Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Kontusz i Golden Dream w szeregach zachodniopomorskiej policji [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2019-11-23 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-23 21:20
Kontusz i Golden Dream w szeregach zachodniopomorskiej policji
 

Dwa młode konie -  Kontusz i Golden Dream - dołączyły do Sekcji Konnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Ich zakup dofinansowały Lasy Państwowe. 

Teraz młode konie się aklimatyzują i szkolą w Akademickim Ośrodku Jeździeckim Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Junackiej w Szczecinie. Kurs trwa do 252 dni (do 1008 godzin lekcyjnych).


Pierwsza część szkolenia to przede wszystkim oswajanie koni z pielęgnacją, czyszczeniem, kuciem kopyt oraz kiełznaniem i siodłaniem. Potem, m.in. na treningach w rejonie Lasu Arkońskiego, jez. Głębokiego i Puszczy Bukowej, będą nabywały umiejętności niezbędne w codziennej służbie.

Po uzyskaniu przez konia pozytywnej oceny podczas egzaminu końcowego, otrzymuje on atest pierwszego stopnia, który zezwala na użycie czworonoga do służby patrolowej w ruchu miejskim o małym natężeniu i przy zabezpieczeniu imprez masowych o niskim stopniu ryzyka. Ocena poziomu sprawności użytkowej koni odbywa się cyklicznie - atesty nie są dożywotnie.

Sekcja Konna Wydziału Prewencji KWP przez cały rok patroluje rejony trudno dostępne dla radiowozów, bierze udział w zabezpieczaniu imprez masowych, współpracuje m.in. ze strażą leśną Lasów Państwowych w zakresie ochrony środowiska naturalnego na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, a w wakacje udziela wsparcia jednostkom nadmorskim.

(g)

Fot. i film: policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ