicy z klas pierwszych i drugich pracowali pod opieką nauczycielek Sylwii Babiasz i Agnieszki Sergiej, a nad młodzieżą z klasy VIIc opiekę sprawowała Małgorzata Lisowicz.

Uczniowie mają nadzieję, że dzięki ich pracy, otoczenie szkoły będzie jeszcze piękniejsze. Oprócz tego chcą, aby ludzie przechodzący obok, uśmiechali się na widok kwitnących wiosną krokusów. - Fajnie jest zrobić coś dla innych, swojej szkoły i miasta - stwierdzili zgodnie uczniowie. - To miłe, że robimy to razem. Dzięki temu integrujemy się i zdobywamy doświadczenie.

(kn)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Strega
2019-11-13 09:30:15
Wspaniale:).Dziekujemy!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ