poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Za ile odśnieżą i posolą

Za ile odśnieżą i posolą

Za ile odśnieżą i posolą
Data publikacji: 2015-10-26 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1368 33529

Dwie sezonowe umowy na usługi odśnieżania i odladzania szczecińskich dróg w czasie akcji Zima 2015/2016, jakie ZDiTM zawarł ze spółkami Remondis i MPO, opiewają łącznie na ponad 6,4 mln zł. Do tego dojdą jeszcze wydatki z tytułu umów całorocznych z trzema spółkami na utrzymanie czystości miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania, wyznaczonych w obrębie chodników, jak również przystanków komunikacji miejskiej na lewo-i prawobrzeżu miasta, czy koszty zleceń.

Największy zakres obsługi zimowej miejskich ulic, wiaduktów, mostów, kładek, schodów czy podjazdów już tradycyjnie - jak w poprzednich latach - szczeciński ZDiTM powierzył tym razem spółkom Remondis (lewobrzeże) i MPO (prawobrzeże). Za gotowość i realne utrzymanie ich przejezdności do kwietnia 2016 r. umowy przewidują dla nich wynagrodzenia w wysokości odpowiednio: 4 799 995,20 zł i 1 620 574,56 zł. Mechaniczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego oraz likwidowanie gołoledzi z ulic, placów, zatok i pętli autobusowych w podziale na trzy kategorie w zależności od ich ważności obejmie w przypadku lewobrzeża 545,83 km dróg, prawobrzeża - 212,70 km dróg. Priorytet to trasy, po których jeżdżą autobusy i tramwaje.

Przybędzie miejsc do odśnieżania i odladzania w związku z takimi inwestycjami, jak np. trasa tramwaju na prawobrzeże, a dotyczy to m.in. przyległych doń ulic Jaśminowa, Młodzieży Polskiej, Piechoty, Walecznych. Na drugim brzegu Odry zaś grafik zimowy obejmie m.in. dojazd od ul. Nad Odrą do fabryki Teleyard, ul. Ludową z nowym mostem Brdowskim na Gryfię, czy też ul. Małe Błonia na Wzgórzach Warszewskich. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Mirosław WINCONEK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie