wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Za ile odśnieżą i posolą

Za ile odśnieżą i posolą

Za ile odśnieżą i posolą
Data publikacji: 2015-10-26 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1533 33529

Dwie sezonowe umowy na usługi odśnieżania i odladzania szczecińskich dróg w czasie akcji Zima 2015/2016, jakie ZDiTM zawarł ze spółkami Remondis i MPO, opiewają łącznie na ponad 6,4 mln zł. Do tego dojdą jeszcze wydatki z tytułu umów całorocznych z trzema spółkami na utrzymanie czystości miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania, wyznaczonych w obrębie chodników, jak również przystanków komunikacji miejskiej na lewo-i prawobrzeżu miasta, czy koszty zleceń.

Największy zakres obsługi zimowej miejskich ulic, wiaduktów, mostów, kładek, schodów czy podjazdów już tradycyjnie - jak w poprzednich latach - szczeciński ZDiTM powierzył tym razem spółkom Remondis (lewobrzeże) i MPO (prawobrzeże). Za gotowość i realne utrzymanie ich przejezdności do kwietnia 2016 r. umowy przewidują dla nich wynagrodzenia w wysokości odpowiednio: 4 799 995,20 zł i 1 620 574,56 zł. Mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego oraz likwidowanie gołoledzi z ulic, placów, zatok i pętli autobusowych w podziale na trzy kategorie w zależności od ich ważności obejmie w przypadku lewobrzeża 545,83 km dróg, prawobrzeża - 212,70 km dróg. Priorytet to trasy, po których jeżdżą autobusy i tramwaje.

Przybędzie miejsc do odśnieżania i odladzania w związku z takimi inwestycjami, jak np. trasa tramwaju na prawobrzeże, a dotyczy to m.in. przyległych doń ulic Jaśminowa, Młodzieży Polskiej, Piechoty, Walecznych. Na drugim brzegu Odry zaś grafik zimowy obejmie m.in. dojazd od ul. Nad Odrą do fabryki Teleyard, ul. Ludową z nowym mostem Brdowskim na Gryfię, czy też ul. Małe Błonia na Wzgórzach Warszewskich. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Mirosław WINCONEK

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie