piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Okradał jubilerów

Okradał jubilerów

Okradał jubilerów
Data publikacji: 2016-03-05 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1385 122442

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże wyrobów jubilerskich na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy policjanci z koszalińskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o tym, że w salonach jubilerskich na terenie miasta pojawiał się mężczyzna, który jak mogłoby się wydawać był zainteresowany kupnem biżuterii. Aby stworzyć pozory, mężczyzna rozglądał się i udawał klienta, prosił ekspedientów o pokazanie mu biżuterii, której kupnem był rzekomo zainteresowany. Następnie 30-latek wykorzystując moment nieuwagi, w którym sprzedawca sięgał po następny wybrany przez niego produkt, zabierał pozostawioną na ladzie biżuterię i uciekał ze sklepu. Ten sam schemat działania sprawcy powtarzał się za każdym razem.

Pracujący nad sprawą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w wyniku podjętych czynności operacyjnych wytypowali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu słupskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna działając w opisany sposób okradł co najmniej cztery salony jubilerskie. Łączna suma start jaką wycenili pokrzywdzeni sięga rzędu ponad 10 tysięcy złotych. W zainteresowaniu sprawcy były przede wszystkim złote sygnety i bransolety.

Mężczyźnie już zostały przedstawione zarzuty kradzieży, które zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek w przeszłości karany był wielokrotnie za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności.

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

5 lub 15... ??
A moze lepiej bylo by, dac Mu od razu 15-ie...tzn. by za szybko nie wyszedl i znow rozpoczal od nowa PO staremu...??
2016-03-05 22:30:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie