Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Płynniej przez skrzyżowanie

Data publikacji: 08 lutego 2016 r. 20:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Płynniej przez skrzyżowanie
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Skrzyżowanie ulic Hangarowej i Struga z Gryfińską w Szczecinie zostanie zmodernizowane. Jest więc szansa, że łatwiej nam będzie dojechać z centrum na prawobrzeże. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego liczy na zmniejszenie tworzących się w tym miejscu korków.

Krzyżówka ul. Hangarowej i Struga z ul. Gryfińską to niezwykle ważne skrzyżowanie. Zjeżdżając w tym miejscu z głównej trasy (pełniącej przede wszystkich funkcję tranzytową), dojedziemy do Dąbia i Zdrojów, a jadąc dalej ul. Batalionów Chłopskich dotrzemy do Podjuch, Żydowiec i Klucza. Niestety, wciąż tworzą się tu zatory. Przejechanie krzyżówki niezmiennie od lat wymaga czasu. Główną tego przyczyną jest zwężenie (przed światłami) trzypasmowej ul. Hangarowej o jeden pas ruchu.

ZDiTM ma jednak pomysł na udrożnienie tego wąskiego gardła.

- Chcemy dobudować jeszcze jeden dodatkowy pas - podaje Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM.

Dzięki temu jadący prosto w kierunku osiedli i Kijewa będą mieli do dyspozycji trzy pasy. Zmieni się też organizacja ruchu dla jadących w stronę centrum. Prawoskręt, czyli skrajny prawy pas ul. Struga, zostanie udostępniony również tym, którzy jadą prosto. Tu też więc powstaną trzy pasy prowadzące na lewobrzeże.

- Ten prawoskręt jest na tyle mało obciążony, że można ten pas zastąpić pasem do jazdy na wprost i w prawo. I w tym momencie usprawnimy przejazd przez to skrzyżowanie. Na całym przelocie będziemy mieli trzy pasy do jazdy na wprost - dodaje Wołoszczuk.

Prace powinny się rozpocząć w połowie roku. (lw)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chwilkowski@interia.pl
2016-08-22 15:03:43
wiadukt... -potr(z)ebujemy prosty nowy wiadukt nad Hangarowa w ciagu Gryfinskiej za 10-15 mln zlotych http://tustolica.pl/wiadukt-w-chotomowie-gotowy_61605
Super
2016-02-09 10:18:18
Ooo, miasto nie chwaliło się, że nad tym skrzyżowanie wybuduje wiadukt, bo tylko on upłynni ruch.
aaabbb
2016-02-09 05:34:37
Zamiast na filharmonię? Betonową aleję kwiatową?Marinę i przystań żeglarską? Czeku kilkuset melomanów ma mieć komfortowe warunki oddawania się swojemu hobby i pasji a tysiące kibiców piłkarskich nie zasługują na nowoczesny stadion? i proszę nie używać argumentu o chuliganach niszczących stadion, gdyż takie zdarzenia nie miały miejsca w Sz-nie od lat
Nie ma takiego skrzyżowania!!!
2016-02-08 22:23:58
Nie ma takiego skrzyżowania jak: Hangarowa - Gryfińska - Struga. Redaktor piszący notatkę nie musi znać topografii miasta, natomiast należałoby wymagać tego od ważnego urzędnika ZDiTM. Mógłby popatrzeć chociaż na mapę umieszczoną na stronie Urzędu Miasta (http://gis.um.szczecin.pl/UMSzczecinGIS/chapter_85000.asp?qfid1=0%2C1&qfid2=2&qfv=Hangarowa). Inaczej będzie niedopatrzenie takie jak choćby z budową pętli autobusowej przy pętli tramwajowej "Turkusowa". W tym wypadku może dojść do przebudowy nie tej ulicy lub nie w tym miejscu. Ulica Struga od strony wschodniej (od osiedla Słonecznego) rzeczywiście dochodzi do ulicy Gryfińskiej, przecina ją i jeszcze w dalszym ciągu jako Struga (!!!!) biegnie jakieś 500 metrów w kierunku Centrum. Tam dopiero, powyżej marketu Top Shopping, dochodzi do ulicy Hangarowej i skręcając w lewo jako Hangarowa dochodzi do skrzyżowania z ulicami Leszczynową i Eskadrową. W tym samym miejscu - powyżej Top Shopping - odchodzi w prawo wąską ulica i to też jest Hangarowa, prowadząca wzdłuż lotniska w kierunku Dąbia. W pewnym momencie rzeczywiście dochodzi do ul. Gryfińskiej (w okolicach myjni) ale to miejsce trudno nazwać skrzyżowaniem i jest ono oddalone od krzyżówki Struga - Gryfińska o jakieś 1000 metrów. W razie czego mogę Redakcji przesłać zdjęcia z tabliczkami, na których są nazwy ulic: Gryfińska i Hangarowa. Gdyby nazewnictwo ulic było takie, jak to przedstawia przedstawiciel ZDiTM, to siedziba Centrum Likwidacji Szkód PZU miałaby adres "Hangarowa", a nie STRUGA 2. Przebieg (po licznych przebudowach) dwujezdniowego odcinka ulic od skrzyżowania Eskadrowa-Leszczynowa-Hangarowa do skrzyżowania Struga-Gryfińska rzeczywiście może sugerować, że istnieje coś takiego jak krzyżówka Hangarowa-Gryfińska-Struga. Albo niech Urząd Miasta zmieni oznakowanie ulic na swoich mapach i na tabliczkach, dostosowując je do obecnego natężenia ruchu ulicznego, albo niech przedstawiciel ZDiTM zmieni swoją znajomość mapy drogowej Szczecina na zgodną ze stanem faktycznym.
aaa
2016-02-08 21:33:13
wystarczy wybudować wiadukty nad linią kolejową i skrzyżowaniem dla jadących ulicą STRUGA i HANGAROWĄ. i problem rozwiązany. no ale to kosztuje. zamiast wydać kasę na stadion to należałoby pomyśleć o wiaduktach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA