sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kontrakty bez konkursu. Marszałek rozdał kasę

Kontrakty bez konkursu. Marszałek rozdał kasę

Kontrakty bez konkursu. Marszałek rozdał kasę
Data publikacji: 2016-05-25 11:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1795 135300

Prawie 7,4 mln zł da marszałek trzem gminom powiatu goleniowskiego i samemu powiatowi. Pieniądze rozdzielono w ramach tzw. kontraktu samorządowego, z pominięciem procedury konkursowej. Umowy podpisano w środę (25 maja). 

Powiat goleniowski dostanie ponad 3,7 mln zł na rozbudowę, modernizację i doposażenie budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie. Gmina Maszewo otrzyma 332 tys. zł na dostosowanie placówek oświatowych do potrzeb uczniów niepełnosprawnych oraz na zajęcia dodatkowe z uczniami szkół oraz niepełnosprawnymi przedszkolakami.

Gmina Osina skorzysta z 281 tys. zł na poprawę jakości kształcenia i modernizację szkoły w Osinie. Nowogard dostanie 3,05 mln zł na budowę wodociągu i kanalizacji do tzw. strefy ekonomicznej w Wojcieszynie, która po trzech latach od jej formalnego utworzenia nadal jest zwykłym polem, bez drogi dojazdowej, wodociągu, kanalizacji i energii.

Umowy o dofinansowaniu podpisano dziś w goleniowskim starostwie. Gminy mają trzy lata na realizację zadań, na które otrzymały pieniądze z Unii Europejskiej. Kontrakt samorządowy jest formą rekompensaty dla tych gmin, które nie tworzą Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i nie mogą korzystać z obfitych środków dla niego przeznaczonych. Również w środę podpisano umowę między zarządem województwa a goleniowskim starostwem na dofinansowanie remontu drogi powiatowej Strzelewo-Nowogard ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Powiat dostanie 2,7 miliona złotych na remont 4,3 km zniszczonej drogi.

Tekst i fot. (cm)

Komentarze

Jarun
Niepotrzebni są marszałkowie, sejmiki, wojewodowie, starostwa, powiaty. W normalnych czasach sprawy załatwiało się na miejscy. Nikt z Nowogardu nie jeździł do Goleniowa czy też z Kołobrzegu do Szczecina. Teraz radni miasta (nie tylko Szczecina) najczęściej działają na szkodę mieszkańców. Ograniczenia, zakazy, nakazy, 100metrów od..., wolno, nie wolno jednym słowem czują się właścicielami miasta i właścicielami ludzi. Kasa miejska pusta a oni zaciągają kolejny kredyt i lekką ręką na swoje kaprysy: 120 mln. na filharmonię, potem na bunkier "przełomy" kolejne miliony. 200 tys. to na kolorowe krążki...a co? Stać miasto na marnotrawstwo.
2016-05-27 10:43:35
Damy sobie rade i bez Nich...
A wogole, to PO co nam az tylu... Marszalkow w Polsce ? Utrzymanie Ich kosztuje niesamowite sumy... ktore musza wplacic Podatnicy, ze swoich ciezko zarobionych pieniedzy !!
2016-05-26 00:58:53
I.
-Jarun, chyba dawno nie byłeś na wsi w gminie Goleniów. Tu nie buduje się dróg, bo ani starostwo, ani gmina nie ma pieniędzy na remont dróg. Tu łata się większe dziury- jedzie samochód z asfaltem, leje go i sypie ten grysik, potem pan kaloszem go udeptuje. Tworzy się górka, na której samochody podskakują, a po przejechaniu kilku ciężkich samochodów powstaje większa dziura. Nie jeźdżą autobusy PKS, chyba, że dowożące dzieci do szkół. Jeżeli Unia daje kasę, to na konkretny cel, no i trzeba mieć wkład własny. Poza tym, Unia kasę ma ze składek wszystkich członków, i ją rozdziela. Wszyscy narzekają, że mało dostają. Rozwój regionu to rownież drogi, dobre drogi. Obwodnice, autostrady, drogi szybkiego ruchu. A gospodarkę powinien rozwijać dobry gospodarz w regionie, dbać, by były dobre warunki dla działalności gospodarczej, by powstawały firmy zatrudniające ludzi, a nie tylko usługowe. To nie jest wina Unii, że Szczecin nie ma szczęścia do mądrego, dobrego gospodarza.
2016-05-25 19:59:07
Jarun
A skąd marszałek ma tą kasę? Powiecie, że z Unii...a Unia skąd? Polska też wpłaca dla Unii a Unia według własnego widzimisię "rozdaje". Proszę zwrócić uwagę, że Unia "daje kasę" na coś, co nie rozwija regionu: drogi, wodociągi nie stanowią konkurencji np.dla gospodarki niemieckiej. Drogą można tylko jechać, wyjeżdżać do pracy w Anglii, Norwegi, do Niemiec. W Szczecinie możemy mieć najpiękniejsze drogi w Europie, duża wygoda ale mało korzyści. "Po pierwsze gospodarka durnie"!Po co nam piękna droga do jakieś wsi, która powiedzmy za 30 lat całkowicie się wyludni, z powodu braku miejsc pracy?
2016-05-25 14:50:56
gość
I co z tego, że z powiatu goleniowskiego jest Marszałek, jak miasto, w którym mieszka - Goleniów nie dostało ani złotówki.
2016-05-25 14:12:57
Ooo
to w Maszewie zapłacą za gaz.
2016-05-25 13:44:07
piki
Niech da ze swoich pieniędzy. Sam jest z powiatu goleniowskiego, więc daje jakby samemu sobie, skandal....
2016-05-25 12:35:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie