Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Koszalin testuje dowód osobisty w smartfonie

Data publikacji: 2017-04-20 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Koszalin testuje dowód osobisty w smartfonie
 

Trzy miasta w Polsce, w tym Koszalin, przeprowadzą pilotażowo test na funkcjonowanie e-dowodów osobistych. W ratuszu czekają na mieszkańców, którzy poddadzą się eksperymentowi, którego koordynatorem jest Ministerstwo Cyfryzacji.

W czwartek (20 kwietnia) w Warszawie Wojciech Kasprzyk, zastępca prezydenta Koszalina, podpisze umowę na wdrożenie pilotażowego programu w mieście. To testy związane z e-dowodami rejestracyjnymi już od maja 2017 r. i prawem jazdy od października.

Wkrótce za pomocą smartfona czy telefonu komórkowego można będzie nie tylko rozmawiać, korespondować czy przeglądać wiadomości w internecie, ale też poprzez urządzenie udokumentować swoją tożsamość. Nowoczesność sprawi, że pożegnamy się z tradycyjnymi papierowymi lub plastikowymi dowodami osobistymi. Ministerstwo Cyfryzacji nie kryje, że sprawdzane etapami zasady mobilnych dokumentów: dowodu osobistego, prawa jazdy oraz dowodów rejestracyjnych i ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, obniżą w przyszłości koszty funkcjonowania administracji publicznej.

Resort podaje, że nasze urządzenie mobilne posłuży wyłącznie jako terminal, a utrata nie oznacza kradzieży tożsamości. Gdy telefon komórkowy ulegnie rozładowaniu lub utracie zasięg sieci, to policjanci czy pracownicy administracyjni wciąż będą mogli zweryfikować dane, gdy posłużą się awaryjną procedurą dostępu. ©℗

(m)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k...k12
2017-04-20 14:07:13
a nie lepiej od razu przetestować RFID-y na mieszkańcach Koszalina, nie zrobili tego na psach i kotach bo zieloni stawiają znicze pniakom, jak ktoś wyciął drzewo żeby mu się na chałupę nie zawaliło to i bezdomne ściże są nietykalne, ale ludzie już tak, zwłaszcza biali chrześcijanie, tych jest za dużo, ale innych już nie. Piękny to widok, jak taki cierpiący na autoagresję zlewaczały POSTEMPOWY płaci telefonem czy innym fonem. Żeby istnieć już trzeba będzie mieć sprzęt i stały dopływ gotówki na jego utrzymanie,a jeszcze dziś wystarcza plastik ze zdjęciem, niewolenia ciąg dalszy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ