Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Kontrola ZWiK przedłużona

Data publikacji: 2016-04-11 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:50
Kontrola ZWiK przedłużona
 

Pod koniec marca miała się zakończyć kontrola w szczecińskim ZWiK. Okazuje się jednak, że została przedłużona. Kontrolerzy sprawdzają m.in., co kadra kierownicza spółki kupowała za służbowe pieniądze i za ile, jak korzystano z kart bankomatowych, komu zmieniono umowy o prace i co spółka na tym zyskała lub straciła.

W październiku ubiegłego roku Rada Nadzorcza Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zleciła przeprowadzenie szczegółowej kontroli w spółce. To efekt tzw. afery Chochulskiego - byłego prezesa szczecińskiego ZWiK, który został  zwolniony dyscyplinarnie we wrześniu 2015 r.

Kontrola w spółce ruszyła w poniedziałek 18 stycznia. Miała się zakończyć pod koniec marca. Okazuje się, że została przedłużona.

- W związku z obszernym materiałem kontroli, osoby ją prowadzące wystąpiły o przesunięcie terminu zakończenia prac do końca kwietnia br. Możliwość przesunięcia terminu zapisana była w umowie w sprawie kontroli - wyjaśnił Piotr Landowski, rzecznik ZWiK.

Kontrola obejmuje okres od 1 stycznia 2014 do 31 sierpnia 2015 roku. Sprawdzane są m.in. zakupy dokonywane na potrzeby kadry kierowniczej ZWiK - co kupowano i na jakie kwoty, zamówienia powyżej 500 zł dokonywane przez wszystkie komórki spółki. Sporządzone ma zostać zestawienie osób korzystających ze służbowych kart bankomatowych oraz wyciągów bankowych, zestawienie pracowników administracji, którym zmieniono w badanym okresie umowy o pracę oraz konsekwencji jakie w związku z tym poniosła spółka.

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nic nie będzie
2016-04-12 08:03:08
Lepiej napisać taki artykuł, gdy choć jedna osoba z wyższej półki zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej i odbędzie wyrok, bo tak, to szkoda nerwów mieszkańców Szczecina.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA