sobota, 04 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kontrola ZWiK przedłużona

Kontrola ZWiK przedłużona

Kontrola ZWiK przedłużona
Data publikacji: 2016-04-11 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1685 127792

Pod koniec marca miała się zakończyć kontrola w szczecińskim ZWiK. Okazuje się jednak, że została przedłużona. Kontrolerzy sprawdzają m.in., co kadra kierownicza spółki kupowała za służbowe pieniądze i za ile, jak korzystano z kart bankomatowych, komu zmieniono umowy o prace i co spółka na tym zyskała lub straciła.

W październiku ubiegłego roku Rada Nadzorcza Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zleciła przeprowadzenie szczegółowej kontroli w spółce. To efekt tzw. afery Chochulskiego - byłego prezesa szczecińskiego ZWiK, który został  zwolniony dyscyplinarnie we wrześniu 2015 r.

Kontrola w spółce ruszyła w poniedziałek 18 stycznia. Miała się zakończyć pod koniec marca. Okazuje się, że została przedłużona.

- W związku z obszernym materiałem kontroli, osoby ją prowadzące wystąpiły o przesunięcie terminu zakończenia prac do końca kwietnia br. Możliwość przesunięcia terminu zapisana była w umowie w sprawie kontroli - wyjaśnił Piotr Landowski, rzecznik ZWiK.

Kontrola obejmuje okres od 1 stycznia 2014 do 31 sierpnia 2015 roku. Sprawdzane są m.in. zakupy dokonywane na potrzeby kadry kierowniczej ZWiK - co kupowano i na jakie kwoty, zamówienia powyżej 500 zł dokonywane przez wszystkie komórki spółki. Sporządzone ma zostać zestawienie osób korzystających ze służbowych kart bankomatowych oraz wyciągów bankowych, zestawienie pracowników administracji, którym zmieniono w badanym okresie umowy o pracę oraz konsekwencji jakie w związku z tym poniosła spółka.

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Nic nie będzie
Lepiej napisać taki artykuł, gdy choć jedna osoba z wyższej półki zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej i odbędzie wyrok, bo tak, to szkoda nerwów mieszkańców Szczecina.
2016-04-12 08:03:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie