poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Płynniej przez skrzyżowanie

Płynniej przez skrzyżowanie

Płynniej przez skrzyżowanie
Data publikacji: 2016-02-08 20:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2388 116265

Skrzyżowanie ulic Hangarowej i Struga z Gryfińską w Szczecinie zostanie zmodernizowane. Jest więc szansa, że łatwiej nam będzie dojechać z centrum na prawobrzeże. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego liczy na zmniejszenie tworzących się w tym miejscu korków.

Krzyżówka ul. Hangarowej i Struga z ul. Gryfińską to niezwykle ważne skrzyżowanie. Zjeżdżając w tym miejscu z głównej trasy (pełniącej przede wszystkich funkcję tranzytową), dojedziemy do Dąbia i Zdrojów, a jadąc dalej ul. Batalionów Chłopskich dotrzemy do Podjuch, Żydowiec i Klucza. Niestety, wciąż tworzą się tu zatory. Przejechanie krzyżówki niezmiennie od lat wymaga czasu. Główną tego przyczyną jest zwężenie (przed światłami) trzypasmowej ul. Hangarowej o jeden pas ruchu.

ZDiTM ma jednak pomysł na udrożnienie tego wąskiego gardła.

- Chcemy dobudować jeszcze jeden dodatkowy pas - podaje Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM.

Dzięki temu jadący prosto w kierunku osiedli i Kijewa będą mieli do dyspozycji trzy pasy. Zmieni się też organizacja ruchu dla jadących w stronę centrum. Prawoskręt, czyli skrajny prawy pas ul. Struga, zostanie udostępniony również tym, którzy jadą prosto. Tu też więc powstaną trzy pasy prowadzące na lewobrzeże.

- Ten prawoskręt jest na tyle mało obciążony, że można ten pas zastąpić pasem do jazdy na wprost i w prawo. I w tym momencie usprawnimy przejazd przez to skrzyżowanie. Na całym przelocie będziemy mieli trzy pasy do jazdy na wprost - dodaje Wołoszczuk.

Prace powinny się rozpocząć w połowie roku. (lw)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

chwilkowski@interia.pl
wiadukt... -potr(z)ebujemy prosty nowy wiadukt nad Hangarowa w ciagu Gryfinskiej za 10-15 mln zlotych http://tustolica.pl/wiadukt-w-chotomowie-gotowy_61605
2016-08-22 15:03:43
Super
Ooo, miasto nie chwaliło się, że nad tym skrzyżowanie wybuduje wiadukt, bo tylko on upłynni ruch.
2016-02-09 10:18:18
aaabbb
Zamiast na filharmonię? Betonową aleję kwiatową?Marinę i przystań żeglarską? Czeku kilkuset melomanów ma mieć komfortowe warunki oddawania się swojemu hobby i pasji a tysiące kibiców piłkarskich nie zasługują na nowoczesny stadion? i proszę nie używać argumentu o chuliganach niszczących stadion, gdyż takie zdarzenia nie miały miejsca w Sz-nie od lat
2016-02-09 05:34:37
Nie ma takiego skrzyżowania!!!
Nie ma takiego skrzyżowania jak: Hangarowa - Gryfińska - Struga. Redaktor piszący notatkę nie musi znać topografii miasta, natomiast należałoby wymagać tego od ważnego urzędnika ZDiTM. Mógłby popatrzeć chociaż na mapę umieszczoną na stronie Urzędu Miasta (http://gis.um.szczecin.pl/UMSzczecinGIS/chapter_85000.asp?qfid1=0%2C1&qfid2=2&qfv=Hangarowa). Inaczej będzie niedopatrzenie takie jak choćby z budową pętli autobusowej przy pętli tramwajowej "Turkusowa". W tym wypadku może dojść do przebudowy nie tej ulicy lub nie w tym miejscu. Ulica Struga od strony wschodniej (od osiedla Słonecznego) rzeczywiście dochodzi do ulicy Gryfińskiej, przecina ją i jeszcze w dalszym ciągu jako Struga (!!!!) biegnie jakieś 500 metrów w kierunku Centrum. Tam dopiero, powyżej marketu Top Shopping, dochodzi do ulicy Hangarowej i skręcając w lewo jako Hangarowa dochodzi do skrzyżowania z ulicami Leszczynową i Eskadrową. W tym samym miejscu - powyżej Top Shopping - odchodzi w prawo wąską ulica i to też jest Hangarowa, prowadząca wzdłuż lotniska w kierunku Dąbia. W pewnym momencie rzeczywiście dochodzi do ul. Gryfińskiej (w okolicach myjni) ale to miejsce trudno nazwać skrzyżowaniem i jest ono oddalone od krzyżówki Struga - Gryfińska o jakieś 1000 metrów. W razie czego mogę Redakcji przesłać zdjęcia z tabliczkami, na których są nazwy ulic: Gryfińska i Hangarowa. Gdyby nazewnictwo ulic było takie, jak to przedstawia przedstawiciel ZDiTM, to siedziba Centrum Likwidacji Szkód PZU miałaby adres "Hangarowa", a nie STRUGA 2. Przebieg (po licznych przebudowach) dwujezdniowego odcinka ulic od skrzyżowania Eskadrowa-Leszczynowa-Hangarowa do skrzyżowania Struga-Gryfińska rzeczywiście może sugerować, że istnieje coś takiego jak krzyżówka Hangarowa-Gryfińska-Struga. Albo niech Urząd Miasta zmieni oznakowanie ulic na swoich mapach i na tabliczkach, dostosowując je do obecnego natężenia ruchu ulicznego, albo niech przedstawiciel ZDiTM zmieni swoją znajomość mapy drogowej Szczecina na zgodną ze stanem faktycznym.
2016-02-08 22:23:58
aaa
wystarczy wybudować wiadukty nad linią kolejową i skrzyżowaniem dla jadących ulicą STRUGA i HANGAROWĄ. i problem rozwiązany. no ale to kosztuje. zamiast wydać kasę na stadion to należałoby pomyśleć o wiaduktach.
2016-02-08 21:33:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie