Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kontrolują na granicy w Kołbaskowie i na pięciu innych przejściach [GALERIA]

Data publikacji: 10 marca 2020 r. 21:39
Ostatnia aktualizacja: 11 marca 2020 r. 17:55
Kontrolują na granicy w Kołbaskowie i na pięciu innych przejściach
Fot. Dariusz Gorajski  

Trwają kontrole sanitarne na granicy w Kołbaskowie. Służby sprawdzają pasażerów autokarów wjeżdżających do Polski. To ma pomóc w wychwyceniu przypadków podejrzeń o zakażenie koronawirusem.

Od wtorku działają dodatkowe Punkty Kontroli Sanitarnej - obok uruchomionego w poniedziałek Kołbaskowie służby działają także na przejściach granicznych w Lubieszynie, Osinowie Dolnym, Krajniku Dolnym, Świnoujściu-Alhbeck i Świnoujściu–Gartz.

Kontrola sanitarna na granicach polega na pomiarze temperatury pasażerów autokarów i busów przewożących powyżej ośmiu osób. Funkcjonariusze odbierają także wypełnione przez przewoźnika karty pasażerów i karty kierowców (zawierające m.in. dane kontaktowe oraz miejsce podróży), które zostaną przekazane do urzędów wojewódzkich i wprowadzone do specjalnego systemu. W przypadku wykrycia kolejnych osób chorych, ma to pomóc szybko dotrzeć do pozostałych podróżnych, z którymi pacjent miał kontakt.

Stan zdrowia pasażerów kontrolowany jest też na promach pasażerskich i statkach wycieczkowych przybijających do portu w Świnoujściu. Wszystkie te kontrole mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie kraju.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski/Bartosz Turlejski

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

od_PO_wiadam
2020-03-11 12:23:12
- ten typ zrobił numer "Rysia" i PO_jechał na swą Maderę. Marszałek ma w du(dz)ie kontrole graniczne, on jest lekarzem z "umytymi rękoma" - fachowo, nawet "przekaziory" to widziały.
do @ Ww
2020-03-11 12:07:00
"A Czemu" nie zajrzeć każdemu w du(d)ę i zrobić lewatywę, która według Komorowskiego jest dobra na wszystko? Słyzała (eś) o "grupach ryzyka", "potencjalnych rejonach" z których przybywają owe pojazdy? Ja też mogę być potencjalnie chory, ale nikt mnie nie rusza!
pytam
2020-03-11 08:56:35
Kontrola na granicach a Grodzki jak gdyby nigdy nic jedzie sobie do Włoch siedliska epidemii, wraca 6 marca, testowi poddaje się dopiero 9 marca a w między czasie lata po Senacie i organizuje różne spotkania. Do tego jedzie z ochroną SOP narażając ich zdrowie i życie! Kompletnie nieodpowiedzialny, infantylny człowiek! Dlaczego po powrocie z Włoch nie został on poddany kwarantannie!
Ww
2020-03-11 07:06:34
A Czemu osobowe nie sprawdzają tam wszyscy zdrowi jak kontrolowoac to wszystkich kierowca osobówki i pasażerowie też mogą być potencjalnie chorzy
czytam
2020-03-11 00:22:05
A od ilu kresek zamykają ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA