czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Na kilka lat zagrzeje miejsce

Na kilka lat zagrzeje miejsce

Na kilka lat zagrzeje miejsce
Data publikacji: 2016-02-10 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:17
Wywietleń: 1489 117321

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże przeniosła się do nowej siedziby. Do tej pory mieściła się na czwartym piętrze budynku III Urzędu Skarbowego przy ulicy Rydla 65. Od końca stycznia funkcjonuje na lewobrzeżu Szczecina - w budynku przy ulicy Wielkopolskiej 45.

- Zmiana lokalizacji siedziby prokuratury została spowodowana wypowiedzeniem przez III Urząd Skarbowy umowy najmu. Obowiązywała ona do dnia 31 grudnia 2015 roku. W uzasadnieniu wypowiedzenia Urząd Skarbowy wskazał potrzeby lokalowe organów podatkowych województwa zachodniopomorskiego.  Zajmowany obecnie przez Prokuraturę Rejonową Szczecin-Prawobrzeże budynek należy do Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. Po analizie wszystkich ofert, biorąc pod uwagę wielkość oferowanej powierzchni, czynsz za wynajem oraz koszty dostosowania pomieszczeń jako najkorzystniejszą uznano propozycję SEC. Na terenie prawobrzeżnej części Szczecina nie było możliwe pozyskanie obiektu o wymaganej powierzchni, spełniającego wymagania prokuratury. Umowa najmu została zawarta do 31 grudnia 2019 roku - wyjaśnia prokurator Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

(dar)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Jakób
I tak są wspaniałomyślni, że nie przenieśli się do Polic. Okazuje się, że wygoda własna ważniejsza od wygody obywateli. Może będą mieli mniej spraw, bo nie każdemu będzie się chciało wyprawiać na drugi brzeg Odry. Do Ola: Na Wielkopolską jest dalej niż do Wielgowa, które skądinąd leży na Prawobrzeżu.
2016-02-10 11:37:58
olo
Lokalizacja jak lokalizacja, dobrze że nie przenieśli się do Wielgowa. Jeszcze jakby napis "SEC ciepło systemowe" zasłonili banerem "Prokuratura Rejonowa..." to by wyglądał znacznie lepiej i nie myliło interesantów.
2016-02-10 09:31:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”