Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Koronawirus w regionie. Biedronka zamknięta, PUK pod kontrolą

Data publikacji: 2020-04-08 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-10 09:53
Koronawirus w regionie. Biedronka zamknięta, PUK pod kontrolą
 

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi. Mimo że firmy, placówki handlowe i inne podmioty stosują zabezpieczenia, przybywa osób zarażonych i objętych kwarantanną. W Gryfinie potwierdzono kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych, jeden przypadek wykryto także w sklepie sieci Biedronka przy ul. Bolesława Chrobrego.

Zarówno sieć handlowa, jak i miejska firma, chronią swoich pracowników. O każdym podejrzeniu zakażenia koronawirusem informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Z uwagi na prawo do zachowania prywatności Inspekcja Sanitarna nie informuje o szczegółach dotyczących poszczególnych osób, jednak każdorazowo w przypadku podejrzenia zakażenia kwarantanną obejmowane są osoby z bliskiego kontaktu, zarówno ze środowiska pracy jak i domowników

Jak się udało ustalić, na terenie powiatu gryfińskiego jest 9 potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19. Sześć chorych osób jest hospitalizowanych, kolejne trzy przebywają w izolacji domowej. Wszystkie osoby z bezpośredniego i pośredniego kontaktu z chorymi zostały objęte kwarantanną. Obecnie w Gryfinie trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Ponadto, jak się dowiedzieliśmy w sanepidzie, badania u osób z kontaktu z potwierdzonym COVID-19 przeprowadza się najwcześniej w 7 dobie od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną.

Tyle sanepid. Natomiast do przypadku zarażenia koronawirusem jednego ze swoich pracowników sklepu przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie ustosunkowała się także sieć Biedronka.

„Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Sklep sieci Biedronka przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie został zamknięty z powodu pozytywnego testu u pracownika tego sklepu. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu wszyscy pozostali pracownicy tej placówki od wtorku zostali poddani kwarantannie.

Obecnie ten sklep będzie poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i zostanie otwarty, gdy tylko będzie to możliwe". ©℗

ToT

Fot. Maria Piznal

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zioom
2020-04-10 09:17:35
A kto jest trzecim przypadkiem? Na tyle ludzi pracujących są tylko 2 osoby zakazone. Nie chcesz nie chodź do pracy jak sie boisz. Weź zwolnienie lub urlop firma daje taka możliwość. To moja droga rząd pociąga się z wprowadzenie stanu klęski zywiolowejblub stanu wyjątkowego. Jeśli rząd pozwala pracować sanepid pozwala pracować i mnóstwo firm pracuje to dlaczego masz pretensje do Amazona?W puku w Gryfinie pracuje powiedzmy 100 osób A już kilka jest zakażonych A w komisie w Amazonie na tyle osób 2 choć Ryvwiesz lepiej o trzexh przypadkach. Tylko patrzeć jak po tej całej sytuacji większość będzie lecieć do Amazonia do pracy bo nigdzie indziej nie będzie roboty dla tych co potrafili robotę.
Alicja
2020-04-09 11:03:29
A Amazon sobie dalej świetnie funkcjonuje. No tak, kto bogatemu zabroni, co tam że już 3 pracowników jest zarażonych. Niestety przez zaniechanie działań sanepidu (dziwne dlaczego?) w naszym regionie za jakieś kilka dni przybędzie osób zarażonych. Czy na prawdę musimy dogonić statystyki innych krajów, czy to jakaś rywalizacja o czołówkę? Dziwne, że komisariaty policji zamykają, sklepy zamykają, domy opieki zamykają itp. a Amazona nie. Kasa, kasa, kasa...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ