sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Płynniej przez skrzyżowanie

Płynniej przez skrzyżowanie

Płynniej przez skrzyżowanie
Data publikacji: 2016-02-08 20:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2229 116265

Skrzyżowanie ulic Hangarowej i Struga z Gryfińską w Szczecinie zostanie zmodernizowane. Jest więc szansa, że łatwiej nam będzie dojechać z centrum na prawobrzeże. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego liczy na zmniejszenie tworzących się w tym miejscu korków.

Krzyżówka ul. Hangarowej i Struga z ul. Gryfińską to niezwykle ważne skrzyżowanie. Zjeżdżając w tym miejscu z głównej trasy (pełniącej przede wszystkich funkcję tranzytową), dojedziemy do Dąbia i Zdrojów, a jadąc dalej ul. Batalionów Chłopskich dotrzemy do Podjuch, Żydowiec i Klucza. Niestety, wciąż tworzą się tu zatory. Przejechanie krzyżówki niezmiennie od lat wymaga czasu. Główną tego przyczyną jest zwężenie (przed światłami) trzypasmowej ul. Hangarowej o jeden pas ruchu.

ZDiTM ma jednak pomysł na udrożnienie tego wąskiego gardła.

- Chcemy dobudować jeszcze jeden dodatkowy pas - podaje Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM.

Dzięki temu jadący prosto w kierunku osiedli i Kijewa będą mieli do dyspozycji trzy pasy. Zmieni się też organizacja ruchu dla jadących w stronę centrum. Prawoskręt, czyli skrajny prawy pas ul. Struga, zostanie udostępniony również tym, którzy jadą prosto. Tu też więc powstaną trzy pasy prowadzące na lewobrzeże.

- Ten prawoskręt jest na tyle mało obciążony, że można ten pas zastąpić pasem do jazdy na wprost i w prawo. I w tym momencie usprawnimy przejazd przez to skrzyżowanie. Na całym przelocie będziemy mieli trzy pasy do jazdy na wprost - dodaje Wołoszczuk.

Prace powinny się rozpocząć w połowie roku. (lw)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

chwilkowski@interia.pl
wiadukt... -potr(z)ebujemy prosty nowy wiadukt nad Hangarowa w ciagu Gryfinskiej za 10-15 mln zlotych http://tustolica.pl/wiadukt-w-chotomowie-gotowy_61605
2016-08-22 15:03:43
Super
Ooo, miasto nie chwaliło się, że nad tym skrzyżowanie wybuduje wiadukt, bo tylko on upłynni ruch.
2016-02-09 10:18:18
aaabbb
Zamiast na filharmonię? Betonową aleję kwiatową?Marinę i przystań żeglarską? Czeku kilkuset melomanów ma mieć komfortowe warunki oddawania się swojemu hobby i pasji a tysiące kibiców piłkarskich nie zasługują na nowoczesny stadion? i proszę nie używać argumentu o chuliganach niszczących stadion, gdyż takie zdarzenia nie miały miejsca w Sz-nie od lat
2016-02-09 05:34:37
Nie ma takiego skrzyżowania!!!
Nie ma takiego skrzyżowania jak: Hangarowa - Gryfińska - Struga. Redaktor piszący notatkę nie musi znać topografii miasta, natomiast należałoby wymagać tego od ważnego urzędnika ZDiTM. Mógłby popatrzeć chociaż na mapę umieszczoną na stronie Urzędu Miasta (http://gis.um.szczecin.pl/UMSzczecinGIS/chapter_85000.asp?qfid1=0%2C1&qfid2=2&qfv=Hangarowa). Inaczej będzie niedopatrzenie takie jak choćby z budową pętli autobusowej przy pętli tramwajowej "Turkusowa". W tym wypadku może dojść do przebudowy nie tej ulicy lub nie w tym miejscu. Ulica Struga od strony wschodniej (od osiedla Słonecznego) rzeczywiście dochodzi do ulicy Gryfińskiej, przecina ją i jeszcze w dalszym ciągu jako Struga (!!!!) biegnie jakieś 500 metrów w kierunku Centrum. Tam dopiero, powyżej marketu Top Shopping, dochodzi do ulicy Hangarowej i skręcając w lewo jako Hangarowa dochodzi do skrzyżowania z ulicami Leszczynową i Eskadrową. W tym samym miejscu - powyżej Top Shopping - odchodzi w prawo wąską ulica i to też jest Hangarowa, prowadząca wzdłuż lotniska w kierunku Dąbia. W pewnym momencie rzeczywiście dochodzi do ul. Gryfińskiej (w okolicach myjni) ale to miejsce trudno nazwać skrzyżowaniem i jest ono oddalone od krzyżówki Struga - Gryfińska o jakieś 1000 metrów. W razie czego mogę Redakcji przesłać zdjęcia z tabliczkami, na których są nazwy ulic: Gryfińska i Hangarowa. Gdyby nazewnictwo ulic było takie, jak to przedstawia przedstawiciel ZDiTM, to siedziba Centrum Likwidacji Szkód PZU miałaby adres "Hangarowa", a nie STRUGA 2. Przebieg (po licznych przebudowach) dwujezdniowego odcinka ulic od skrzyżowania Eskadrowa-Leszczynowa-Hangarowa do skrzyżowania Struga-Gryfińska rzeczywiście może sugerować, że istnieje coś takiego jak krzyżówka Hangarowa-Gryfińska-Struga. Albo niech Urząd Miasta zmieni oznakowanie ulic na swoich mapach i na tabliczkach, dostosowując je do obecnego natężenia ruchu ulicznego, albo niech przedstawiciel ZDiTM zmieni swoją znajomość mapy drogowej Szczecina na zgodną ze stanem faktycznym.
2016-02-08 22:23:58
aaa
wystarczy wybudować wiadukty nad linią kolejową i skrzyżowaniem dla jadących ulicą STRUGA i HANGAROWĄ. i problem rozwiązany. no ale to kosztuje. zamiast wydać kasę na stadion to należałoby pomyśleć o wiaduktach.
2016-02-08 21:33:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie