wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na kilka lat zagrzeje miejsce

Na kilka lat zagrzeje miejsce

Na kilka lat zagrzeje miejsce
Data publikacji: 2016-02-10 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 2028 117321

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże przeniosła się do nowej siedziby. Do tej pory mieściła się na czwartym piętrze budynku III Urzędu Skarbowego przy ulicy Rydla 65. Od końca stycznia funkcjonuje na lewobrzeżu Szczecina - w budynku przy ulicy Wielkopolskiej 45.

- Zmiana lokalizacji siedziby prokuratury została spowodowana wypowiedzeniem przez III Urząd Skarbowy umowy najmu. Obowiązywała ona do dnia 31 grudnia 2015 roku. W uzasadnieniu wypowiedzenia Urząd Skarbowy wskazał potrzeby lokalowe organów podatkowych województwa zachodniopomorskiego.  Zajmowany obecnie przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Prawobrzeże budynek należy do Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. Po analizie wszystkich ofert, biorąc pod uwagę wielkość oferowanej powierzchni, czynsz za wynajem oraz koszty dostosowania pomieszczeń jako najkorzystniejszą uznano propozycję SEC. Na terenie prawobrzeżnej części Szczecina nie było możliwe pozyskanie obiektu o wymaganej powierzchni, spełniającego wymagania prokuratury. Umowa najmu została zawarta do 31 grudnia 2019 roku - wyjaśnia prokurator Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

(dar)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Jakób
I tak są wspaniałomyślni, że nie przenieśli się do Polic. Okazuje się, że wygoda własna ważniejsza od wygody obywateli. Może będą mieli mniej spraw, bo nie każdemu będzie się chciało wyprawiać na drugi brzeg Odry. Do Ola: Na Wielkopolską jest dalej niż do Wielgowa, które skądinąd leży na Prawobrzeżu.
2016-02-10 11:37:58
olo
Lokalizacja jak lokalizacja, dobrze że nie przenieśli się do Wielgowa. Jeszcze jakby napis "SEC ciepło systemowe" zasłonili banerem "Prokuratura Rejonowa..." to by wyglądał znacznie lepiej i nie myliło interesantów.
2016-02-10 09:31:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie