Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy [GALERIA]

Data publikacji: 08 sierpnia 2018 r. 16:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:17
Ulica Arkońska i gorączka na placu przebudowy
 

Bezdeszczowa aura sprzyja drogowcom, ale niekoniecznie już ekstremalne temperatury. Tego lata, kiedy już przed godz. 9 temperatura regularnie przekracza po 25-28 stopni Celsjusza, a w południa w słońcu szybuje powyżej czterdziestu, kiedy przy braku jakiegokolwiek nawet wysiłku pot zaczyna zalewać czoło, jakąkolwiek pracę fizyczną w takim skwarze można by już uznać za heroizm.

Dlatego wiele robót przy wykopach, przy wylewaniu podbudów dróg i nawierzchni z asfaltu, drogowcy wykonują teraz tylko właśnie od świtu do wczesnego przedpołudnia.

Plac największej aktualnie drogowej przebudowy ul. Arkońskiej w szczecinie od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego i ul. Władysława Szafera po pętlę Las Arkoński nie jest wyjątkiem.

Tak jest w przypadku osadzania zmontowanych z szyn już odcinków nowego torowiska najpierw w 30-centymetrowej warstwie betonowej podbudowy, a następnie wylewania betonu w międzytorza nowej trasy tramwajowej. Poza tym, przy obecnych realiach pogodowych, zaraz po wylaniu warstwy betonu w dane miejsce nasuwana jest mata chroniącą go przed bezpośrednim działaniem palących promieni słonecznych, a każdego ranka regularnie beton dodatkowo jest zraszany wodą z cysterny, by nie wysychał za szybko. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wilq
2018-08-09 23:47:12
Polska dziwny kraj skoro z gory wiadomo jaka bedzie pogoda i zar z nieba lal to czemu nie przeniesc prac na pore nocna gdzie temperatury sa nizsze ale z drugiej strony w przypadku pizniejszych awarii czy usterek bedzie wytlumaczenie juz pewne takie byly warunki pracy i taki skutek.
Jojo
2018-08-08 23:14:13
Ale ludzie jesteście naiwni, ktoś, coś usłyszał, przeczytał i pisze brednie. Firma X osadza energopol o upadłość, bo nie zapłacił jej faktury ( którą energopol uważa za bezzasadną). To tak jak by sąsiad nagle złożył zawiadomienie do prokuratury, że jesteś mordercą, a Ty nic nie zrobiłeś. Proste sprawę trzeba wyjaśnić bo to pomówienie. Tak samo w przypadku energopolu - trzeba wyjaśnić. Mimo, że ta firma jest znana z torowiska z Gdańskiej.
@tymczasem....
2018-08-08 21:33:01
A co ma Energopol do tego artykulu? Energopol to przekrety. Tu buduje Eurovia Polska
tymczasem....
2018-08-08 18:49:08
"Jest wniosek o upadłość Energopolu-Szczecin. Co z tunelem w Świnoujściu?Jest wniosek o upadłość Energopolu-Szczecin. Co z tunelem w Świnoujściu? Żródło:https://www.wnp.pl/wiadomosci/328325.html
Seweryn
2018-08-08 18:00:09
Wspolczuje Panom. Moze glowny wykonawca moglby zasponsorowac bilet na Arkonke w przerwie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA