sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Konie dla bezpieczeństwa

Konie dla bezpieczeństwa

Konie dla bezpieczeństwa
Data publikacji: 2018-02-07 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:02
Wywietleń: 1434 312898

Tych patroli na polickich osiedlach nie dało się nie zauważyć. Funkcjonariusze przemierzali parki, skwery, osiedlowe uliczki na grzbietach koni: Karmela i Vira. Wzbudzali zainteresowanie i respekt. W Policach pojawiają się co jakiś czas, bo niestety, na stałe takiego patrolu w tym powiecie nie ma.

– To patrol konny Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji – informuje asp. sztab. Iwona Grefenheim, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Policach. – O takie patrole dla Polic występuje nasz komendant. Pojawiają się więc tutaj co jakiś czas. To bardzo dobra forma patrolowania parków, lasów, sprawdza się też na osiedlach. Policjanci na koniach naprawdę wzbudzają respekt. Zwracają uwagę i pewnie przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców. Normalnie podejmują interwencje, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Patrole konne na co dzień pełnią służbę tak jak i inni funkcjonariusze policji. W Policach w ostatnich dniach na takiej służbie byli st. sierż. Miłosz Czech, który pełnił ją na Karmelu, oraz sierż. Maciej Szyłko na Virze z Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. Za jakiś czas pewnie pojawią się w tej gminie ponownie.

(sag)

Fot. KPP Police

Konie dla bezpieczeństwa Konie dla bezpieczeństwa Konie dla bezpieczeństwa

Komentarze

Apolonia
A kiedy koniki będą na osiedlach w Szczecinie np Kaliny albo Zawadzkiego?
2018-02-07 18:29:18
kupujacy kradziony samochod KPN
w taki zimno niech się lepiej zajmą aferami i zrobią porządki w policji!! bo kolejne afery tylko czekają na telewizję
2018-02-07 17:12:55
Jasio
Tych patroli na polickich osiedlach nie dało się nie zauważyć. Funkcjonariusze przemierzali parki, skwery, osiedlowe uliczki na grzbietach koni: Karmela i Vira. Jak widać na załączonych zdjęciach końmi tratowali trawniki i chodniki. Ciekawe czy wystawili sobie za deptanie trawników mandaty. No i konie były bez kagańców.
2018-02-07 16:44:20
rezimowy milicjant
Zgadzam się z przedmówcą-tego typu patrole w aglomeracjach miejskich pozbawione są większego sensu a już na pewno są mało efektywne od tradycyjnego patrolu pieszego czy zmotoryzowanego.Patrol konny ma specyficzne zadania w służbie i w dużej mierze działa prewencyjnie.Naturalnym miejscem pełnienia służby dla takich patroli to parki,lasy tereny przy akwenach wodnych a nie osiedla czy centra miast.Pan Bajor troszkę fantazjuje i chyba na siłę wypełnia statystyki patroli konnych dla KPP Police.To poprosimy jeszcze na ulicę patrol funkcjonariuszy z pododdziału AT.
2018-02-07 15:11:03
realista
bezsensowna pokazówka. jaki sens ma pchanie się na koniach w tereny zabudowane? jedynym widocznym efektem takich patroli są końskie odchody pozostawione na chodnikach i skwerach, których nikt nie sprząta.
2018-02-07 13:34:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie