Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Na kilka lat zagrzeje miejsce

Data publikacji: 10 lutego 2016 r. 08:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Na kilka lat zagrzeje miejsce
 

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże przeniosła się do nowej siedziby. Do tej pory mieściła się na czwartym piętrze budynku III Urzędu Skarbowego przy ulicy Rydla 65. Od końca stycznia funkcjonuje na lewobrzeżu Szczecina - w budynku przy ulicy Wielkopolskiej 45.

- Zmiana lokalizacji siedziby prokuratury została spowodowana wypowiedzeniem przez III Urząd Skarbowy umowy najmu. Obowiązywała ona do dnia 31 grudnia 2015 roku. W uzasadnieniu wypowiedzenia Urząd Skarbowy wskazał potrzeby lokalowe organów podatkowych województwa zachodniopomorskiego.  Zajmowany obecnie przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Prawobrzeże budynek należy do Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. Po analizie wszystkich ofert, biorąc pod uwagę wielkość oferowanej powierzchni, czynsz za wynajem oraz koszty dostosowania pomieszczeń jako najkorzystniejszą uznano propozycję SEC. Na terenie prawobrzeżnej części Szczecina nie było możliwe pozyskanie obiektu o wymaganej powierzchni, spełniającego wymagania prokuratury. Umowa najmu została zawarta do 31 grudnia 2019 roku - wyjaśnia prokurator Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

(dar)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakób
2016-02-10 11:37:58
I tak są wspaniałomyślni, że nie przenieśli się do Polic. Okazuje się, że wygoda własna ważniejsza od wygody obywateli. Może będą mieli mniej spraw, bo nie każdemu będzie się chciało wyprawiać na drugi brzeg Odry. Do Ola: Na Wielkopolską jest dalej niż do Wielgowa, które skądinąd leży na Prawobrzeżu.
olo
2016-02-10 09:31:22
Lokalizacja jak lokalizacja, dobrze że nie przenieśli się do Wielgowa. Jeszcze jakby napis "SEC ciepło systemowe" zasłonili banerem "Prokuratura Rejonowa..." to by wyglądał znacznie lepiej i nie myliło interesantów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA