wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Krócej na przystankach

Krócej na przystankach

Krócej na przystankach
Data publikacji: 2016-02-11 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 942 117732

Radni trzech szczecińskich osiedli z prawobrzeża: Zdrojów, Podjuch, Klucza-Żydowiec wystąpili z propozycją nowej organizacji ruchu komunikacji miejskiej w tym obszarze. Chodzi o lepsze połączenia z Bukowym, Dąbiem i autobusy nocne. 

Wniosek trafił do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W piśmie przewodniczący rad poszczególnych osiedli przychylają się do planowanego przez ZDiTM uruchomienia linii (w zastępstwie za obecną 55), która swój bieg rozpocznie na pętli Klucz-Autostrada, a zakończy na pętli Bukowe jadąc przez: Podjuchy, Zdroje, Słoneczne, Majowe, Klęskowo. Linia miałaby być aktywna przez 7 dni w tygodniu, a kursy odbywać co 20 minut. Tę funkcję częściowo spełnia dziś autobus 66, ale jeździ on tylko 11 razy na dobę i jedynie w dni powszednie.

Kolejny postulat dotyczy autobusów nocnych 533 (Dąbie - Żydowce). W tym przypadku pasażerowie jadący z lewobrzeża (np. 531 lub 532) mają trudności w skomunikowaniu się z 533, kiedy chcą się przesiąść na rondzie Ułanów Podolskich. Ponadto przerwa pomiędzy dwoma z trzech kursów wynosi ponad 3 godziny. To według radnych należy poprawić. Ostatnia propozycja to wydłużenie dotychczasowej trasy linii 64 do stref przemysłowych w kierunku Załomia lub lepsze skomunikowanie 64 z 77.

Te postulaty, jak i inne scenariusze nowej organizacji ruchu autobusów w rejonie prawobrzeża będą rozważane bliżej terminu rozbudowania pętli Szybkiego Szczecińskiego Tramwaju przy ulicy Turkusowej. Według pierwotnej umowy, wykonawca na zrealizowanie tej inwestycji ma czas do połowy roku. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Jola
Szkoda, że RO Dąbie śpi i nic nie robi dla linii 77, gdzie zawsze panuje tłok i autobusy kursują zbyt rzadko. Ale jak się jeździ autami to autobusy nie są potrzebne.
2016-02-11 14:18:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie