Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Kradzież w pubie

Data publikacji: 07 marca 2016 r. 14:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Kradzież w pubie
 

W Wałczu zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież kurtki skórzanej, w której był telefon komórkowy, dokumenty i portfel z pieniędzmi oraz kartą bankomatową. Sprawcy dokonali także wypłaty pieniędzy przy użyciu skradzionej wcześniej karty.

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego bieżącego roku. Mężczyzna zgłosił kradzież kurtki skórzanej do której, doszło w jednym z pubów w Wałczu.
Z relacji okradzionego mężczyzny wynikało, że po powrocie z toalety zauważył brak kurtki, w której znajdował się telefon komórkowy i portfel, a w nim pieniądze w kwocie 200 złotych, karta bankomatowa i dowód osobisty.
W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Ustalono, że w tym samym czasie w pubie przebywali także 18 i 19 - latek.

Starszy z mężczyzn wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego wyniósł z lokalu kurtkę. Po przeszukaniu kieszeni 19 - latka okazało się, że przywłaszczył sobie telefon komórkowy, a pieniądze wydał na zakupy. Obaj sprawcy dokonali płatności kartą za zakupy metodą zbliżeniową na kwotę ponad 100 złotych. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa, za które grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot.: (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Precz z kradzieżami
2016-03-07 14:41:18
A kto zostawia w kurtce telefon, portfel i dokumenty? Ludzie, złodzieje mogą być wszędzie, nie ułatwiajcie im życia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA