wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koty w wielkim mieście

Koty w wielkim mieście

Koty w wielkim mieście
Data publikacji: 2015-11-02 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2807 34957

Żyją obok nas. Czują i cierpią, jak my. Potrzebują tylko odrobiny ciepła i schronienia, aby przetrwać chłodny i trudny jesienno-zimowy czas. Wystarczy im otwarte do piwnicy okno. Wystarczy im... odrobina naszego człowieczeństwa i współczucia.

Zgodnie z przepisami ustawy O ochronie zwierząt to na gminach spoczywa obowiązek sprawowania opieki nad wolno żyjącymi zwierzętami. A że noce coraz zimniejsze, wkrótce mróz ściśnie...

Warszawski magistrat już zaapelował o pomoc dla bezdomnych futrzaków. W wydał ulotki, w których przekonuje m.in.: „Bytowanie dzikich, piwnicznych kotów w budynkach w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni, przede wszystkim myszy i szczurów". Stąd powołując się na Światową Deklaracją Praw Zwierząt - w której wyraźnie jest napisane, że wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają te same prawa do egzystencji - apeluje do administratorów nieruchomości oraz do obywateli o otwieranie piwnicznych okien dla kotów.

Czy władze Szczecina też myślą o podobnym apelu? ©℗

Czytaj w „Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Koty w wielkim mieście Koty w wielkim mieście

Komentarze

chemik
Strychnina w ogonie szczura?haha, nie ma to jak zabobony
2015-11-03 08:35:24
plakat
Pomoc wolno żyjącym zwierzętom, to jest sprawa wrażliwości, ludzie którzy nie reagują na krzywdę zwierząt, nie zareagują na krzywdę ludzką, takim osobnikom nie należy ufać, mówię osobnikom, bo słowo Człowiek niesie ze sobą zbyt wiele wartości.
2015-11-03 06:40:05
Geniuszu do kotów
szczury maja w ogonie strychnine (Strychnina jest wysoce toksyczna drogą wziewną, połknięta lub zaabsorbowana przez usta albo oczy. Zatrucie skutkuje skurczami mięśni i śmiercią poprzez uduszenie) ,jeśli kot np. w co wątpię zje padnie i jeszcze może zatruć ludzi.Radzę pouczyć się trochę zanim zaczniesz dyskutować
2015-11-03 06:32:38
Do mieszkańca czy może mieszańca,,,
Gdyby nie te wolno żyjące koty to wiedz że już dawno wpier..... by Cię szczury czy myszy. Jeśli jesteś takim przeciwnikiem to przygarnij sobie do domu kilkadziesiąt szczurów. One nie śmierdzą i nie pozostawiają po sobie nieczystości czy fetoru. Akurat jeśli o koty chodzi to podejrzewam że są to zwierzęta czystsze niż nie jeden z Twoich sąsiadów.
2015-11-02 22:17:16
mieszkaniec
to proszę sobie je przygarnąć bo smród jaki pozostawiają w piwnicach jest nie do wytrzymania ! nielegalne koczowisko jet na skarpie koło Katedry i co fanie tam patrzeć na kartonowe kocie osiedle ? latem fetor.Precz z dzikimi zwierzakami.PS jak pani red.ma takie dobre serce niech przygarnie je a nie zachęca do siania epidemii w Szczecinie
2015-11-02 19:08:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie