poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kontrola ZWiK przedłużona

Kontrola ZWiK przedłużona

Kontrola ZWiK przedłużona
Data publikacji: 2016-04-11 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:23
Wywietleń: 1204 127792

Pod koniec marca miała się zakończyć kontrola w szczecińskim ZWiK. Okazuje się jednak, że została przedłużona. Kontrolerzy sprawdzają m.in., co kadra kierownicza spółki kupowała za służbowe pieniądze i za ile, jak korzystano z kart bankomatowych, komu zmieniono umowy o prace i co spółka na tym zyskała lub straciła.

W październiku ubiegłego roku Rada Nadzorcza Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zleciła przeprowadzenie szczegółowej kontroli w spółce. To efekt tzw. afery Chochulskiego - byłego prezesa szczecińskiego ZWiK, który został  zwolniony dyscyplinarnie we wrześniu 2015 r.

Kontrola w spółce ruszyła w poniedziałek 18 stycznia. Miała się zakończyć pod koniec marca. Okazuje się, że została przedłużona.

- W związku z obszernym materiałem kontroli, osoby ją prowadzące wystąpiły o przesunięcie terminu zakończenia prac do końca kwietnia br. Możliwość przesunięcia terminu zapisana była w umowie w sprawie kontroli - wyjaśnił Piotr Landowski, rzecznik ZWiK.

Kontrola obejmuje okres od 1 stycznia 2014 do 31 sierpnia 2015 roku. Sprawdzane są m.in. zakupy dokonywane na potrzeby kadry kierowniczej ZWiK - co kupowano i na jakie kwoty, zamówienia powyżej 500 zł dokonywane przez wszystkie komórki spółki. Sporządzone ma zostać zestawienie osób korzystających ze służbowych kart bankomatowych oraz wyciągów bankowych, zestawienie pracowników administracji, którym zmieniono w badanym okresie umowy o pracę oraz konsekwencji jakie w związku z tym poniosła spółka.

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Nic nie będzie
Lepiej napisać taki artykuł, gdy choć jedna osoba z wyższej półki zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej i odbędzie wyrok, bo tak, to szkoda nerwów mieszkańców Szczecina.
2016-04-12 08:03:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”