Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Krakowska w remoncie

Data publikacji: 2018-08-29 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Krakowska w remoncie
Fot. Mirosław WINCONEK  

Ruszają roboty drogowe na ul. Krakowskiej. Wymiana nawierzchni jezdni ma być wykonana na całej długości ulicy. W związku z nimi pojawiły się tam już pierwsze zmiany w organizacji ruchu i stosowne znaki ostrzegawcze oraz o ograniczeniu prędkości do 30 km/h i zakazie wyprzedzania. Wkrótce zostanie też wprowadzony ruch wahadłowy.

Jak wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, prace na ul. Krakowskiej od 30 sierpnia „prowadzone będą w godzinach dziennych, wieczornych i nocnych”, a w tym czasie ruch – jak dodaje – „będzie wahadłowy, sterowany ręcznie".

To będzie oznaczać spore utrudnienia dla kierowców. Ulica Krakowska łączy rondo Uniwersyteckie z ulicami Wrocławską i Europejską na Gumieńcach. Kursują tamtędy także miejskie autobusy linii 60.

– W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia, oraz warstwy ścieralnej – informuje H. Pieczyńska.

Drogowcom ze spółki Strabag, której zadanie zlecił ZDiTM w ramach umowy na bieżące utrzymanie i remonty szczecińskich ulic, roboty zajmą najbliższych kilka tygodni. Potrwać mają przez miesiąc, o ile – jak zastrzega rzeczniczka ZDiTM – będzie im sprzyjać pogoda. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pytanie
2018-08-29 16:46:52
Prace na całej długości, czy tylko do skrzyżowania z osiedlem Reda?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA