Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

A nadzór tego nie widział?

Data publikacji: 31 marca 2016 r. 11:19
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
A nadzór tego nie widział?
 

We wtorek na targowisku w Osinowie Dolnym doszło do wybuchu stoiska z petardami, które spowodowało potężne zniszczenia kilkudziesięciu kramów handlowych, samochodów i infrastruktury. Rannych zostało kilkanaście ludzi. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, ale strach pomyśleć co by było, gdyby eksplozja nastąpiła w sobotę czy też niedzielę, kiedy są tam tłumy niemieckich klientów, a parkingi zatłoczone.

Jak już pisaliśmy kontener z petardami i inne stały na terenie parkingu, co było niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego gminy, ale tym się nikt nie przejmował. Pisaliśmy o tym wiele, ale nie reagował nikt: ani nadzór budowlany, ani władze gminy ani też właściciele targowiska, czyli spółka „Canpol”.

Jak wygląda infrastruktura targowiska to pokazywaliśmy na naszych łamach często. Widoczne zdjęcie „instalacji elektrycznej” zamieściliśmy na łamach „Kuriera” rok temu, ale jak się okazuje nie było żadnej reakcji wspomnianych instytucji. Teraz, kiedy doszło do tragedii i ludzie stracili majątek życia, może ktoś się tym zainteresuje. Bo takich obrazków na targowisku „Canpol” było wiele, ale nikomu to nie przeszkadzało.

Tekst i fot.: Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

canpolak
2016-04-01 10:11:19
Jakie inwestycje Canpol zrobił przez te lata? Żadne! Syf, kiła i mogiła . Jedynie szmal kasowali i Arivę przestawili, bo przez lata stała na terenie gminy. Ustawili budy na parkingu, by kasować szmal, a jak pierdyknęło i pół targowiska nie ma, to ktoś pisze, że „nic się nie stało”. Widocznie jemu, bo innym tak. Ujawnij się cwaniaczku i powiedz to głośno tym co stracli kupę szmalu i są bez pracy.
Cedynianin
2016-03-31 21:44:04
No i co pan Kwiatkowski na to?. Co mają wspólnego pana newsy dziennikarskie z rzetelnoscią dziennikarską ? , mam wrażenie, że dla pana najważniejsza jest sensacja, a czy to prawda to już chyba nie ma w tym przypadku znaczenia ?
Tomasz
2016-03-31 18:24:47
Niestety mija się pan Kwiatkowski z prawdą. Zdjęcie zostało zrobione na Targowisku Gminnym którym od 2013 roku administruje spółka Grupa ABJ której były już burmistrz powierzył Targowisko. I rzeczywiście Kufier dużo pisał o tym jaka to wspaniała spółka i jakie to powstaną nowoczesne inwestycje. Jak po zdjęciu widać nie powstały. Ponadto pan Kwiatkowski " zapomniał" napisać że były burmistrz zmienił plan zagospodarowania długo po wybudowaniu Targowiska tym samym uniemożliwiając Canpolowi inwestycje czy też modernizację. I tyle jeśli chodzi o rzetelność dziennikarską.
M. Kwiatkowski
2016-03-31 12:18:07
To zdjęcie było już w Kurierze i jakoś nikt z Canpolu nie twierdził, że to fotomontaż. Przecież wszyscy hanlujący na targowisku to widzieli i sami mi pokazali. Mam też wiele innych, jak chociażby sex-shop na granicy, którego reklama jest zwykłą szmatą. Pani burmistrz też tego nie widziała i nie wiedziała, że wywiesił tę szmatę właściciel Oder Center? Nic się nie stało - to niech pan powie tym co stracili po kilkaset tysięcy zł? Może zareagują właściwie...
Nic się nie stało
2016-03-31 11:55:08
Nikt nie zginął, więc nic się nie stało. A zdjęcie to pewnie jakiś fotomontaż lub zostało zrobione w krajach 3-go świata. Właśnie tak działają układy w małych gminach...w dużych zresztą też.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA