Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Okradał jubilerów

Data publikacji: 05 marca 2016 r. 11:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Okradał jubilerów
 

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże wyrobów jubilerskich na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy policjanci z koszalińskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o tym, że w salonach jubilerskich na terenie miasta pojawiał się mężczyzna, który jak mogłoby się wydawać był zainteresowany kupnem biżuterii. Aby stworzyć pozory, mężczyzna rozglądał się i udawał klienta, prosił ekspedientów o pokazanie mu biżuterii, której kupnem był rzekomo zainteresowany. Następnie 30-latek wykorzystując moment nieuwagi, w którym sprzedawca sięgał po następny wybrany przez niego produkt, zabierał pozostawioną na ladzie biżuterię i uciekał ze sklepu. Ten sam schemat działania sprawcy powtarzał się za każdym razem.

Pracujący nad sprawą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w wyniku podjętych czynności operacyjnych wytypowali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu słupskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna działając w opisany sposób okradł co najmniej cztery salony jubilerskie. Łączna suma start jaką wycenili pokrzywdzeni sięga rzędu ponad 10 tysięcy złotych. W zainteresowaniu sprawcy były przede wszystkim złote sygnety i bransolety.

Mężczyźnie już zostały przedstawione zarzuty kradzieży, które zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek w przeszłości karany był wielokrotnie za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności.

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

5 lub 15... ??
2016-03-05 22:30:58
A moze lepiej bylo by, dac Mu od razu 15-ie...tzn. by za szybko nie wyszedl i znow rozpoczal od nowa PO staremu...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA