Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Kostka brukowa zamiast konsoli. Oszuści pod policyjnym dozorem

Data publikacji: 2020-04-08 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 11:00
Kostka brukowa zamiast konsoli. Oszuści pod policyjnym dozorem
 

Zamiast sprzętu elektronicznego kupionego na portalu aukcyjnym wysyłali kostkę brukową lub zużyty sprzęt malarski. Szczecineccy funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zatrzymali sześć osób podejrzanych o oszustwa. Wobec czterech zastosowane zostały dozory policji. 

W jednym z urzędów pocztowych w Szczecinku policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Nadawali do wysyłki paczki, w których były przedmioty zakupione na portalu aukcyjnym. Mundurowi ustalili, że w przesyłkach zamiast sprzętu elektronicznego (konsole do gier) była m.in. kostka brukowa albo zużyty sprzęt malarski. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejne cztery osoby, które od prawie 6 miesięcy trudniły się tym nielegalnym procederem.

Zarzut oszustwa przedstawiono pięciu mężczyznom w wieku od 20 do 40 lat. Wobec trzech mieszkańców powiatu szczecineckiego i jednego z powiatu złotowskiego prokurator zadecydował o zastosowaniu dozoru policji. Za oszustwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku docierają do kolejnych pokrzywdzonych z całej Polski. 

(ip)

Fot. policja

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Oszusci
2020-04-08 10:55:41
Dlaczego tak długo trwał ten proceder chamskiego oszustwa bo aż sześć miesięcy a po drugie dlaczego tacy przestępcy dostaja tylko dozór policyjny zamiast aresztu
Kkk
2020-04-08 10:28:04
Matoly , na początku powstania Allegro takie rzeczy się robiło , a nie teraz 😂

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ