sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE:„To był cud, że nikt nie zginął”

W KURIERZE:„To był cud, że nikt nie zginął”

W KURIERZE:„To był cud, że nikt nie zginął”
Data publikacji: 2016-03-30 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:22
Wywietleń: 1170 126254

TO był cud, albo szczęśliwy zbieg okoliczności, że we wtorkowych eksplozjach, które wstrząsnęły targowiskiem w Osinowie Dolnym, nikt nie zginął. Zniszczeniu uległo kilkadziesiąt pawilonów, punktów usługowych i sklepów. W nocy z wtorku na środę nastąpił drugi akt katastrofy – spłonęło kolejnych osiem stoisk w gminnej części targowiska.

Część kupców obwinia właściciela działki, na której kupcy handlowali fajerwerkami. Inni wskazują na władze gminy, które tolerowały samowole budowlaną na działce, na której plan miejscowy przewidywał budowę parkingu. Nie brakuje jednak i tych, którzy uważają, że część odpowiedzialności ponosi także gryfiński nadzór budowlany, który przymykał oko na nielegalne stragany i kontenery wypchane po brzegi materiałami wybuchowymi.

Dramatyczny epilog miała wtorkowa katastrofa na targowisku w Osinowie Dolnym. Kilkanaście godzin po serii eksplozji w kontenerach handlowych z fajerwerkami na terenie prywatnym spółki Canpol, w wyniku których rannych zostało 11 osób, w tym dwie ciężko, w nocy pożar strawił kolejnych osiem stoisk w innej części bazaru. Spłonęły stoiska na gminnym targowisku. Policja nie wyklucza podpalenia. W środę pogorzelisko przeszukiwali policyjni pirotechnicy. Tymczasem kupcy, którzy stracili swoje miejsca pracy, punkty handlowe wraz z towarem pytają wprost – kto poniesie odpowiedzialność za skutki eksplozji. Wielu z nich straciło nie tylko miejsca pracy, ale także towar o dużej wartości. Wśród poszkodowanych praktycznie nie ma takich, którzy są ubezpieczeni.

Roman CIEPLIŃSKI

fot. Robert STACHNIK

Czytaj więcej w czwartkowym „Kurierze", kup e-wydanie

Komentarze

Po-dejrzliwa,
A moze Ktos do czegos juz sie "przygotowuje i na razie trenuje"...??
2016-03-31 00:40:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”