poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa rewolucja 2019 > Krokusowe rondo Sybiraków

Krokusowe rondo Sybiraków

Krokusowe rondo Sybiraków
Data publikacji: 2019-11-05 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:34
Wywietleń: 1200 425910

Pracownice szczecińskiej firmy Perfekt są za pan brat z "Krokusową rewolucją". We wtorkowy poranek (5 listopada) po raz kolejny posadziły dwa tysiące cebulek na rondzie Sybiraków, które pieszczotliwie nazywają "rondem Perfektu". Nie ma się co dziwić - dzięki paniom to miejsce wiosną nabiera barw i wywołuje uśmiech na twarzach mieszkańców.

Pomimo obaw spowodowanych opadami deszczu w poprzednich dniach, wtorkowy ranek na szczęście był suchy, choć pochmurny. Panie nie tracąc czasu, ochoczo zabrały się do posadzenia dwóch tysięcy cebulek, które wiosną rozkwitną w żółte pola. Nieprzypadkowo wybrano rondo Sybiraków - panie chcą, aby mieszkańcy mieli czym się zachwycać na Niebuszewie. A trzeba przyznać, że krokusy zdecydowanie wzbogacają krajobraz tej części miasta. Zarządca nieruchomościami i spółdzielniami mieszkaniowymi Perfekt od wielu lat bierze udział w "Krokusowej rewolucji".

- W "Krokusowej rewolucji" bierzemy udział dokładnie od 2014 roku. Co roku sadzimy średnio dwa tysiące cebulek. Zawsze jesteśmy zwarte, gotowe i przede wszystkim chętne do udziału w akcji - mówi Barbara Kaźmierska, prezes Perfektu. - To jest nasze rondo, tak zwane "rondo Perfektu". Teraz będziemy czekać do wiosny, ponieważ efekt jest naprawdę niesamowity. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby przyjechali i zobaczyli, jak pięknie będzie wyglądać to miejsce.

Panie mogły liczyć na pomoc Sylwiusza Mołodeckiego z Zielonych Ogrodów, który nie krył dumy i radości ze wspólnej pracy, która tak naprawdę dla wszystkich jest zabawą.

- Od sześciu lat nigdy nie zawiodłem się na paniach. Co więcej, nigdy nie dzwoniłem z informacją o "Krokusowej rewolucji", ponieważ albo pani Basia, albo pani Ola, albo pani Hania dzwoniły z pytaniem, czy o nich pamiętam. Widać, że żyją tą akcją, zawsze robią tablo ze zdjęciami z poprzednich edycji. "Krokusowa rewolucja" to jeden z elementów integrujących załogę. Zawsze mogą liczyć na moją pomoc - dodał Sylwiusz Mołodecki.

Tekst i fot. Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: Panie z Perfektu od sześciu lat sadzą krokusy na rondzie Sybiraków.

Krokusowe rondo Sybiraków Krokusowe rondo Sybiraków Krokusowe rondo Sybiraków

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie