Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Konie dla bezpieczeństwa

Data publikacji: 2018-02-07 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:02
Konie dla bezpieczeństwa
 

Tych patroli na polickich osiedlach nie dało się nie zauważyć. Funkcjonariusze przemierzali parki, skwery, osiedlowe uliczki na grzbietach koni: Karmela i Vira. Wzbudzali zainteresowanie i respekt. W Policach pojawiają się co jakiś czas, bo niestety, na stałe takiego patrolu w tym powiecie nie ma.

– To patrol konny Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji – informuje asp. sztab. Iwona Grefenheim, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach. – O takie patrole dla Polic występuje nasz komendant. Pojawiają się więc tutaj co jakiś czas. To bardzo dobra forma patrolowania parków, lasów, sprawdza się też na osiedlach. Policjanci na koniach naprawdę wzbudzają respekt. Zwracają uwagę i pewnie przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców. Normalnie podejmują interwencje, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Patrole konne na co dzień pełnią służbę tak jak i inni funkcjonariusze policji. W Policach w ostatnich dniach na takiej służbie byli st. sierż. Miłosz Czech, który pełnił ją na Karmelu, oraz sierż. Maciej Szyłko na Virze z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. Za jakiś czas pewnie pojawią się w tej gminie ponownie.

(sag)

Fot. KPP Police

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Apolonia
2018-02-07 18:29:18
A kiedy koniki będą na osiedlach w Szczecinie np Kaliny albo Zawadzkiego?
kupujacy kradziony samochod KPN
2018-02-07 17:12:55
w taki zimno niech się lepiej zajmą aferami i zrobią porządki w policji!! bo kolejne afery tylko czekają na telewizję
Jasio
2018-02-07 16:44:20
Tych patroli na polickich osiedlach nie dało się nie zauważyć. Funkcjonariusze przemierzali parki, skwery, osiedlowe uliczki na grzbietach koni: Karmela i Vira. Jak widać na załączonych zdjęciach końmi tratowali trawniki i chodniki. Ciekawe czy wystawili sobie za deptanie trawników mandaty. No i konie były bez kagańców.
rezimowy milicjant
2018-02-07 15:11:03
Zgadzam się z przedmówcą-tego typu patrole w aglomeracjach miejskich pozbawione są większego sensu a już na pewno są mało efektywne od tradycyjnego patrolu pieszego czy zmotoryzowanego.Patrol konny ma specyficzne zadania w służbie i w dużej mierze działa prewencyjnie.Naturalnym miejscem pełnienia służby dla takich patroli to parki,lasy tereny przy akwenach wodnych a nie osiedla czy centra miast.Pan Bajor troszkę fantazjuje i chyba na siłę wypełnia statystyki patroli konnych dla KPP Police.To poprosimy jeszcze na ulicę patrol funkcjonariuszy z pododdziału AT.
realista
2018-02-07 13:34:43
bezsensowna pokazówka. jaki sens ma pchanie się na koniach w tereny zabudowane? jedynym widocznym efektem takich patroli są końskie odchody pozostawione na chodnikach i skwerach, których nikt nie sprząta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA