poniedziałek, 20 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Krócej na przystankach

Krócej na przystankach

Krócej na przystankach
Data publikacji: 2016-02-11 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:01
Wywietleń: 472 117732

Radni trzech szczecińskich osiedli z prawobrzeża: Zdrojów, Podjuch, Klucza-Żydowiec wystąpili z propozycją nowej organizacji ruchu komunikacji miejskiej w tym obszarze. Chodzi o lepsze połączenia z Bukowym, Dąbiem i autobusy nocne. 

Wniosek trafił do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W piśmie przewodniczący rad poszczególnych osiedli przychylają się do planowanego przez ZDiTM uruchomienia linii (w zastępstwie za obecną 55), która swój bieg rozpocznie na pętli Klucz-Autostrada, a zakończy na pętli Bukowe jadąc przez: Podjuchy, Zdroje, Słoneczne, Majowe, Klęskowo. Linia miałaby być aktywna przez 7 dni w tygodniu, a kursy odbywać co 20 minut. Tę funkcję częściowo spełnia dziś autobus 66, ale jeździ on tylko 11 razy na dobę i jedynie w dni powszednie.

Kolejny postulat dotyczy autobusów nocnych 533 (Dąbie - Żydowce). W tym przypadku pasażerowie jadący z lewobrzeża (np. 531 lub 532) mają trudności w skomunikowaniu się z 533, kiedy chcą się przesiąść na rondzie Ułanów Podolskich. Ponadto przerwa pomiędzy dwoma z trzech kursów wynosi ponad 3 godziny. To według radnych należy poprawić. Ostatnia propozycja to wydłużenie dotychczasowej trasy linii 64 do stref przemysłowych w kierunku Załomia lub lepsze skomunikowanie 64 z 77.

Te postulaty, jak i inne scenariusze nowej organizacji ruchu autobusów w rejonie prawobrzeża będą rozważane bliżej terminu rozbudowania pętli Szybkiego Szczecińskiego Tramwaju przy ulicy Turkusowej. Według pierwotnej umowy, wykonawca na zrealizowanie tej inwestycji ma czas do połowy roku. ©℗

(szymw)

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Jola
Szkoda, że RO Dąbie śpi i nic nie robi dla linii 77, gdzie zawsze panuje tłok i autobusy kursują zbyt rzadko. Ale jak się jeździ autami to autobusy nie są potrzebne.
2016-02-11 14:18:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy