Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Krajobraz po wybuchu

Data publikacji: 31 marca 2016 r. 21:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Krajobraz po wybuchu
 

Policyjni biegli przez wiele godzin przeszukiwali pogorzelisko po wybuchu i pożarze targowiska w Osinowie Dolnym. Wyniki ich pracy, a co za tym idzie, odpowiedź na pytanie o przyczyny tragicznych wydarzeń we wtorek, poznamy jednak nie szybko. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Prawdopodobne jest jednak, że przejmie je Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Przypomnijmy, że w wyniku eksplozji kontenerów z fajerwerkami rannych zostało 11 osób. Wybuch zdemolował część bazaru, uszkodził wiele okolicznych budynków. Zniszczonych zostało co najmniej 8 samochodów. Najbardziej ucierpiał Niemiec, którego nieprzytomnego odwieziono do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Jeszcze wczoraj był w stanie śpiączki farmakologicznej. Ciężki jest także stan drugiego poszkodowanego. W chwili wybuchu doznał on poważnych oparzeń, w tym m.in. nóg oraz brzucha. Trafił do szpitala w Nowej Soli.

Na gminnym targowisku w Osinowie Dolnym przez cały czwartek trwało usuwanie skutków pożarów, do jakich doszło we wtorek przed godz. 13. oraz w nocy z wtorku na środę. Kupcy, którzy dysponowali dwoma ciągnikami (jeden użyczyła im gmina Cedynia), wywozili zgliszcza.

W sobotę część handlowców najprawdopodobniej powróci do pracy.

Więcej w magazynowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu z 1 kwietnia 2016

R.K. CIEPLIŃSKI

Fot. R.STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelniczka,
2016-03-31 23:40:05
Miejmy nadzieje... ze nie byly to "wstepne przygotowania" do S-D-M w Krakowie i przyjazdu Papieza ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA